Vilniuje pasirašyti strateginiai Rytų partnerystės susitarimai (nuotraukos, video) (3)

eu2013.lt nuotr.

eu2013.lt nuotr.

Vilniaus viršūnių susitikime, kuriame dalyvauja ES lyderiai, ES vyriausioji užsienio politikos įgaliotinė, 28 ES valstybių narių bei 6 Rytų partnerystės šalių vadovai ir ministrai, parafuota ES Asociacijos sutartys su Gruzija ir Moldova, pasirašyti kiti svarbūs ES bendradarbiavimo susitarimai su Rytų partnerėmis.

Į aukščiausio lygio susitikimą Vilniuje sukvietusi 34 valstybių ir vyriausybių vadovus, ministrus bei ES lyderius, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, jog Vilniaus viršūnių susitikimas buvo tikrai sėkmingas, nes prasidėjo naujas Rytų partnerystės etapas.

„Per ketverius metus Rytų partnerės padarė didelę pažangą ir laisva valia renkasi Europą. Joms tai galimybė kurti geresnę, saugesnę ir demokratiškomis vertybėmis pagrįstą ateitį. Joks išorinis spaudimas ar grasinimai negali sutrukdyti suverenioms valstybėms eiti savo pasirinktu keliu“, – sakė Prezidentė.

Vilniaus viršūnių susitikime parafuotos ES Asociacijos sutartys su Moldova ir Gruzija, kurios apima ir plačius laisvosios prekybos susitarimus. Prezidentės teigimu, tai labai svarbus šių šalių žingsnis siekiant pažangos ir žengiant europinės transformacijos keliu.

Pasistūmėta ir siekiant ES vizų liberalizavimo su Rytų partnerystės šalimis. Vilniaus susitikime pasirašyta ES ir Azerbaidžano sutartis dėl supaprastinto vizų režimo. Prezidentė pasveikino šią savaitę pateiktą Europos Komisijos siūlymą įvesti bevizį režimą su Moldova.

Taip pat pasirašyta sutartis su Gruzija dėl dalyvavimo ES tarptautinėse misijose, parafuotas ES ir Ukrainos aviacijos susitarimas.

Glaudus šešių šalių suartėjimas su ES, parama jų siekiui gyventi pagal europines vertybes ir principus yra vienas svarbiausių Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetų. Šį pusmetį prie ES vairo stojusi Lietuva dėjo dideles diplomatines pastangas, kad Rytų partnerystės programoje įvyktų reikšmingas postūmis.

Vilniaus viršūnių susitikimas yra trečiasis tokio aukšto lygio susitikimas Rytų partnerystės tema. Pirmasis susitikimas įvyko Prahoje prieš ketverius metus. Dvi dienas vyksiantis aukščiausio lygio susitikimas yra svarbiausias ir didžiausias Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai renginys.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

3 komentarai

 1. patvorinis:

  “Oskarų” įteikimo iškilmės nepavyko, 4 staulėlės nesulaukė norinčiųjų jas pasiimti ir tapti Eurosadomo kolonijomis. Gaila, tokia pompa, toks ilgas raudonas kilimas (geriau apautų policininkus), tiek suvalgyta cepelinų ir viskas veltui. 23 metus mūsų valdžia tartum papūgos kartojo: Gruzija-Ukraina, Gruzija-Ukraina… Lietuva baigia išsivaikščioti, nepakeldama vergovės, seneliai badu išmirti, o papūgos vis savo: Gruzija-Ukraina…
  Romos imperatoriai bent žinojo ribą iki kurios imperija turi plėstis, o ES, vadovaujama nežinia kieno paskirtų pamėklių, net nebesuvokia nei savo galimybių, nei savo poreikių.

 2. N:

  Moldovoje vyko masiniai protestai prieš asociaciją su ES. Bet mūsų pagrindinė žiniasklaida apie tai net neprasižiojo. Užtat verkė dėl Ukrainos ir rodė, kaip “vargšai” jevrofilai Ukrainoje protestuoja prieš valdžios sprendimą nepasirašyti sutarties.

 3. jo:

  o “patvorinis” ir “N” labai norite, kad Gruzija, Ukraina, Moldova liktų Kremliaus įtakos zonoje? Labai sergate už Kremlių? Nesuprantate, kad tenka laviruoti tarp dviejų blogių?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: