A.Kubilius. Premjerui miegant, Mazuronis „prabaliavojo“ sutartį su „Chevron“ (44)

Andrius Kubilius | tsajunga.lt nuotr.

Andrius Kubilius | tsajunga.lt nuotr.

Vyriausybė savo neveiklumu, politinės valios visišku nebuvimu pasiekė savo – išvarė „Chevron“.

Vertinant pagal spaudoje skelbiamą informaciją apie tai, kaip Vyriausybė elgėsi galutinių derybų metu, permesdama atsakomybę savivaldybėms bei vengdama susitikimų su „Chevron“, galima tiesiog graudžiai pajuokauti, kad V.Mazuronis tiesiog „prabaliovojo“ sutartį su „Chevron”.

Bet, be abejo, kad didžiausia atsakomybė tenka pačiam Premjerui Algirdui Butkevičiui – jo tiesiog unikaliam sugebėjimui neturėti politinės valios ir vengti politinės lyderystės atsakomybės ten, kur tokia atsakomybė yra būtina. Vyriausybė per pusę metų iki šiol ir nepateikė nuomonės dėl skalūninių dujų gavybos apmokestinimo.

Deja, „Chevron“ išėjimas yra tiesiog didžiausias šios Vyriausybės veiklos, ar neveiklos, pasiekimas. Ir šitos valdžios simbolis.

Su tokia valdžia Lietuva labai sparčiai provincialėja ir modernios investicijos, galinčios keisti Lietuvą, galinčios garantuoti Lietuvos energetinį saugumą, palieka Lietuvą. Prarandame ne tik galimybę civilizuotai išžvalgyti savo gelmes, bet ir šimtamilijoninių investicijų perspektyvą, beveik dviejų šimtų milijonų dydžio vienkartines pajamas į biudžetą, bei regionų gerovės galimybes.

Mes reikalausime politinės atsakomybės už tokį valdžios veikimo ar neveikimo prastą rezultatą ir tarsimės su kitomis opozicijos partijomis, kaip tai darysime.

Galiu tik pakartoti tai, ką sakiau jau ne vieną kartą – mes statėme strateginius energetikos projektus, šita valdžia kol kas tik griauna juos.

Akivaizdu, kad šį žaidimą laimėjo „Gazprom“. Pralaimėjo Lietuva, pralaimėjo dėl šiandieninės valdžios sąmoningo ar nesąmoningo kenkimo Lietuvai. Kaip žinome, griauti yra lengviau nei statyti.

Socialdemokratai kol kas pasižymėjo tik tuo, kad sustabdė „Hitachi“ atėjimą į Visagino atominę elektrinę (pritardami referendumui ir šiandieniniu neveiklumu šiame projekte) ir išvarė „Chevron“.

Manau, kad tai – dar ne pabaiga griauti. Matome vis didėjančias atakas, bandant skandalizuoti ir taip sustabdyti terminalo statybą, kitas taikinys, galiu spėti, bus elektros tinklų europinė sinchronizacija.

Ir visa tai vyksta Rusijai neslepiant, kad ji tik didins savo spaudimą. Tai, ką matome dabar, Rusijai pradedant lietuviškų maisto produktų blokadą, gali būti tik pradžia. Turėtume labai atidžiai stebėti situaciją elektros rinkoje, kur priklausomybė nuo rusiškos elektros importo šiuo metu garantuoja tik labai spartų elektros kainų augimą mūsų rinkoje.

Vyriausybė labai sunkiai pripažįsta realybę, tuo tarpu dėl lietuviškų maisto produktų blokados matome bandymus neigti tikrovę ir kišti galvą į smėlį. Susidaro vaizdas, kad Europos Komisija aktyviau gina Lietuvos interesus nei Lietuvos Vyriausybė.

Daugelyje sričių matome Vyriausybės visišką nesugebėjimą įgyvendinti užsibrėžtų tikslų ir to nulemtą valstybės slydimą į vis mažiau valdomą chaosą.

Būdami opozicijoje mes visomis išgalėmis stengiamės talkinti valdžiai sprendžiant svarbiausius strateginius klausimus, ir tikrai nenorime didesnės politinės sumaišties, tačiau ir koalicijai turi vis labiau ryškėti, kad Premjeras paprasčiausiai nesugeba susitvarkyti su jam patikėtomis pareigomis. Ir tai yra pagrindinė vis didėjančio chaoso ir sumaišties priežastis. Tačiau šią problemą spręsti turi pati valdančioji koalicija.

Ir dar vienas klausimas, kuris nepalieka ramybėje: kas dar turi įvykti, kad tai pamatytų ir valdančioji koalicija?

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

44 komentarai

 1. Kažin:

  Gal vertėtų Butkevičių susikeisti vietomis su Baltyčiu ar Blinkevičiūte arba paieškoti kito ryžtingesnio ir veiklesnio žmogaus tarp esančių čia – Lietuvoje…
  Reika spręsti tai nelaukiant kolei Lenkija su Rusija Lietuvą visai pribaigs.

 2. S:

  Įdomu Kubilius pats Alkui straipsnius siunčia? Labai raiškiai rašo, matosi mąstymas žmogaus… 🙂 Būtų įdomu jam klausimus užduot.

  1. Kodėl išjungėt Ignalinos AE?
  2. Kodėl užsieniečių-vakariečių laimėjimas ar pralaimėjimas strateginiuose energetikos projektuose tapo svarbiausiu Lietuvos tikslu ir laimėjimo-pralaimėjimo rodikliu? O Williams laimėjimas, kuris pavirto lenkų Orlen laimėjimu – irgi Lietuvos strateginis laimėjimas? Kaip tada atrodys Lietuva po galutinio strateginio “laimėjimo” pagal Kubilių?
  3. Kodėl tas dujų terminalas dar nepastatytas?
  4. Ką reiškia tas nuolat kartojamas “valstybės slydimas į vis mažiau valdomą chaosą”? Kas yra chaosas pagal Kubilių?

  Aš galiu tik tiek pasakyt, kad jei visus tuos strateginius klausimus būtų leista spręsti referendumais tautai, o ne konservatoriais, tai turėtume dabar kitokią padėtį. Pavyzdžiui, pirmu punktu referendumu tauta patarė pratęsti Ignalinos AE darbą iki 2020 ar 2025 metų. Būtų vykdyti jos sprendimai, nereiktų dabar apie elektros kainas dejuoti. Ir taip yra visais klausimais, įskaitant žemės ir išteklių klausimus. Geras pavyzdys Šveicarija, kur viskas sprendžiama referendumais ir jie puikiai gyvena. O mes va gyvenam pagal Kubilo logika, kaip Aidas Marčėnas rašė: “amžini prakeikti servilistai tarp Maskvos ir Briuselio”. Bet kas užvis įdomiausia, Kubilius supranta “chaosą ir sumaištį” ne taip, kaip supranta tauta. Aš įtariu, kad Chaosas ir sumaištis jam yra ne lietuvių tautos nykimas, valstybės prasiskolinimas ir kitos mūsų bėdos. Chaosas jam reiškia dabar kylančią tautos valią ir galimą tiesioginį valdymą referendumų būdu, kaip Šveicarijoje. Jei Lietuva nyksta – jam normalu, “iškovojom tokią teisę”. Bet jei tauta nors kokią savo teisę išgyventi nori įtvirtinti, tai jau “chaosas ir suirutė”! Jei jis valdytų, jis to neleistų ir Chevronų pelnai būtų išsaugoti, štai ką jis nori pasakyt straipsniu! Bent jau taip manau apie šį žmogų.

 3. LosAngeles:

  Iki trecios pastraipos pradzios iskenciau… Geda. Ir vargas Lietuvai tokia valdzia turint

 4. prisiminkim vien tik:

  Qbilo “inovacijas” su IBM “tyrimu centru”- rezultatas: Bankrotas ir 80.000.000 lt isvogtu, isplautu pinigeliu. Saunuolis Qbilas ir… Runkeliai Lietuvos.

 5. Jei sveikam organizme atsiranda auglys ir minta to organizmo syvais tai pagal poną Kubilių ir poną Mazuronį čia investicija į organizmą ?Jei to organizmo savininkas visaip su tuo svetimkūniu kovoja:valo organizmą,stipriną jį bando svetimkūnį pašalinti.Tai jis dirba rusams?

 6. Kažin:

  Iš tikrųjų nekeltų nuostabos, jeigu Kubilius su Mazuroniu sakytų, kad tie kovotojai dirba Sikorskiui (Lenkijai), juk būtent jis pareiškė, kad čia tos Lietuvos dujos neapsimokės, nes jų kaip pigesnių užteks iš bendro ES statytino terminalo.

 7. Niekšelis:

  Kubilius tegul rašinėja į delfi ir lietrytį. taip nusižeminti ir parašyti i Alką. Kažkas naujo, ką lietryčio kontingentas nebepatinka?

 8. lyvis:

  Ne tau Niekšeli nurodinėti kam ką ir kur rašinėti. lyvis

 9. Kur poveikio:

  aplinkai studija.Po vakarykščio balsavimo ES parlamente,ji būtina.

 10. manau:

  Už Lietuvos išvogimą ir praskolinimą šitas plikas gyvulys turi sėdėti Lukiškėse.

 11. Qbilio:

  O tave Jude Qubile pavydas jama? Tiek tūkstančių atkato gavo tavo globalistų merionetė M.z.r.nis.
  Visą globalisto Rokfelerio atkatą pasiėmė, o suokalbį niekais paleido?
  Ne, Chevron dar sugrįš, TAUTA BUDĖK IR LAIKYKIS, o tu qbilaw miegok ramiai, nes Chevronas būtinai grįš kai to niekas nesitikės
  !!!

 12. Qbilio:

  Qubilius žino, kad Alkas dažnai publikuoja GLOBALISTŲ rašliavas ir propagandas – masėms kvailinti.
  Tai toks tas mūsų Alkas.lt

 13. Rūta:

  Šaukia puodas, kad katilas juodas:)

 14. Žaltys:

  Visada buvau prijaučiantis švarios gamtos ir vandens išteklių saugojimui. Kubilistai tokius kaip aš išvadino Gazpromo agentais. Kalba apie kažkokį Maskvos finansavimą. Kyla normalus klausimas: kur pradingo man skirta Maskvos kyšio dalis, kodėl aš jos vis dar negavau? Gal koks nors kubilius pasisavino?

 15. Yrgy Aiškiariagie:

  Vaje kokia baisi istorija! Keli lietuviukai, bijoję netgi paskelbti savo pavardes pasiūlė sutverti stebuklus ir išsikvietė Chevron. Vaje! Visai taip, kaip vienas pažiba iš Yahoo group Telepatija nurodinėja Lietuvos kunigaikščių kapų vietas ir visokius lobius. Vaje!! Tik bėkit visi, stebuklai laukia. Visiems lietuviams neaišku ir tik tokiems telepatams ir ševrončikams matomi tie stebuklai. Vaje!!! Reikia Mindaugo karūnos ir Saulės mūšio kryžiuočių kapų prie to piliakalnio..? Viską nuo pavasario rasite surašytą pas stebuklingąjį telepatą ir Ševroną. Vaje!!!!

 16. Kodėl blokuojate:

  žemės referendumą?Tai negarbinga ir nedemokratiška.Taip žeminate patys save,nemieli konservatoriai,-jau nemieli.Netgi atstumiantys savo arogancija,grubumu,brutalumu,prievartavimu Garliavoje,moraliniu silpnumu.Keiskitės.Atgaila ir klaidų taisymas.

 17. vilnietė:

  O kaip Kubilius derėjosi, kad būtų statoma Visagino elektrinė, o ne konkurentės Kaliningrado srityje ir Baltarusijoje? Ką gi pasiekė?

 18. VIENĄ GRAŽIĄ dieną viasa pasaulis turės NEMOKAMĄ elektrą…neribotais kiekiais – NAUJOS TACHNOLOGIJOS DĖKA….JI JAU ŽINOMA IR DABAR , tiesiog *SVETIMI“, laiko ją paslaptyję, nes kitaip iš kur pumpuos milijonus, kaip išlaikys baimę žmonėse?????? O baimė geras įrankis ………

 19. VIENĄ GRAŽIĄ dieną viasas pasaulis turės NEMOKAMĄ elektrą…neribotais kiekiais – NAUJOS TACHNOLOGIJOS DĖKA….JI JAU ŽINOMA IR DABAR , tiesiog *SVETIMI“, laiko ją paslaptyję, nes kitaip iš kur pumpuos milijonus, kaip išlaikys baimę žmonėse?????? O baimė geras įrankis ………

 20. Algimantas:

  Kubilius matyt turi įsipareigojimų tai ševron šutvei :). Neišdegė – “gerai” buvo pradėjęs mulkinti lietuvius. Bet yla išlindo iš maišo 🙂

 21. lyvis:

  “Bet yla išlindo iš maišo :)” ir pradūrė Algimantui šikną ir jį pasiekė nušvitimas. lyvis

 22. arvydas damijonaitis:

  Dėl investicijų sabotažo:

  1.Atsimenu kandidatų į prezidentus televizijos debatus ,iš vienos pusės Stasys Lozoraitis, iš kitos – nupudruota mėlyna nosim Algirdas – Mykolas Brazauskas. S.Lozoraitis pabrėžė, “SVARBIAUSIAS TIKSLAS LIETUVAI – INVESTICIJOS IŠ UŽSIENIO,DARBO VIETŲ KŪRIMAS,KITAIP LIETUVIAI EMIGRUOS,PALIKS TĖVYNĘ “. Pirmasis komunistų partijos sekretorius A.M.Brazauskas į tai demagogiškai atsakė – “NEREIKIA, IŠPARDUOSIT
  LIETUVĄ”…Mes visi supratom, kad šis nomenklatūros statytinis, kolaborantas,
  demoralizuos Lietuvą, tapsime emigracijos kloaka. Nužudyto Stasio Lozoraičio žodžiai pasitvirtino. Likus mažiau nei dviem mėnesiams iki kovo 11-osios A.M.Brazauskas atvirai pasisakė prieš okupacinės Rusijos kariuomenės išvedimą iš Lietuvos: “Mes viską vertiname tik vienu požiūriu: kad tik lietuviai tarnautų Lietuvoje ir – lauk okupacinę kariuomenę. Atsakykite man į paprastą klausimą: kas gins Lietuvą?“. Apgailėtina, gėdinga Kremliaus klapčiuko,KOLABORANTO logika.
  2.Šiandien, dėl marionečių butkevičiūkų „veiklos“, perspektyvi skalūninių dujų paieškos ir gavybos bendrovė atsisako dirbti Lietuvoje. Butkevičiūkų chebra „pakeitė įstatymus“, tuo sustabdė Chevron investicijas, kas Lietuvai kainuos 2 milijardus litų. Tai didžiulė Kremliaus klapčiukų pergalė, suformuotas pasibaisėtinas Lietuvos įvaizdis – nestabili verslo aplinka, vyriausybė keičia įstatymus kaip rusų zombiai, Lietuvą valdo Gazprom interesai. Investicijų sabotažo politika triumfuoja – butkevičiūkai atkakliai vilkina ir japonų firmos atominio reaktoriaus programos vykdymą. Klausimas – kodėl Kremliaus klapčiūkai nebaudžiami kenkia Lietuvai? Ar tai NEPRIKLAUSOMYBĖS PABAIGOS PRADŽIA?

  Pagarbiai Arvydas Damijonaitis

  • S:

   Klausyk, ko tu tik užsieniečių kompanijų investicijas ir pelną skaičiuoji, užsieniečiu turtu bandai Lietuvos Nepriklausomybę vertinti? Gal geriau paskaičiuokim, kas Lietuvai ir Lietuviams priklauso, koks mūsų turtas ir kokios Lietuvos investicijos – Į KUR? Aš komunistų neteisinu, bet Nieko gero ir konservai Lietuvai nepadarė, yra tokie patys kolaborantai ir užsienio klapčiukai, Lietuvos naikintojai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: