L.Linkevičius kviečia Rusijos ambasadorių Lietuvoje pasiaiškinti dėl Krymo (5)

L.Linkevičius

L.Linkevičius

Lietuvos užsienio reikalų ministerija penktadienį kviečia Rusijos ambasadorių dėl krizės Ukrainos Krymo autonominėje respublikoje.

„Šiandien iškviesime Rusijos ambasadorių, kad paaiškintų savo šalies poziciją“, – žurnalistams sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Ukrainos vidaus reikalų ministras penktadienį apkaltino Rusijos pajėgas surengus „ginkluotą invaziją“ Kryme, teigdamas, kad jos šiame Juodosios jūros pusiasalyje praėjusią naktį blokavo vieną karinę bazę ir užėmė oro uostą.

„Tai, kas vyksta, laikau ginkluota invazija ir okupacija“, – rašoma vidaus reikalų ministro Arseno Avakovo pareiškime, paskelbtame jo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

Ukrainos parlamentas penktadienį paprašė Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybą sušaukti posėdį ir jame apsvarstyti krizę šioje šalyje.

Aukščiausioji Rada nurodė, jog kreipėsi į JT Saugumo Tarybą su prašymu surengti posėdį ir apsvarstyti problemas Ukrainoje pasiremdama 1994 metų gruodžio 5-osios susitarimu, pagal kurį galingosios pasaulio valstybės sutarė garantuoti šalies teritorinį vientisumą.

Veiksmai Kryme yra suverenios valstybės teritorijos pažeidimas ir sukelia prielaidas galimai okupacijai, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Šie požymiai labai neraminantys, tai rodo tam tikrą pasiruošimą, aš nesakau – okupacija, sukūrimą prielaidų galimai okupacijai tam tikros teritorijos, ir tai bet kokiu atveju yra smerktina. Tai rodo tam tikrą desperaciją ir suverenios valstybės teritorijos pažeidimą“, – penktadienį žurnalistams Dvarčionyse sakė prezidentė.

Ji pažymėjo, jog tarptautinė bendruomenė privalo reaguoti į įvykius Kryme.

„Visa tarptautinė bendruomenė turi reaguoti į bet kokios šalies suverenios valstybės teritorinio vientisumo pažeidimus, tai privalu daryti visiems, tai nėra toleruotini, tai pažeidžia tiek Rusijos tarptautinius įsipareigojimus, tiek Rusijos ir Ukrainos susitarimus, tiek visas Jungtinių Tautų konvencijas“, – sakė šalies vadovė.

Primename, kad Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 27 d. vienos dienos viešnagės metu Kijeve pagerbė žuvusiuosius Maidane. Taip pat įvyko ministro susitikimai su parlamento pirmininku, šiuo metu einančiu laikinojo prezidento pareigas, Oleksandru Turčinovu, naujai paskirtuoju premjeru Arsenijumi Jaceniuku, Saugumo tarnybos vadu Valentinu Nalivaičenko, užsienio reikalų ministru Andrejumi Daščica, jaunimo ir sporto ministru Dmitrijumi Bulatovu, Rados deputatais Borisu Tarasiuku ir Petro Porošenko. Ministras taip pat susitiko su į Kijevą padėti atskubėjusiais Lietuvos medikais.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

5 komentarai

 1. šerys:

  Nuo lenkiškų pasturgalių laižymo ir atsiprašinėjimo Linkevičius išprotėjo: pamiršo, kad gyvena ne Vytauto Dydžiojo laikais ir, kad lietuviai jau “nebegirdo žirgų Juodojoje jūroje”.

 2. šeriui:

  Neišprotėjo, jis nori atsiprašyti

 3. N:

  Linkevičiui pačiam reikėtų prieš tautą pasiaiškinti dėl atsiprašinėjimų prieš Lenkiją…

 4. diedukas Anūpras:

  Lietuvos interesų šitas storas komjaunuoliškas kuilys negina, o vis kaišo savo knyslę palei lenkišką lovį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: