Nobelio premija ekonomikos srityje paskirta JAV mokslininkams (video) (1)

Nobelio premijos lauretai ekonomikos srityje | nobelprize.org nuotr.

Nobelio premijos lauretai ekonomikos srityje | nobelprize.org nuotr.

2013 metų Nobelio ekonomikos premiją paskirta trims JAV mokslininkams Judžinui Famai (Eugene Fama), Larsui Piteriui Hansenui (Lars Peter Hansen) ir Robertui Šileriui (Robert Shiller). Praešama, kad premija jiems buvo skirta „už jų atliktą turto kainų empirinę analizę“. Šių mokslininkų darbai pasižymėjo novatoriškumu įžvelgiant turto rinkų tendencijas.

74 metų J.Fama ir 60 metų L.P.Hansenas yra Čikagos universiteto profesoriai, o 67 metų R.Šilleris dirba Jeilio (Yale) universitete Konektikuto valstijoje.

Nobelio ekonomikos premija yra paskutinė iš šiemet paskirtų Nobelio premijų.

1968 metais Švedijos „Riksbankas“ Nobelio fonde įsteigė Švedijos nacionalinio banko apdovanojimą už pasiekimus ekonomikoje. Šis apdovanojimas skirtas 71 žmogui, tarp jų – tik vienai moteriai (Elinor Ostrom, apdovanota 2009 metais).

Pirmą kartą Nobelio ekonomikos premija buvo skirta 1969 metais olandui Janui Tinbergenui (Jan Tinbergen) ir norvegui Ragnarui Frišui (Ragnar Frisch) už ekonominių procesų analizės metodų sukūrimą.

Oficiali Nobelio premijų įteikimo ceremonija įvyks Stokholme ir Osle gruodžio 10 dieną, kai bus minimos premijų steigėjo Alfredo Nobelio mirties metinės.

Kategorijos: Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: