Ukrainos palaikymo renginyje dalyvavo daugiau nei 700 dalyvių (28)

Ukrainos palaikymo renginys | kukrlt.lt nuotr.

Ukrainos palaikymo renginys | kukrlt.lt nuotr.

Sausio 25 d. neabejingi Lietuvos piliečiai surengė nepolitinį pilietinį renginį „Ištiesk ranką Ukrainai“. Šio renginio tikslas – parodyti paramą Euromaidane už demokratines vertybes kovojantiems Ukrainos piliečiams. Buvo tikėtasi, kad į palaikymo renginį įsijungs bent 715 dalyvių. Pasak renginio rengėjų, šis skaičius simbolizuoja atstumą tarp Lietuvos ir Ukrainos sostinių.

Nepaisant šalčio, pilietinio renginio „Ištiesk ranką Ukrainai“ rengėjų lūkesčiai pasiteisino. Į renginį įsijungė daugiau nei tikėtasi dalyvių.  Renginyje dalyvavo „Solidarumo su Ukrainos protestuotojais akcija“, už skaidrią viešąją politiką pasisakantys visuomenininkai susibūrę į būrį „Baltosios pirštinės“, nevyriausybinių organizacijų, politinių partijų atstovai, kiti visuomenininkai.

Gyvoje žmonių grandinėje,  jungusioje Europos komisijos atstovybę su Ukrainos ambasada Lietuvoje,  dalyvavo ir europarlamentari Vytautas Lansbergis, Andrius Kubilius, Gintaras Steponavičius, Vydas Gedvilas, Jurgis Didžiulis, Gabrielius Liaudanskas – Svaras, Skirmantas Tumelis ir kiti žinomi žmonės. Prie akcijos aktyviai jungėsi gatvių praeiviai.

„Džiaugiamės, kad „Ištiesk ranką Ukrainai“ renginį suvienijo skirtingo amžiaus, pažiūrų ir pilietybių žmones. Jų dalyvavimas patvirtino tai, jog esame vieninga tauta, aktyviai pasisakanti už žmogaus teises ir demokratines vertybes – būtent šių dalykų Ukrainai dabar labiausiai reikia“ – teigia JPP „Kurk Lietuvai“ atstovė Rūta Mačiulytė.

Renginyje buvo pasirašyta Vilniaus deklaracija

Pilietinio renginio „Ištiesk ranką Ukrainai“ dalyviai pasirašė Jaunųjų profesionalų programos (JPP) „Kurk Lietuvai“ paruoštą Vilniaus deklaraciją, kurioje reiškiama visapusiška parama Ukrainos patriotams kovoje ir savigynoje už laisvą, demokratinę ir klestinčią Ukrainą.

Deklaracijoje, kuri buvo įteikta Ukrainos ambasados Lietuvoje darbuotojams Ukrainos prezidentas V. Janukovičius yra raginamas sustabdyti smurtą, atšaukti nekonstitucinius įstatymus, išlaisvinti sulaikytus patriotus, kurie kovoja už savo konstitucines teises, taip pat sustabdyti politinį persekiojimą arba atsistatydinti ir atsakyti pagal įstatymą už tai, kad nesugebėjo laikytis Ukrainos konstitucijos.

Šia deklaracija Lietuvos Vyriausybė, ES valstybės nares ir ES institucijos yra kviečiamos nedelsiant veikti bei naudoti maksimalų spaudimą Ukrainos prezidento V. Janukovyčiaus rėžimui. Tarp jaunimo siūlomų priemonių – draudimas įvažiuoti į Europos Sąjungą, sankcijų taikymas rėžimo nariams, taip pat – valdžios pareigūnų, oligarchų ir juos remiančiųjų aktyvių užšaldymas.

Siekia iniciatyvą plėsti užsienyje

Iš užsienio dalyvauti programoje „Kurk Lietuvai“ sugrįžę jaunuoliai, siekia panašius renginius plėsti šalyse, iš kurių grįžo į Lietuvą. Bendradarbiaudami su užsienio lietuvių bendruomenėmis, JPP „Kurk Lietuvai“ platina šiam sumanymui įgyvendinti skirtą plakatą „United We Stand for Ukraine“. Su šiuo plakatu žmonės fotografuojasi įvairiose pasaulio vietose ir dalinasi jomis socialiniuose tinkluose.

„Šiandien vykusi akcija „Ištiesk ranką Ukrainai“ parodė, kad Lietuvos žmonės nėra abejingi Ukrainos valdžios naudojamam smurtui prieš savo piliečius. Tikimės, kad mūsų organizuota iniciatyva įkvėps kitų šalių piliečius aktyviai reikšti solidarumą ukrainiečių siekiui kurti demokratiškais principais paremtą savo valstybę,“ – viliasi vienas renginio organizatorių Lukas Savickas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

28 komentarai

 1. Nepolitikas:

  Nemąstančios būtybės. Nežino ką palaiko, žino tik už ką… už ES. Gerai kad tokių tik 700…

  • Ojei:

   Taip, nes “patriotiniams” klapčiukams negalima jokiu būdu įžeisti motinos Rusijos. Tokios ir šio portalo autorių ir komentuotojų pozicijos – menkutis neaiškumas su ES – jau iškart “tolerastiniai gyvuliai”, “iškrypėliai” iš “pūvančių vakarų” (kaip suknistus pseudopatriotus dar mokino SSRS mokyklose), o kai matuškoje Rusijoje įsitvirtinęs autoritarinis rėžimas, jau springstantis turtais,pavogtais iš savo piliečių, ir siekiantis atkurti SSRS – nė vienam pseudopatriotui neįdomu, nes dalis iš jūsų esat sovietiniai klapčiukai, tiksliai žinantys, ką čia darote, o kita dalis – naudingi idiotai, sutaupantys Rusijai daug laiko ir lėšų skleisdami savo tamsias ultranacionalistines pažiūras.

   • Nepolitikas:

    Durniau, pažiūrėk į žemėlapį(Alkas rodo), ar matai baltą Krymą ir Odesą – tai jau Rusija, pasiruošusi jos atsiimti. Bus kaip su Abchazija. Taigi šitas banditizmas irgi Rusijai naudingas, kaip ir ES.

   • N:

    Tu čia besiputodamas ant Rusijos greitai turėsi atverti savo išangę pupuliukams, o vaikus atiduoti pedofilams auklėti. Nesutiksi – kalėjime tau atvers išangę, o vaikus vis tiek pedofilai auklės.

   • tampax'as:

    Besikiaulindami prarandate sveiką protą… Lietuva šiame pasaulyje negali likti neutrali kaip kokia turtinga Šveicarija. Taigi, tenka rinktis. O ką rinktis? Kai kurie čia siūlo geriau grįžti į motulės Rusijos glėbį, o ne į ES, nes ši “blogybė” blogesnė, o Ukrainai pataria nebuntavoti , o pasikliauti kremlinu Janukovičium. Va tokia mūsų publika, va toks Alkas…Šia prasme pritariu emocingajam Ojei

   • paaiškinimas:

    reikalas tame ,kad bet kokias sutartis su visokiais sojūzais turi sudarinėti Mūsų vyriausybė , kuri atstovautų Mūsų piliečių interesus, o ne Briuselio kopūstus. Visokie klaniniai šiandien užgrobę valdžią , yra išėję iš sovietinės nomenklatūros .Jie tik parduoda mus kasdieną , o ekonomiką daro vis labiau klaninę , korumpuotą aukščiausiu lygmeniu per euroišmokas “saviems”. Jie atvirai niekina savo tautą , atvirai deklaruoja , kad tik jie turi teisę spręsti ir valdyti .Euromaidano mums reikia patiems ir čia , Lietuvoje .

 2. h:

  Lietuvos patriotui – Tėvynė yra Lietuva, o ne kažkokia ,,Russia” ir tolerastui-skarbonkei ,,o jei” to nesuprasti.
  Bet ,,tampax’as teisus – pasirinkimo beveik nėra, todėl tenka rinktis geresnį ,,blogį”….

  • N:

   Lietuva gali likti nepriklausoma. Lietuva visuomet buvo lamdoma tiek Vakarų, tiek Rytų. Kartais geresni buvo Rytai, kartais Vakarai. Šiuo metu vėl geresnis blogis yra Rusija. Patinka tai ar nepatinka kai kam.

   • tampax'as:

    “Šiuo metu vėl geresnis blogis yra Rusija” – jau tu čia N. nusiskiedei. Ar tavo tėvai ar seneliai nepatyrė to “geresnio blogio” malonumų – tremčių, žudynių, nelaisvės, laisvos žodžio draudimo? Na tada tu ar tavo tėvai buvo visko pertekę nomenklaturščikai ar represininkai. Aš gimiau gulage, tėvas buvo gavęs 18 metų už miškinių maitinimą, tai puikiai žinau kas tas režimas… O iš ES, nors ir jos negiriu, jau keletą metų už 2,4 ha pievų bent gaunu išmokas, prie pensijos visai nieko. Tai kas geriau – Rosieja ar ES, man seniai aišku. O tau ne? Va tokie ir graužia mūsų nepriklausomybę…

    • N:

     Meluoji. Save gerbiantis pensininkas tampaxu nesivadins. Esi koks nors spuoguotas studentas. Be to aklas ir kurčias. Tu nematai, kad vyksta dabar ir gyveni praeitimi. Rusija ne tokia kokia buvo. O Vakarai, konkrečiai ES dabar tokia, kokia yra. Tavo vaikai ir anūkai bus pedofilų išdulkinti ar paversti iškrypėliais. O tu čia skiedi apie gulagus, kurių nematei…

     • Nepolitikas:

      Taip, pritariu – „Esi koks nors spuoguotas studentas.“ Kuri pradžioje išveža į užsienį, „patvarko“ per visas skylės, o paskui gražina Lietuvai: „iš užsienio dalyvauti programoje „Kurk Lietuvai“ sugrįžę jaunuoliai“…. Na, jeigu žiūrėti filosofiškai, tai tampax’asai aplamai ne tik „savo nepriklausomybės“ neturi, bet ir savo savarankiškumo – kur įkiša ten ir „gyvuoja“. O šitam p….. pasisekė- dar ir primoką gauna. tampax’asai, apie kokią čia „tremčių, žudynių, nelaisvės, laisvos žodžio draudimo“ kalbi? Išlysk ir apsidairyk jog dabar 100 kart daugiau „tremčių, žudynių, nelaisvės, laisvos žodžio draudimo“, o dar skurdas, savižudybės, vaikai tėvus žudo, tėvai vaikus ir t.t.

      • tampax'as:

       Oi jūs skiedalai. Trūksta žodžių… Lyg ir rimti vyrai, tauzijat: “dabar 100 kart daugiau „tremčių, žudynių, nelaisvės, laisvos žodžio draudimo“, o dar skurdas, savižudybės, vaikai tėvus žudo, tėvai vaikus ir t.t.” Taip nuvertinant tuos tremtinius, ai, tos jūsų nelaimės – pasakėlės prieš narystę ES… Argi rimtas žmogus taip tauzys? Ne, nesu “spuoguotas studentas”, pensinio amžiaus brandus vyras ir į viską žiūriu blaiviai, neapsimesdamas suknistu patrijotu, kuris paveiktas Maskvos propagandos dirba už 5-ą koloną Lietuvoje. Jūs tik palengvinat lenkams ir ruskiams darbą…Beje, ir nelabai lietuviškai mokate rašyti, taigi???

       • N:

        Tu parsiduodi ES už išmokas savo pievai… Taip kad Judo skatikus gauni. Todėl ir šlovini. Jei iš tiesų turi anūkų, tai pagalvok apie juos. Jie bus ištvirkinti ir taps iškrypėliais. O tu pats nenumirsi sava mirtimi, nes ES jau stumiamia plačios eutanazijos idėja. Kuri netolimoje ateityje bus transformuota į priverstinę eutanaziją sulaukus tam tikro amžiaus. Netiki? O apie pyderus prieš 15 metų būtum patikėjęs? O apie pedofilijos legalizaciją dar prieš 5 netus būtum patikėjęs? Gal ir dabar netiki, kad tai vyksta?

     • Amelija:

      Kokio patvirtinimo laukia komentaras? Kad esu Lietuvos patriotė?

  • Nepolitikas:

   Be komentaro: „1939 m. įsigaliojo Lietuvos neutralumo įstatymas (Seimo priimtas sausio 10).“

 3. prašalaitis:

  Pirminė maidano priežastis nuslinko į kažkelintą planą. Vietiniai oligarchai užuodė pelną iš tos laisvos prekybos su ESRS sutarties. Viskas labai paprasta ir prozaiška – kad ir dujas pirkti pigiai pas rusus, brangiau parduoti Europai, įsivežti visokį europinį chlamą ir brangiai parduoti vietoje. Sužibo viltis dar labiau pralobti parazitiniu tarpininkavimo būdu. Jie prafinansavo maidaną ir tuos tris maidaunus. Dabar viskas išvirto į bendrą žmonių nepasitenkinimą kriminalpolitinių gaujų (panašių į mūsiškes) savivaliavimą. Prie ko čia laisvė ir es. Ukrainos žmonės pavargo nuo betvarkės ir valdžios pasityčiojimo. Jeigu jau tie mūsiškiai palaiko Ukrainą, tai gal suvokia, kodėl žmonės protestuoja, o jeigu suvokia, tai gal būt tikslingiau jiems ir čia iškelti tokius pat šūkius ir peticijas įteikti mūsų politšutvei. Tegu jie pasidairo ir paieško demokratijos Lietuvoje, vargu ar suras. Ar yra dar bent vienas tikintis, kad šitie palaikytojai visa tai daro nemokamai? Aš asmeniškai netikiu. Yra pinigai – bus ir peticija, bus ir palaikymo akcijos kitose šalyse.
  Kam dar neaišku, kad niekas Ukrainos į ESRS nepriims. Būtų jau seniai priėmę, kai buvo Juščenka. Kas trukdė tai padaryti tada? Arba Gruziją su saakašviliu priešakyje? Gal ESRS ir NATO rusų išsigando, gal Aklo komentatoriai sutrukdė, gal Lietuvos patriotai…? Galvokit jūs nors kiek galva, pažvelkite iš visų pusių, o ne tik iš to kuproto snarglėto niekšelio, barozu, rompuju pozicijų.

 4. alksnaitis:

  geras prašalaičio paaiškinimas
  teisingas

  • Nepolitikas:

   Viskas yra sumaišyta į krūvą : „Prie ko čia laisvė ir es.”. O nuo ko viskas prasidėjo? Ar ne nuo atsisakymo pasirašyti ES asociacijos sutartį? Ar ne „Udar“, „Svoboda“ ir t.t. pateikė Janukovičiui ultimatumą, prieš antrą vizitą į Lietuvą? Ar ne mūsų „demokratijos pirmūnai“ važiavo į Kijevą palaikyti protestus? Ko nevažiavo į Hamburgą(tuo pačių metų, tenai virš 50 000 protestuotojų!) ten palaikyti protestuotojus(jog: 500 nukentėjusių policininkų ir virš 5 tūkstančių sužeistų protestuotojų)? Ar ne po šitų ponų, t. sk. ir iš Lenkijos, iš ES atsirado protestuotojų aktyvumas, kuris perėjo į „koktelių“ mėtymosi, snaiperių šaudymą ir t.t. Tai „liaudies“ pasipriešinimas? Ar banditizmas? Kaip dabar vadina „ekstremistai“.
   Visoje ES „žmonės pavargo nuo betvarkės ir valdžios pasityčiojimo“, tik ten yra NATO ir jos sutarties 4 str. Ar pamiršom įvykius pačioje Lenkijoje? Ar matytė tą Ukrainos „liaudį“? Sužeistos rodo per ukrainiečių „inter“. „THT“, „TЭT“, „ICTV“ ir t.t. – vien ekstremalai(jaunimas) ir bomžai. Taigi nereikia čia skleisti propagandos.

 5. alksnaitis:

  konstitucinio teismo sprendimas dėl žemės referendumo penktadienį parodė ko bijo Lietuvos išpardavinėtojai , dirbantis užsienio ponams ,tarptautinėm korporacijom, bet ne lietuvių tautai

 6. alksnaitis:

  Lietuvoje lietuvių beliko mažiau nei 2 500 000 , o 1990 buvo 3 700 000 išpardavinėtojų, prisitaikėlių, Lietuvos pardavinėtojų, ES padlaižių darbo vaisius …

 7. alksnaitis:

  Dabar, kai bus nuverstas ,, kruvinas diktatorius ‘‘Janukovičius ateis liberalų valdoma vyriausybė , prasidės dar didesnis ukrainiečių turtų ,,privatizavimasd“ visi tems kas į kairę, kas į dešinę, o ukrainiečių tauta liks apiplėšta, nuskurdinta , prasidės dar didesnis tautos nikimas –emigracija, atsivers ES liberalglobalistam naujos rinkos , ES bankrotas bus atkeltas kitam laikui …

 8. alksnaitis:

  Stovi toks auštevičius Maidano tribūnoje , rėžia kalbas už demokratija, šviesų rytojų ukrainiečiams , bet nepasakoja savo darbų Lietuvoje, kaip jis derėjosi , kaip tokių , kaip jis dėka buvo uždaryta Lietuvos atominė, kuri gamino pigę elektros energija. Tokių, kaip jis dėka pablogėjo gyvenimas daugeliui lietuvių, teko nesavo noru palikti tėvynę, lietuviai vis palieka ir palieka gimtinę . Kuo tokie auštrevičiai skiriasi nuo tu kurie padėjo nacių vokiečiams vežti Lietuvos jaunimą į Vokietiją ar NKVD -istam grūsti lietuvius į gyvulinius vagonus ir gabenti į Sibiro platybes? Žinoma 21 amžius kiti metodai, humaniški , be prievartos , savo noru…

 9. alksnaitis:

  Patys Garliavoje trypė Lietuvos vėliavą, per sausio 16 prie seimo naudojo gumines kulkas, vėliau nusipirko vandens patranką…bijo referendumo dėl žemės, kaip velniai kryžiaus, nors konstitucijoje parašyta tauta turi aukščiausią valdžią, dreba dėl savo lovio, partijas pavertė uab bendrovėmis aš tau tu man, Lietuvą parduoda į kairę ir į dešinę, po jų nors ir tvanas, tuoj priveš emigrantu iš Azijos, Afrikos…Dėl atominės referendumo maivosi, rangosi kaip gyvatės…dviveidžių, kreivųjų veidrodžių karalystė…

 10. TS jaunimas už mūsų pinigus surengė šou..:

  TS jaunieji veidmainiai aktyvistai , kurie pririšti prie mokesčių mokėtojų lėšų, (partijos iždo) dėl Lietuvos naikinimo neprotestuoja…,, Pakazucha” ir krokodilo ašaros dėl kitų šalių žmonių , savo naikinamai tautai TS ir kitų ,,lovio” partijų aktyvistų dergiančios pastangos,….(referendumo temą prisiminkim..)

 11. Lietuvoje:

  yra ir savo “tetušku” ar prostitušku su antsnukiais, tai buves VRM Saugos tarnybos, kurie nese pelna i musu budzeta,
  bet dabar tai Uabas, kuris turi savo kariomeme, . ir ne tik Lietuvoje “saugo”(gal ir valdo?) visas valstybes institucijas,ar jju veikla teiseta?. …

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: