R. Balkutė pristatys nepaprastą knygą apie tikrus burtus ir magiją (66)

Ritos Balkutės knyga „Galia užburti“

Ritos Balkutės knyga „Galia užburti“

Sausio 31 d. 17.30 val., Vilniuje, Lietuvos liaudies kultūros centre (B.Radvilaitės g. 8) vyks garsios liaudies medicinos ir magijos tyrinėtojos Ritos Balkutės knygos „GALIA UŽBURTI (kenkimo magija 1982–2012 metų įrašuose)“ pristatymo vakaras.

Renginio rengėjai žada, kad šiame kupiname paslapčių vakare dalyvaus nepaprasti žmonės atskleisiantys daugybę neįtikėtinų istorijų. O kai kurios iš jų, gal būt, netgi įvyks…

Knyga „GALIA UŽBURTI (kenkimo magija 1982–2012 metų įrašuose)“ yra ilgamečio, kantraus ir kruopštaus Ritos Balkutės darbo vaisius. Jau daugelį metų R.Balkutė dalyvauja ekspedicijose ir keliaudama po Lietuvą ir už jos ribų renka  liaudies medicinos žinias. Jos tyrinėjimų sritis – liaudiškas žmogaus supratimas: dvasinė ir kūniškoji žmogaus sandara, sveikatos ir ligų samprata, ligų diagnostika, gydymo būdai bei priemonės.

Rita Balkutė | Asmeninė nuotr.

Rita Balkutė | Asmeninė nuotr.

R.Balkutės knygoje „GALIA UŽBURTI (kenkimo magija 1982–2012 metų įrašuose)“, atskleidžiama kenkimo magijos tradicija, išlikusi mūsų tradicinės kultūros papročiuose ir apeigose, tikėjimuose ir prietaruose, sakmėse ir pasakojimuose apie burtininkus, raganas, žmones, turinčius blogą akį, balsą ar ranką. Ją praktikavę žmonės išsiskyrė tuo, kad turėjo nepaprastų gebėjimų – galių nužiūrėti, užburti žmones, gyvūnus, augalus ar net daiktus.

Nors pasakojimus apie tokius nepaprastų galių turinčius žmones, jų elgesį, gebėjimą pakenkti ar padėti dažnas pašalinis stebėtojas vertina kaip prietarus, tačiau tai yra mūsų tradicinės kultūros paveldas. Kaip ir iš kur šie žmonės įgijo tų galių ir gebėjimų? Autorė bando bent iš dalies atsakyti į šį ir daugelį kitų klausimų, kylančių susidūrus su neįprastais tradicinės kultūros reiškiniais.

Knygoje pristatoma medžiaga vertinga tuo, kad tai yra bandymas į paslaptingą magijos pasaulį pažvelgti pačių pateikėjų akimis ir būtent per juos atskleisti žyniavimo ir magijos tradicijos ypatumus. Ši tradicija išliko gyva žmonių atmintyje ir kai kurios jos formos gyvuoja iki dabar.

Rita Balkutė ekspedicijoje Žydavainių k., Molėtų r. | Asmeninė nuotr.

Rita Balkutė ekspedicijoje Žydavainių k., Molėtų r. | Asmeninė nuotr.

Knygoje pateikta medžiaga yra ilgamečių lauko tyrimo darbų rezultatas. 1982–2012 m. autorė surengė daugiau kaip 140 ekspedicijų ir užrašė daugiau kaip 15 000 vnt. medžiagos liaudies medicinos, liaudies magijos tema.

Pasak šios knygos mokslinės redaktorės Rusijos mokslų akademijos Slavistikos instituto vyresniosios mokslo darbuotojos dr. Marijos Zavjalovos, „liaudies magija yra ypatinga sritis, todėl viskas, kas yra su ja susiję, taip pat yra ypatinga, visų pirma – žmonės, perduodantys šią tradiciją iš kartos į kartą. Tyrinėtojui reikia specialių gebėjimų, žinių, bendravimo talento, kad šie žmonės panorėtų atskleisti savo giliai saugomas paslaptis. Iš tikrųjų mūsų dienomis retam mokslininkui pavyksta užrašyti bent vieną kitą tekstą. Norint užrašyti tikrą, autentišką medžiagą, reikia tuo užsiimti rimtai ir specialiai. Visa tai sugeba ir jau daugiau kaip dvidešimt metų puikiai daro šios srities žinovė ir talentinga rinkėja R.Balkutė. Žmonės jai noriai atskleidžia iš protėvių paveldėtas paslaptis, kurios yra visos tautos dvasinis turtas, svarbus visiems, kam rūpi Lietuvos kultūra.“

Autorė tikisi, kad ši knyga bus naudinga įvairių sričių specialistams – etnologams, tautosakininkams, mitologams, kalbininkams, kitiems etninės kultūros bei tradicinio pasaulėvaizdžio tyrinėtojams, taip pat kultūrologams, istorikams ir visiems, besidomintiems iš amžių glūdumos mus pasiekusiu lietuvių dvasinės tradicijos paveldu.

r-balkutes-knygos-pristatymas

 

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Mokslas, Mokslo darbai, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

66 komentarai

 1. Jokūbo paveldėtojas:

  Todėl ir puola Lietuvą visokios negandos, nes lietuviai nusisukę nuo tikrojo ir gyvojo Dievo bei Jo mokymų ir nuostatų. Tamsa gaubia visuomenę, paliktas atviras kelias demonams skleisti klaidingas doktrinas ir vilioti žmones į tamsią pražūtį. Meskite burtus ir prietarus, netikrus pranašus ir raganystes, atsigręžkite į Dievą ir Jo gerumą, atgailaukite savo tamsių darbų ir gaukite amžino gyvenimo dovaną, nes kokia prasmė gauti net ir visą pasaulį, jei prarasite savo sielą. Nebūkit išpuikę, bet prašykit išminties ir supratimo, yra tik vienas tarpininkas tarp Tėvo ir žmonių – Sūnus Jėzus Kristus.

   • Dalė:

    Gerb. Jonai,
    argi po miries jis neprisikėlė?

     • Dalė:

      Daug tikinčiųjų teigia, kad Kristus juos išklauso ir suteikia pagalbą…

      Dievo priimamajame skamba telefonas.Sekretorė pakelia ragelį ir sako:
      -Viešpatie, kviečia Jus…
      -Kas kviečia?
      -Ateistas
      -Pasakyk, kad manęs nėra.

      • Kęstutis:

       Pasiskaitykite apie savo dievą dar vieną “anekdotą”…
       2013 vasario 3 d., penktadienį, 19 val. 30 min., grįžtu vėliau iš darbo, kad nepabostu kelias įsijungiu radiją. Stotis buvo nustatytą – žinių radijas. Jau girdžiu “gerąsias naujienas” skleidžią, naa galvojų, vėl tie smegenų kompostiruotojai, perjungsiu… Kol perjunginėjau pavaras, nespėjau išjungti, bet pasidarė įdomu. Girdžiu toks nusmailintas balsas suokią – išvardiją visus biblijos puslapius, pastraipas ir dėsto toliau (citata bus ne visiškai tiksli, iš atminties): “ir davė Dievas patarimą savo išrinktajai tautai – kai ateisite į savo pažadėtąją žemę išgriaukite visus stabus, užgesinkite visus aukurus ir nužudykite (ar sunaikinkite) visus pagonys…??? Bet nežudykite jų visų iš karto, nes sodai sulaukės, žemė apaugs piktžolėmis, prisiveis laukinių žvėrių ir jums bus sunku gyventi”. Dar spėjau pagalvoti, na ką čia pyksi, juk rašė labai seniai, labai senas žydas, matyt visiškai nukvakęs buvo… Bet kur tau, pasirodo nelabai aš čia suprantu apie tas “gerąsias naujienas”. Girdžiu komentatorius (matyt daktaro Mengelės reinkarnacija) komentuoja: “matote, kooooks protingas dievas, ššššiiiitoki gerą patarimą davė, kad nežudytų žydai visų pagonių iš karto…
       Dabar galime visi drauge pasijuokt… Tikriausiai ir jums labai juokingas tas žydų dievas ir tas žydų garbintojas kuris siūlo nužudyti visus pagonis, bet ne iš karto… Ot tai gudrumas…

       • Dalė:

        Biblijoje yra daug dalykų, kuriuos suprasti mums sunku.
        Kad teisingai aiškinti bibliją, reikia turėti daug žinių – apie tuometinius papročius, tuometinę sąmonę, istoriją ir t.t.
        Biblijinis žmogus gyveno įstatymu “Akis už akį, dantis už dantį”, kol Mozei nebuvo perduoti 10 dievo įsakymų, iš kurių vienas yra “Nežudyk”.
        Ir tik daug vėliau Kristus perdavė priesaką “Mylėk”.
        Dievas niekada nereikalavo iš žmogaus to, ko žmogus negalėjo įvykdyti.

        Kodėl įsakė žudyti tuos pagonis?
        Korane yra pasakojimas apie Musa ir Hadirą, kur Hadiras perspėja Musa, kad šis negalės su juo keliauti nesipiktindamas, bet jei piktinsis Hadiras jį paliks
        Neužilgo Hadiras nužudo jaunuolį, nuskandina žvejų valtį, o paskui atstato griūvančią sieną žmonių, kurie nepriėmė jų nakvynėn. Musa pasipiktina, Hadiras jį palieka, bet prieš palikdamas paaiškina savo “niekingų” poelgių priežąstis: Nuskandindamas žvejų valtį, jis ją išgelbėjo, nes vagys ruošėsi ją pavogti, o žvejai galės ją išsikelti iš dugno.Jaunuolis ruošėsi įvykdyti nusikaltimą, tad Hadyras išgelbėjo nuo nešlovės jo tėvus. Atstatydamas griūvančią sieną, išgelbėjo palikimą, kuris buvo paslėptas po šia siena ir laukė tų, kuriems jis skirtas.

        • Kęstutis:

         Jūs apart biblijos dar gerai būtų, kad pasiskaitytumėte ir toras – kurios itin tiksliai paaiškina senąjį testamentą ir tada tos pasakėlės gojams apie meilę tik lengvas smegenų praplovimas … Paieškosiu ir įkelsiu kiek vėliau jums torų ištraukas, jei rasiu…

         • Dalė:

          Negi manote, kad meilė yra tik pasakėlė?

          • Dalė:

           Kęstuti, dėkinga jums už “paprotinmą”
           Nepanašu, kad mano atradimai jus domintų. Mes kiekvienas linkę pasikliauti savuoju supratimu-savo protu ir savo širdimi.
           Tik nemanau, kad turėtume dėl to vieni ant kitų pykti:)

         • Kęstutis:

          Klausimas labai jau nekonkretus… Osvencimos koncentracijos stovyklos prižiūrėtojai irgi labai mylėjo. Vieni mylėjo savo moteris, kiti savo šeimas, kiti savo tautą, kiti arijų rasę, tikrai labai mylėjo… O bibliją labai sunku suprast kol skaitai tik ją. Jei pasidomi ir kitomis religijomis, dvasiniais mokymais – tada viskas ir paaiškėja. Taip buvo ir man. Kai nusprendžiau tapti tikru krikščioniu ir pasidarė sunku suprast, pradėjau domėtis ir kitais dvasiniais mokymais, o jie mane ir atvedė namo :)…

          • Dalė:

           Tas, kuris myli, vargu ar galėtų būti koncentracijos stovyklos prižiūrėtoju – jo mylinti širdis iš skausmo plyštų.
           Skirkite meilę nuo savimeilės 🙂

          • Dalė:

           Pasidomėjau ir kitomis religijomis – ne jūs vienas gudrus 🙂
           …ir apsistojau prie Kristaus mokymo

          • Kęstutis:

           Įdomu kaip ir kuo jūs domėjotės, jei jums – “Biblijoje yra daug dalykų, kuriuos suprasti mums sunku” , bet jei jums sunku suprasti, tai ir apsistokite prie biblijos, kai pasidarys suprantama, tada pasidalinsite savo atradimais ir su mumis…

          • Laima:

           Aš būdama bevei 40-ies metų amžiaus ruošiausi pirmai komunijai. Skaitydama ir besimokydama atmintinai katekizmą jau gebėjau mąstyti ir savo gyvenimo patirtį peržvelgti. Yra katekizme labai geri žodžiai „mylėk savo artimą…“. Šiandien labai džiaugiuosi pasukusi link SAVO tikėjimo, SAVO Dievų. Visagalis Laikas vis labiau patvirtina mano pasirinkimo tesingumą.

      • Kemblys:

       Ačiū, Dale, už juokelį – pralinksmino iš pat ryto 😀

     • Birutė K:

      Jonas teisus, ką tik grįžau iš Indijos ten Jėzaus kapas, o bažnyčia manipuliuoja žmonėmis ir jo vardu, na taip, reikia iš kažko gyventi ir ne šiaip, o prabangiai. Užjaučiu bažnyčios pasekėjus. Nes Kristus atėjo žydų mokyti. Todėl Biblijos žinios daug kam nesuprantamos, ne mums jos skirtos, anuomet mūsų dorovės lygis buvo labai aukštas, Štai kodėl Dalė Biblijos nesupranta

      • Dalė:

       …atėjo žydų mokyti, o pasaulis (kokia kvailystė) ėmė juo ir patikėjo…
       Bet mes netikime, nes priesakas :”Mylėk dievą ir savo artimą kaip pats save” mūsų aukštam dorovės lygiui yra per menkas 🙂

       • Birutė K:

        Kodėl gi “nepatikėti”,jei žudymais “gėrį” neša. Tik tai laikina, vidus švarus, nesukrikščionintas išlieka, kaip ir sovietų valdymo laikais – galim prisitaikyti laikinai, bet atgimstame, nes viduje tikra dvasia rusena.. Šiuo metu ir yra galas bezdnyčiai. Todėl ir tu čia ardaisi aršiai 🙂

        • Dalė:

         Birute, pasitikrinkite ar nesapnuojate: kas gi jus šiandien žudo?
         Jau seniai žmogus yra laisvas kokį tikėjimą jam rinktis.

         • Algis, Dievų siūstas:

          Na Žydų dievas mokino žydų tautą, kaip manipuliuoti ir išnaudoti kitas tautas ir jas susilpninti, po truputį jas žudant įvairiom forrmom, pvz.: įvesti tam tikrus apribojimus, kad tautos nebūtų vislios, apribojant jų tautinį paveldą , uždraudžiant senąsias religijas ir tikėjimus ir panašiai, tokiu būdu perimamt pasauliniu mastu kontrolę…

  • LosAngeles:

   Negandos puola ne tik Lietuva. Ar cia visi nsisuke nuo ‘gyvojo Dievo’, ar negandos nuo kazko kito priklauso? Stai kur klausimas….

 2. LosAngeles:

  O tai knyga tik apie KENKIMA? Kazin ar knygoje rasoma apie ‘kenkeju’ naikinima?

  • Kęstutis:

   Blogiu blogio nenugalėsi, o tik padauginsi. Kenkimo burtai – juodoji magija. Baltoji magija – sveikas, blaivus, sąmoningas protas ir jokių burtų…

   • Dalė:

    Pritariu.
    Manau, kad nuo tokių praktikų kenčia ne tik tie,kuriems kenkiama, bet ir tie, kurie jomis užsiima.
    Bet žmonės dabar pasiryžę stačia galva nerti į bet kokias dvasines praktikas, kad tik pasiektų savo troškimų išsipildymą.
    Didelė atsakomybė tenka autorei, paviešinant tai, kas visada buvo užslaptinta ir galėjo būti atverta tik stiprios dvasios žmonėms.

    • Klausimas Dalei, kiek suprantu, garbinančiai Dievą pagal svetimtaučių papročius:
     1. Kokia Tauta yra Jums Dievo išrinktoji?
     2. Kokia žemė Šventoji?
     3. Kokios Tautos istorija yra Šventa?
     Pagal šį Jūsų tikėjimą.

     • Dalė:

      Gerb. Jonai,
      Dievui nėra išrinktųjų tautų.Jam visos tautos lygios.
      Šventa visa žemė, nes žemė – Jo kūrinys
      O žmonijos istorija, manau yra labiau kruvina, nei šventa.

      • Tada paskaitykite savo šventą raštą, kurio neskaitėte – ten parašyta.

       • Dalė:

        Ačiū. Nedrįsčiau prisavinti šventojo rašto.

        Bet jums siūlyčiau pasižiūrėti dabartinių “pranašų” – “čenelingų” gavėjų istorijas. Beveik visi jie pakimba ant to paties Ego kabliuko – Aš vertas, Aš išrinktasis, Man Dievas atsiuntė karvelį…
        “Išrinktoji tauta” – žmogaus, o ne Dievo išmislas.

        • Algis, Dievų siūstas:

         Kalbate apie tą garbinamą prikaltą lavoną, kuriuo prisidengiant buvo žudomi ir kankinami mūsų tautos žmonės ir po šei dienai mūsų tauta nedrysta atsigauti ir būti šeimininkais savoje valstybėje, nes bažnyčia pasitengė, bet ateina laikas, kai bus baudžiami ne žmonių, bet kitų būtybių ir aukštesnių jėgų tuos baus kurie jautėsi nepakaltinami…

    • Kęstutis:

     Papasakosiu apie vieną istorinę asmenybę – Didysis Tibeto joga Milarepa. Tibete jis garbinamas ne mažiau nei pats Buda… Dar jauną Milarepą motina nusiuntė pas juodajį magą, kad sūnus išmoktų juodosios magijos ir atkeršytų giminėms už tai, kad po tėvo mirties jie užgrobė jų šeimos turtą. Nuvyko Milarepa pas tą magą, pasipasakojo kodėl jis nusprendė mokytis juodosios magijos. Pradėjus mokslus, juodasis magas nusiuntė savo mokinį patikrinti ar Milarepos istorija tikra. Po mėnesio grįžo mokinys ir patvirtino, kad Milarepos istorija tikra. Pasikvietė juodasis magas Milarepa ir sako, juodosios magijos mokslų nėra, yra tik užkeikimai, o aš tik tempiau laiką, nes reikėjo tave patikrinti ar tau juodoji magija reikalinga. Išmokysiu aš tave užkeikimų kurie tau suteiks galių atkeršyti. Kai tu savo darbą atliksi, sugrįžk, aš tave nusiūsių mokytis pas baltąjį magą… Užkeikimai suveikė, giminėms buvo atkeršyta, o Milarepa sugrįžo pas juodajį magą ir su jo rekomendacijomis nuvyko mokytis baltosios magijos – jogos… Knyga pritrenkianti, parašyta daugiau kaip prieš 1000 metų jogo Milarepos mokinių. Knygos tikrumu suabejoja tik jos neskaitę, nes šiaip yra išlikę ranka rašyti rankraščiai, jei jie ir perrašyti, tai Tibete galioja griežtos taisyklės, jei perrašinėtojas perrašinėja rankraštį, tai neturi teisės net taisyti gramatinių klaidų, neatpažįstamus ženklus perpiešia…

     • Dalė:

      Keršyti visada lengviau, nei atleisti.
      Tačiau atleisdamas nesutepi savo rankų kerštu

      • Kęstutis:

       … jau spėjote ir knygą perskaityti…

       • Dalė:

        Apie kerštą ir atleidimą rašoma ne vien šioje knygoje 🙂

        • Kęstutis:

         … jis būdamas 14 metų ėjo mokytis juodosios magijos tik dėl to, kad motina pažadėjo jį prakeikti, jei jis neatkeršys… Vis tik knygas reikia pradžioje perskaityti, o tik po to vertinti… Kai dabar kunigėlis skaito bibliją ir džiaugiasi “gerais” žydų dievo patarimais žudyti pagonis – tai jums sunku suprast ir paaiškint, bet neskaitytą knygą ir istorinę asmenybę, šventajį, apie kurį jūs pirmą kartą išgirdote – nuteisėte iš kart… labai krikščioniška…

         • Dalė:

          Aš jo neteisiau, tik pasakiau savo nuomonę apie kerštą ir atleidimą,-jūs manęs nesupratote.
          Seniai nebeteisiu nė vieno žmogaus ir neniekinu jokios religijos.

         • Kęstutis:

          Suprasti pasaulį vien tik biblijos nepakaks. O Kristaus mokymas per daug sudarkytas, kad juo galima būtų remtis…

          • Kęstutis:

           …Kai mano draugas nuvyko į Indija pas Satja Sai Baba, taip atsitiko, kad ir į interviu pateko, Sai Baba jo paklausė – ko čia atvykai? Draugas: – ieškau Dievo, noriu jį pamatyt… Jam Sai Baba patarė – kad surastum ir pamatytum Dievą, nereikia taip toli keliaut, kur gyveni, ten jo ir ieškok…

          • Dalė:

           Kęstuti, jis tikrai protingai patarė.
           Man tik nesuprantama, kodėl pagonys su tokia neapykanta užsipuola kiekvieną savo tautietį krikščionį.Kodėl išgirdę žodį “krikščionis” jūs sureaguojate kaip bulius į raudoną skudurą.
           Argi mūsų tėvai ir seneliai nebuvo krikščionys?
           Pagonybė – mūsų tautos giluminės šaknys, tačiau argi pagonybė yra prieštara krikščionybei? Man atrodo, kad pats gyvenimas taip supynė šiuos du kelius ne todėl ,kad mes pamatytume, jog jie ne prieštarauja vienas kitam, o papildo vienas kitą.

          • Kęstutis:

           Esate krikščioniškos smegenų plovyklos auka. Kurioje vietoje krikščionybė papildo Senąjį Tikėjimą ar Lietuvybę??? Jau rašiau ir jūs skaitėte, kaip žydų macai (plotki, plotkelės) šiemet pasidarė kalėdaičiai??? Kaip jūsų manymu tai papildė Senąjį Tikėjimą. Kryžiaus žygiai – tautos genocidas, po Krikšto iki pat XVIa. pabaigos galiojo mirties bausmė už bet kokias Senojo Tikėjimo apraiškas ir tos bausmės buvo vykdomos. Prie Elektrėnų, Vytauto įsakymų buvo išžudytas visas kaimas, kai vietinis bajoras atsisakė krikštytis. Vėliau jėzuitų ordino pagrindinė veikla buvo naikinti Lietuvybę, lenkinti… Dar XXa. pradžioje dzūkė skundėsi Kudirkai, kad kunigėlis neleidžia nešioti pagoniškų (tautiškų) apdarų, o paskutinis Bačkio išsišokimas, kad jį ir jo tikinčiuosius labai žeidžia muzikinės misterijos, atliktos Šventaragio slėnyje, pagoniški elementai. Ir šiaip labai didelis skirtumas tarp lietuvio – tikinčio žydų išskirtinumu ir jų dievu, ir Lietuvio tikinčiu savo protėvių ir Dievų galia. Svetimas tikėjimas – baisus virusas tautiškumui. Tada lieka tik du keliai, arba tauta pasveiksta nugalėjusi virusą, arba virusas nugali tautą…

          • Dalė:

           Pats esate savo egocentrizmo auka:)
           Jūs man pasakojate, kaip prisidengiant religija buvo vykdomas mūsų tautos genocidas, lyg aš to nežinočiau. Jūs man vardijate krikščionybės paklydimus, bet pats esate ne geresnis už tuometinius krikščionis – trūksta visai nedaug,kad imtumėte naikinti visus, kurie “užsikrėtę virusu”, t.y tiki ne taip, kaip jūs.

          • Dalė:

           Mūsų protėviai žinojo apie Vieno Dievo, pasaulio Sutvėrėjo buvimą, jums gi egzistuoja tik dievai.
           Jūs nusipiešėte protėvių religiją pagal savo įsivaizdavimą.
           Ir ši susikurta religija yra tik priedanga jūsų žiaurumui.

          • Kęstutis:

           … kai priminiau krikščionių piktadarystes, jūs labai įsižeidėt. Vadinasi jūs tapatinatės pirma su krikščionybe, o tik po to su Lietuva…

          • Dalė:

           Paikas žmogau, mane užsiutino tamstos egocentrizmas, trykštantis visuose jūsų komentaruose. Man ne taip jau svarbu, kuo žmogus save laiko – krikščioniu ar pagoniu.Svarbiau yra jo tikrasis dvasinis lygmuo.

          • Kęstutis:

           Gebėjimas išlaikyti vidinę ramybę – brandos požymis. Egocentrizmo (puikybės lietuviškai) lygį savyje stebiu pastoviai, suprantama, kad galėjau kažko ir nepastebėt, pasitikrinsiu atidžiau… Patikrinti žmogaus dvasingumo lygį gali tik tas, kuris gerokai dvasingesnis už tikrinamąjį. Taip, kad mes vienas kito dvasinio lygio nenustatysim. O, kad diskusijose nesijaustumėte “spraudžiama į kampą” reikia plėsti akiratį, šviestis. Vien tik krikščioniškų tiesų nepakanka, reikia vadovautis bendražmogiškomis tiesomis. Ir dar, labai jaučiasi jūsų nusistatymas, kad AŠ (jūs) – net krikščionė, o anie – tik pagonys (žeminantis įvardis), o tada kai tie niekingi padarai (pagonys) atsikalbinėja ir kažkodėl nepripažįsta krikščioniškų tiesų, suima siutas. Be to, jūs manęs nei pažįstate, nei žinote ar aš tikintis, ar priklausau kokiai bendruomenei, ar visai į nieką netikintis, bet etiketes klijuojate… ir tai suprantama… krikščioniška… Vidinį jūsų polėkį į kažką plačiau jaučiu, bet krikščionybės balastas sunki našta ;)…

          • Dalė:

           Kęstuti, jūs manęs negirdite,jūs tik stengiatės įbrukti man savo nuostatas. Todėl mūsų pokalbis jau seniai tapo beprasmišku 🙁

          • Kęstutis:

           Vis tik, dėl savęs išspręskite tą uždavinėlį – pagonys naikinti gerai, ar ne? Tai kad dabar kunigas tvirtina kad pagonys sunaikinti yra labai gerai – jums tai priimtina, ar nesuprantama? Ne be reikalo aš jums minėjau Osvencimą, nes tiems kurie naikino žydus ir kitus žmones – tai buvo priimtina, arba nesuprantama, bet jie nebuvo prieš… Nieko prieš jus asmeniškai neturiu ir galime bendrauti, bet turėkite omeny, kad esu anoniminis krikščionys, o jūs man vis 100gr.(krikščionybę) siūlote :)…

          • Dalė:

           Šmaikštuolis:)
           Dalė:
           2014 01 29 20:06
           Tai ką siūlote ?

           Siūlau ne aš jums, o jūs man. Ir netgi ne siūlote, o išgirdęs, kad renkuosi krikščionybę, nurodinėjate, kuo ir kaip turiu domėtis, o tikriau sakant, tik siekiate “sprausti į kampą”, nes jūsų supratimu krikščionis nėra pilnavertis žmogus – iki žmogaus lygio jį dar reikia “pakelti”. Tokia nuostata man neįdomi.
           Nežinau, kas jums bevairuojant susivaideno kunigo žodžiuose.Žinau tik, kad vienas iš Dievo įsakymų yra “Nežudyk”.
           O pagrindinis krikščionio mokytojas yra Kristus, o ne biblija, rašyta iki jo gimimo.
           Bet jūs atrodo tame skirtumo nematote:)
           Šiaip ar taip, esu jums dėkinga, nes (nors ir liūdna), išsklaidėte mano iliuzijas apie dabartinių pagonių aukštą dvasios lygmenį. Gyvenimo praktikoje Darnos principo įgyvendinimas jums lygiai taip pat sunkiai pasiekiamas, kaip ir krikščionims – Meilės ir Tiesos principo. Nėra ko pūstis – nei vieniems, nei kitiems.

          • Kemblys:

           Dale, nutraukei mūsų ginčą dėl Biblijos, dabar jau klaidini kitus: ,,O pagrindinis krikščionio mokytojas yra Kristus, o ne biblija, rašyta iki jo gimimo.”
           Nežinau, kokiai sektai priklausai, bet, pvz., Vikipedija rašo:
           ,,Judėjai šventu pripažįsta tik pirmąją Biblijos dalį – Senąjį Testamentą, krikščionys ir antrąją dalį – Naująjį Testamentą.”

          • Dalė:

           Dabar sėdžiu sektoje
           Dalė+Kęstutis

           Ar Kęstutis =Kemblys?
           Jau nebesuprantu 🙂

          • Kemblys:

           Dale, jei pamiršai, priminsiu:

           ,,Dalė: 2014 01 16 22:28
           Kembly, biblija buvo parašyta iki Kristaus.
           Po Kristaus mirties buvo parašytas Naujasis Testamentas.
           Daug kritikuojate Kristaus mokymą, bet matosi, kad net nebuvote atsivertęs NT, apie bibliją jau nekalbu…
           Nesąžininga žarstyti kritiką, nežinant, apie ką eina kalba:):)”

           Atsiversk: ,,A. Žarskus. Kita laisvių ir teisių pusė “

          • Dalė:

           Ačiū už priminimą.
           Vėl prajuokinote – atrodo, kad suabejojote mano kilme:)
           Aš lietuvė. Vadovaujuosi ne judaizmu, o Kristaus dvasiniu mokymu taip, kaip sugebu jį suprasti.NT ir biblija nėra tas pat. Apie tai jau sakiau:
           Dalė:
           2014 01 28 19:43
           Biblijinis žmogus gyveno įstatymu “Akis už akį, dantis už dantį”, kol Mozei nebuvo perduoti 10 dievo įsakymų, iš kurių vienas yra “Nežudyk”.
           Ir tik daug vėliau Kristus perdavė priesaką “Mylėk”.
           Dievas niekada nereikalavo iš žmogaus to, ko žmogus negalėjo įvykdyti.”

           Mano supratimu, žydų tauta nuosekliai buvo vedama dvasinio tobulėjimo keliu.Jei dalis jos iki šiol negali priimti Kristaus mokymo – ne mano ir ne jūsų problema.

          • Kęstutis:

           Šias mintis jūs jau mėginote pateikti ir anksčiau, tik neturėjote progos, o aš jums ir suteikiau progą pasisakyt ;)… Jei jau remiatės Kristaus mokymų, tai būkite nuosekli – Kristus nėra išsižadėjęs senojo testamento, Kristaus mokyme buvo persikūnijimo įdėja, kurią atmetė vyskupų konferencija 358 m., o evangelijų, be kanonizuotu, yra arti 100…
           Su manimi jūs pagudraujate, nepatogius klausimus apeinate, bet sau nemeluokite. Atsakykite – kas jums svarbiau Lietuvybė ar krikščionybė? Man atsakinėti nereik… Yra toks psichologinis terminas – mąstymo atskaitos taškai. Nesąmoningi žmonės valdomi per mąstymo atskaitos taškus, juos įteigiant be žmogaus leidimo. Sąmoningi, patys pasirenka ir reikalui esant keičia savo mąstymo atskaitos taškus. Dvasinis tobulėjimas, tai sąmoningas gebėjimas keistis, prisitaikyti ir svarbiausia būti sąžiningu su pačiu savimi. Manęs jūs su visa bendruomene netapatinkite, pabendraukite ir su kitais… O krikščionis yra pilnavertis žmogus, bet nepilnavertis Lietuvis. Panašiai būtų – rūkantis sveikuolis. Bet priimkite tai tik kaip mano asmeninę nuomonę…

          • Kęstutis:

           Už straipsnį – ačiū, psichoanalizė – mano hobis, o jūs vis gudraujate, esate nenuoširdi, dėl to aš toks priekabus. Jei norite bendrauti – nustokite “nepastebėti” nepatogius sau klausimus…

          • Dalė:

           Dievai atsiuntė jums Algį – bendraukite su juo.
           Gražiai sutarsite 🙂

 3. Rita:

  Žinios visada atsiveria tik tiems, kas jų vertas: fizika, matematika, filosofija, astronomija, magija…

 4. Ženklas:

  Burtai, užkalbėjimai yra senosios prigimtinės religijos praktika, juose aiškiai matomi senojo tikėjimo atšvaitai. Todėl šios knygos išmintį puola kryžininkai- fanatikai (p. Dalė). Pasaulietiškai kalbant, burtai, užkalbėjimai, atliekantys susitaikymo su gamta funkciją yra efektyviausias būdas žmogui aktyvuoti savo placebo efektą. Tą senąją religinę išmintį reikia pažinti.

  • Dalė:

   Prašau pasakyti, kurioje vietoje jūs matote mano puolimą?. Man atrodo, aš tik užsiminiau apie atsakomybę.

   Burtai atlieka ne susitaikymo su gamta funkciją, o gamtos galių pajungimo SAVO tikslų siekimui funkciją.Burtai ir užkalbėjimai visada buvo išskirtinės dvasios žmonių užsiėmimas.
   Gerb. Rita tai žino. Leisdama CD šia tema, ji buvo sudėjusi saugiklius. Tikiuosi, kad ir knygoje nepamiršo jų sudėti.

   • Algis, Dievų siūstas:

    Gerbema Dalia praeitų metų gegužės 17d ir rugpjūčio 3d. kunigai sugalvoją buo du kart paniekinti mūsų Šatrijos kalną 17 dieną buvo sugalvoją gegužinės šventę ir ant mūsų šventovės sukrauto aukuro išsivirti srėbalo, prieštai atlaikę mišias, bet aršieji žemaičiai o jų buvo tik apie 10 tarė kunigam ar ir jūs gaminate maistą Luokės bažnyčioje ir ar kitose kitų šventovėse laikote mišias, aršieji žemaičiai apstojo aukurą ir uždegė jį ir atliko savasias apeigas, tuo pačiu metu laikė mišias ir kunigai, bet srėbalo srėbti teko leistis nuo kalno, įleisk krikščionių kiaulę tai ir ant aukuro užsiropš. Rugpjūčio 3 dieną sugalvojo Žemaitijos krikšro 650 sukaktuvias paminėti, bet mūsų jau buvo šį kartą apie 30 žmonių ir jau uždegėm du aukurus, ir tylėdami palaukėme, kad neišniekintų mūsų šventovės kunigai, o jie darkėsi atsinešią garsiakalbius su stiprintuvais, bet jie negirdi, kaip kalba vėjas ką sako vabalėliai ir žolynai jie negirdi paukščių, nes jiems jie nerūpi jiems rūpi kaip daryti iš mūsų tautos pelną, nes biblijoje yr parašyta kaip tai reikia daryti, todėl žydams ir aiškinama, kad reikia sau pasidaryti pamatą drūta kitų tautų rankomis, opaskui jas išgalabyti ir tokiu būdu nusavinti žemę. Yr tokis vienos tautos senas pasakojimas, atėjo krikščionys juos pasitiko ginluota tauta, o krikščionys sako mes atėjome nesikauti, o kartu pasimelsti, kol meldėsi jiems į rankas buvo įteiktos biblijos, po maldo atsimerkė ginklų nebeturėjo jie rankose, tik knygas, bet dar kaiko jie jau nebeturėjo tai savos žemės, nes ją nusavino krikščionys, todėl jums vis kyla klausimas, kodėl mūsų tautos žmonės pasišiaušia prieš krikščionis. Turėtumėt pati susiprasti kodėl. 🙂

   • Algis, Dievų siūstas:

    Dalia, pažiūrėkite šį video įrašą https://www.youtube.com/watch?v=Vz1qvE8Y5fw

    • Dalė:

     Gerbiu J. Vaiškūną. Jo meilė Lietuvai didelė, tikra, nesumeluota. Tačiau tai labiau kario, nei dvasininko meilė. Todėl ir video nuteikia karingai: užverda kraujas, norisi griebti vėzdą ir stoti šalia.
     Manau, kad J.V. klysta, visų Lietuvos nelaimių priežąstimi laikydamas krikščionybę. Krikščionybė niekaip neįtakojo Ignalinos AE uždarymo. Tai buvo mūsų valdžios žmonių sprendimas, o dauguma jų krikščionimis vadina save tik dėl reitingų ir įvaizdžio palaikymo.
     Manau, kad tautos nelaimių priežąsties reikia ieškoti pačioje tautoje, jos sąmonės sanklodoje.
     Jei žmogus dėl savo nesėkmių kaltina tik kitus, jis nėra teisus.Pagrindinės nesėkmių priežąstys slypi jame pačiame.Jei analogiškai elgiasi tauta, ji irgi nėra teisi.Jei nesuprasime, kas mumyse negerai, neišgysime.
     Nemanau, kad tas negerumas – krikščionybė. Greičiau tai, kaip mes ją suprantame. Krikščionybė-pasaulinė religija. Kažkodėl ji neparklupdė ir nesunaikino kitų pasaulio tautų.Viename video J.V yra sakęs, kad kitose šalyse ir ta krikščionybė yra kitokia, nei pas mus. Tai ką tokio mes į ją įdėjome, kad ji mus klupdo?
     Kristus sako:”Jūs esate pašaukti laisvei”. O mes rėkiame, kad krikščionybė mus vergais daro.

  • Kęstutis:

   Čia tik mano asmeninė nuomonė, turit teisę manyti kitaip, bet burtai man – atgyvena, taip kaip gyvulių ar žmonių aukojimas. Tada tai tiko, dabar jau ne. Taip pat ir burtai – atgyvena. Kiek teko bendrauti su Trinkūnų, jis nebuvo būrtų šalininkas… Autorės nesmerkiu, tik sveikinu. Jos darbas labai reikalingas, sakyčiau kaip mokslininkės atropologės darbas – taip, masiniam vartojimui – ne. Atsimenu tokią šiurpią knygą – laumių sakmės, išleista dar kokiais 1980 metais, joje surinkti pasakojimai apie vaiduoklius ir nesuprantamus reiškinius. Perskaičius vienu kartu, tarytum atsiveria lygegretus pasaulis ir pradeda lysti visokiausi maumai… Vaikams neduočiau tokios knygos skaityt…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: