Britai ir vokiečiai atsisako, o prancūzai sutinka dalyvauti karinėje avantiūroje Sirijoje (2)

Fransua Olandas | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Fransua Olandas | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Rugpjūčio 30 d. Vokietijos užsienio reikalų ministras Gvidas Vestervelė (Guido Westerwelle) pareiškė, kad Vokietija neketina prisidėti prie galimos karinės atakos prieš Siriją. Pranešama, kad G.Vestervele pareiškė, kad Vokietijos dalyvauti kariniuose veiksmuose nebuvo oficialiai prašyta ir, kad Vokietijas to nesvarsto. Tuo pačiu jis paragino  Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą „rasti bendrą poziciją, o JT inspektorius – kuo greičiau baigti darbą“.

Savo ruožtu Prancūzijos valdžia neatmetė galimybės prisidėti prie karinės invazijos į Siriją. Tai patvirtino  šiandien laikraštyje „Le Monde“ paskelbtame interviu šalies prezidentas Fransua Olandas (Francois Hollande).

Vakar Didžiosios Britanijos gynybos ministras Filipas Hamondas (Philip Hammond) paskelbė, kad Jungtinė Karalystė nedalyvaus JAV planuojamame Sirijos antpuolyje.

Oficialus pretekstas smogti Sirijai atsirado tuomet kai rugpjūčio 21 d.  buvo išplatinta žinia, kad Sirijos vyriausybės kariuomenė Damasko priemiestyje naudojo cheminį ginklą. Nors Sirijos valdžia šiuos kaltinimus kategoriškai neigia, tačiau JAV skuba įtikinti savo partnerius ir visą pasaulį, kad kitos išeities kaip tik smogti Sirijai jau nebėra.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: