R.Zaveckas nesėkmingai užbaigė Lietuvos olimpiečių pasirodymą Sočyje (3)

R.Zavackas, LTOK nuotr.

R.Zavackas, LTOK nuotr.

Šiandien, vasario 22 dieną, 104-tas pradėjęs kalnų slidininkas 17-metis Rokas Zaveckas jau pirmame nusileidime neišsilaikė duobėtoje slalomo trasoje. Jis griuvo, kėlėsi, lipo iki praleistų vartų, bet po to vėl griuvo. Ir baigė Lietuvos sportininkų pasirodymą Sočio olimpinėse varžybose.

Iš viso Sočio olimpinių žaidynių slalomo rungtyje startavo 115 slidininkų. Pirmo nusileidimo finišą pasiekė tik 77. Iš trijų latvių finišavo tik Martinas Onskulis, Robertas Rodė ir Kristapas Zveiniekas trasos neįveikė.

Vakar jau pirmame nusileidime slalomo varžybos baigėsi 19-metei Ievai Januškevičiūtei. Jai trasoje atsisegė slidė. Lietuvė nebaigė ir slalomo milžino lenktynių. Tuo tarpu R.Zaveckas slalomo milžino rungtyje užėmė 63-iąją vietą.

Sekmadienį kalnų slidininkai kartu su ledo šokėjais Isabella Tobias ir Deividu Stagniūnu bei čiuožėja Agne Sereikaite dalyvaus olimpinių žaidynių uždarymo iškilmėse. Jose Lietuvos vėliava neš aukščiausiai iš lietuvių Sočyje pakilusi A.Sereikaitė. Ji greitojo čiuožimo trumpuoju taku 1500 m lenktynėse buvo 16-ta. Ledo šokėjų pora užėmė 17-ąją vietą.

Sočio žaidynėse Lietuvai dar atstovavo biatlonininkai Diana Rasimovičiūtė ir Tomas Kaukėnas bei slidininkai Ingrida Ardišauskaitė ir Vytautas Strolia.

Rokai, tą antroji klaida ir kritimas įvyko todėl, kad pradėjote nervintis ar bandėte kuo greičiau užbaigti distanciją?

Pirmasis kritimas labai išbalansavo mane psichologiškai ir fiziškai – juk teko lipti  į kalną iki nepravažiuotų vartų.  Be to, trasos būklė po tiek pravažiavusių sportininkų buvo išties tragiška.

Buvo skaudu nefinišuoti?

Norėčiau pasakyti, kad savo išlėkimą iš trasos galiu lyginti su netaikliu biatlonininko šūviu. Parodykite bet vieną biatlonininką, kuris būtų nė karto neprašovęs. Tai dažnas įvykis slalome ir nieko pakeisti negali.

 Kas laukia toliau?

Grįšiu į Lietuvą penkioms dienoms ir po to išvažiuoju į pasaulio jaunimo kalnų slidinėjimo čempionatą Slovakijoje. Po to jau lauks Lietuvos čempionatas Italijoje. O jau po šių startų norėčiau pailsėti, pasigydyti kojas – ne kartą esu žiaurokai kritęs ir būtina išsigydyti traumas.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: