Prie Rusijos ambasados įvyko tautininkų piketas prieš Rusijos karą Ukrainoje (nuotraukos, pareiškimas, video) (23)

Prie Rusijos ambasados įvyko tautininkų piketas prieš Rusijos karą Ukrainoje | Alkas.lt, T.Baranausko nuotr.

Prie Rusijos ambasados įvyko tautininkų piketas prieš Rusijos karą Ukrainoje | Alkas.lt, T.Baranausko nuotr.

Kovo 2 d. vidurdienį prie Rusijos ambasados Vilniuje prieš rusų veiksmus Ukrainoje protestavo tautininkai. Dvi grupelės tautininkų po 15 žmonių priešais Rusijos ambasadą sustoję su trispalvėmis ir Tautininkų sąjungos vėliavomis bei transparantais lietuvių ir rusų kalbomis perskaitė kreipimosi į  Rusijos valdžią.

Susirinkusieji laikė plakatus lietuvių, rusų, ukrainiečių ir anglų kalbomis: „Putinai, šalin rankas nuo Ukrainos! Stop Rusija!“,„Rusija šalin rankas nuo Ukrainos!“, „ES prioritetas – homoseksualų teisės, JAV gins tik Izraelį. LIETUVA – SU TAVIMI UKRAINA!“, „LEN IN, STAL IN, PUT IN, GIVE IN? UKRAINE NEEDS YOUR SUPPORT!“…

Priešais ambasadą esančio tvenkinio šlaite piketuotojai iš žvakučių išdėliojo žodį UKRAINA.

Deja, piketo dalyviams nepavyko įteikti pareiškimo Rusijos ambasados atstovams, nes visį įėjimai į ambasadą buvo uždaryti ir į skambučius prie vartų niekas neatsiliepė. Apėję ratą aplinkui ambasados pastatą piketo dalyviai bandė pareiškimą priklijuoti prie ambasados tvoros vartų, tačiau to padaryti neleido policija. galiausiai buvo nuspręstą kreipimąsi ambasadai išsiųsti registruotu laišku.

Kovo 1 d. vakare Rusijai priėmus sprendimą okupuoti Ukrainą Tautininkų sąjunga (TS) išplatino operatyvų pareiškimą smerkiantį agresyvius ir tarptautinę teisę pažeidžiančius Rusijos veiksmus ir ragindama Lietuvos valdžią imtis atitinkamų priemonių aukščiausiu valstybiniu lygiu: sukviesti „Gynybos Tarybą ir  imtis veiksmų Lietuvos nacionaliniam saugumui apginti, kreiptis į Jungtinių tautų organizaciją, Europos Sąjungos šalis ir NATO dėl neatidėliotinų veiksmų Europos ir pasaulio saugumui apginti, Rusijos karinei agresijai prieš Ukrainą sustabdyti“.

„Tautininkai nuosekliai stebėjo įvykius Ukrainoje nuo pat įtampos šioje šalyje pradžios. Pernai, gruodžio 12 d., Tautininkų sąjungos atstovai kartu su latvių tautininkais buvo nuvykę į Maidaną paremti brolių ukrainiečių kovos prieš jų korumpuotą valdžią ir Kremliaus diktatą. Vasario 27 d. Tautininkų sąjungos Politikos komiteto pirmininko iniciatyva ir Seimo nario Ryto Kupčinsko pastangomis Seime buvo surengtas apskritojo stalo diskusija-seminaras skirtas paremti Ukrainai. Šio seminaro vardu G.Songaila išplatino pareiškimą dėl paramos Ukrainai“, – akcijos prie Rusijos ambasados išvakarėse sakė TS pirmininkas Julius Panka.

Skelbiame Rusijos ambasadai skirto Tautininkų Sąjungos pareiškimo tekstą:

Nusikalstamo Rusijos režimo paskelbtas karas Ukrainai – tai grėsmė visam pasauliui

Kovo 1 d. Rusija pradėjo atvirą karinę agresiją prieš Ukrainą. Tai yra precedento neturintis agresijos aktas, keliantis grėsmę ne tik Ukrainai, bet ir taikai visoje Europoje bei pasaulyje. Artimiausiu metu NATO valstybės turės apsispręsti dėl savo laikysenos šio konflikto atžvilgiu. Tėra tik du pasirinkimai – apsimesti, kad nieko rimto nevyksta ir bandyti paveikti Rusiją formaliomis diplomatinėmis priemonėmis (kurių ji demonstratyviai nepaiso), arba kuo skubiau suteikti Ukrainai veiksmingą karinę pagalbą ir išstumti agresorių iš jos teritorijos.

Pirmasis kelias – tai 1938-ųjų Miuncheno suokalbio kelias. Tik paviršutiniškai žvelgiant jis yra taikesnis ir nuosaikesnis pasirinkimas. Tokiu keliu einant galima išvengti konflikto išaugimo į platesnį karinį konfliktą artimiausiais mėnesiais, bet jis veda į didesnį karinį konfliktą tolimesnėje perspektyvoje. Istorinė patirtis rodo, kad agresorius, kuriam deramai nepasipriešinama pačioje agresijos pradžioje, praranda saiko ir realybės jausmą. Jam ima atrodyti, kad jam viskas leistina, ir tai skatina jį plėsti agresiją į kitas šalis. Ukrainos sutriuškinimas reikštų, kad Rusija nebaudžiama pradėjo imperijos atkūrimo procesą. Tokiu atveju jau artimiausiu metu iškiltų tiesioginė grėsmė visoms iš šios imperijos išsivadavusioms šalims ir tautoms, tame tarpe ir Lietuvai.

Lietuvos Respublika negali šioje situacijoje būti pasyvi. Turime reikalauti aktyvių savo sąjungininkų veiksmų ir karinės pagalbos agresijos auka tapusiai Ukrainai. Tik greitas ir veiksmingas atkirtis agresyviems Rusijos veiksmams gali ją sulaikyti nuo tolesnės agresijos ir išgelbėti pačią Rusiją bei kitas šalis nuo įsitraukimo į naują kruviną karą.

Todėl Tautininkų sąjunga ragina atsakingas Lietuvos valdžios institucijas tarptautinėje arenoje aktyviai pasisakyti už kuo greitesnę NATO šalių karinę pagalbą Ukrainai.

2014-03-02

Tautininkų Sąjungos pirmininkas
Julius Panka

Tautininkų Sąjungos pareiškimas rusų kalba | (Заявление Союза Народников Литвы: Объявление войны Украине преступным режимом России – это угроза всему миру)

Tomo Baranausko nuotraukos:

Ričardo Garuolio nuotraukos:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

23 komentarai

 1. Pranas:

  Profesoriaus operoje “rusai puola”, tautininkai atliko solo partiją. Laukiame Raselės, laboranto, abiejų Masiulių ir Emanuelio pasirodymo.

 2. Kemblys:

  Ištrauka:
  ,,Dvi grupelės tautininkų po 15 žmonių…”

  Reikėtų perrašyti: TRYS TAUTININKAI DVIEJUOSE BŪRELIUOSE po 15 žmonių…. 😀

 3. šerys:

  Pats laikas Tautininkams garbės pirmininku Landsbergio anūką išsirinkti ir neužmirštuolę perimti.

 4. prašalaitis:

  Kažin kodėl neapleidžia nykūs įtarimai, kad Bigreta savo vadybininkui atlyginimo nemoka. Į kokį elektoratą jūs orientuojatės su tokiu siauru vyksmo matymu ir trapiu stuburu, kad jus galima taip lengvai suvilioti? Kaip referendumo reikalai? O kaip kitas referendumas? O gal jūs tiek susirūpinę Ukrainos reikalais, kad plačiai užsimerksite ir “netyčia” pramiegosite Lietuvos gyvybiškus reikalus? Gal už tai trockistas tata jums bus finansiškai dėkingas? Būkit jūs tvirti ir išmintingi žmonės – padarykit pirmiausia tai, kas svarbiausia ir ką pradėjote, o ne tuščiai švaistykite laiką nieko nereiškiantiems susiėjimams. Reikalaukite su megafonais, kad seimas skirtų referendumo datą.

  • Sėlis:

   Sutinku, kam tautininkams protestuoti, yra svarbesniu darbu. Vambrijimu tegul uzsiima koncervai su liberastais. Kaip jau sakiau, liberastkoncervu elektoriato tautininkai pas save nepritrauks, juk jie “nacei-fasei”, “zemgrobei” ir t.t.

 5. Juozas:

  visokiems N(?) – čia gal negražus žodis ? O dabar klausyk išminties , berniuk. Koks skirtumas, kokia imperija puola ? Faktas toks, kad bet koks diktatas ar iš Rytų , ar iš Vakarų mums nieko gero neatneš . Ir tą pasakyti drįsta tik Tautininkai , todėl garbė jiems !
  Ir dar , mano buvę kolegos sovietų karininkai sakė : kai iždas išvogtas – reikia karo. O ant to karo bus suverstos visos bėdos ir pateisinimai kodėl Rusijos liaudis biednai. Ar bent įsivaizduoji, kiek milijonų dolerių kainuoja tokių karinių veiksmų viena diena ? Tu net skaičiuoti iki tiek nemoki. O už viską turi sumokėti rusų liaudis. Kol kas ne mes , ir, tikiuosi, tu taip pat mokėti nenorėtum?

 6. Valdas Anelauskas:

  Na ką gi, pažiūrėjau visas tas nuotraukas bei filmus, apie kaip lietuviai dabar prie Rusijos ambasados isterikuoja, prisiminiau kaip kažkoks išgama, su ožio barzda ir dviem pavardėm, pernai rudenį buvo parašęs, kad meldžiasi ne už taiką Sirijoje, o už greitesnę karo pradžią, ir nejučiom pagalvojau, kiek per praėjusius 24 metus kartų man yra tekę sakyt, jog man gėda dėl šitokios dabartinės Lietuvos. Kartą, pavyzdžiui 2003 metais, čia mūsų mieste, protesto demonstracijos prieš karą Irake metu, užkalbino mane kažkoks pagyvenęs amerikietis (matomai padorus žmogus, jei tokioje protesto demonstracijoje dalyvavo), na ir kada jis paklausė, iš kur esu atvykęs, tai atsakiau, suprantama, jog esu iš Lietuvos. Na tai tada jis, aišku, iškart ir paklausė mane, kaip Lietuvoje žmonės reagavo į Amerikos agresiją, į karą Irake. Na ir ką gi aš tam žmogui galėjau atsakyt? Taip ir pasakiau, kad man labai, labai gėda dėl mano tautiečių… Paskui, kitos protesto demonstracijos metu, mus filmavo televizija ir paklausė daugmaž irgi to paties, t.y. kaip Lietuvos žmonės nusiteikę karo Irake atžvilgiu. Buvo, pamenu, kaip tik to karo pirmos dienos vakaras, kada visame pasaulyje visur vyko didžiulės protesto akcijos. Milijonai žmonių į gatves išėjo. Na ir vėl, ką gi aš galėjęs būčiau pasakyt? Diplomatiškai išsisukau atsakydamas, kad mes čia atseit visą dieną buvom taip užimti protestuose, jog atseit tiesiog net ir neturėjom laiko pažiūrėt internete žinias iš Lietuvos ir todėl atseit nežinom, ar didelės Vilniuje vykę protesto demonstracijos… Na, mūsų miesto televizija tokiu mano atsakymu pasitenkino ir pridėjo paskui dar savo komentarą, kad šita lietuvių šeima, būdama toli nuo tėvynės, tokią dieną nori atseit būti tarp tų gerų amerikiečių, kas protestuoja prieš karą… Gal netgi patikrino patys internete ir pamatė, jog Lietuvoje išvis jokių protestų prieš tą karą nebuvo. Lietuviai šituo pasirodė unikalūs pasaulyje. Kažin ar buvo tokia kita šalis, kurioje išvis niekas neprotestavo? Net Izraelyje protestai buvo! Estijoje protestuotojai net išvis bandė JAV ambasadą šturmuot, langus išdaužė. Rygoje irgi nemažos demonstracijos buvo. Na o Vilniuje kada, kiek pamenu, paskui apie tai skaičiau, kažkas vis gi pabandė suorganizuot bent jau kuklią protesto akciją ir norėdami pritraukt jaunimą net surengė nemokamą koncertą, tai vis tiek tik vos kelios dešimtys žmonių tesusirinko. Bent jau žiniasklaida taip rašė. Net ir nemokamu koncertu lietuviai tada nesusigundė…

 7. Robertas:

  Na ir kvaileliai, pirma reikia isiklausyti ka sako Ukrainos Tautininkai, o tada veikti. Jiems gi geriau matyti kas vyksta.Linkiu netapti zaisliuku uzsienio politikoje – per siauras jusu poziuris, reik tobuleti , informacija imti is patikimesniu ir ivairesniu saltiniu ir daryti savo isvadas, antraip tapsite amerikos vasalais

 8. Alfa:

  Man tai atrodo prasmingiau mitinguoti ne prie Rusijos, bet prie Vokietijos ambasados, nes Vokietija stabdo sankcijų taikymą Rusijai.
  Rusija yra beviltiška ir jai yra nusispjauti ant šitų mitingų, o Vokietijos poziciją galima bent minimaliai paveikti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: