Kviečiama siūlyti kandidatus Laisvės premijai gauti (4)

Laisvės premija | Kaunas.lt nuotr.

Laisvės premija | Kaunas.lt nuotr.

Laisvės premijų komisija kviečia visuomenines organizacijas ir asociacijas, kūrybines sąjungas, bendruomenes, akademinę bendruomenę, valstybės ir savivaldybių institucijas, visus Lietuvos Respublikos piliečius siūlyti pretendentus Laisvės premijai gauti.

Premija siekiama įvertinti asmenų ar organizacijų laimėjimus ir indėlį ginant žmogaus teises, plėtojant demokratiją, skatinant tarpvalstybinį bendradarbiavimą kovojant už Rytų ir Vidurio Europos tautų laisvą apsisprendimą ir suverenitetą.

Pretendentus, 2013 m. Laisvės premijai gauti, iki lapkričio 1 d. siūlyti Kauno miesto savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo plėtros skyriui adresu Laisvės al. 96 arba elektroniniu paštu vida.jasaityte@kaunas.lt. (telefonas pasiteirauti 42 40 47). Daugiau informacijos Lietuvos Respublikos Seimo internetinėje svetainėje.

Pirmoji laisvės premija buvo skirta aktyviam kovotojui už laisvę ir demokratiją, žmogaus teisių gynėjui, Rusijos disidentui Sergejui Kovaliovui. Antroji laisvės premija buvo skirta kovotojui už Lietuvos laisvę ir žmogaus teises, aktyviam Lietuvos neginkluoto pasipriešinimo dalyviui, politiniam kaliniui, pogrindinės spaudos leidėjui Antanui Terleckui. Laisvės premija ir „Laisvės“ statulėlė iškilmingai įteikiama Laisvės gynėjų dieną – Sausio 13-ąją, Seime, Kovo 11-osios salėje.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: