Šiųmetėje Lenkų kino savaitėje garsūs kaimyninės šalies kūriniai (0)

PlakatasŠių metų rugsėjo 6–12 dienomis Vilniuje vyks 13-oji Lenkų kino savaitė. Lenkijos instituto rengiamos jau tradicine tapusios kino savaitės pagrindinėje programoje šiemet bus pristatyta 10 naujų filmų, be to žiūrovams parengta specialioji programa, skirta „Lenkų kino mokyklos“ šedevrams.

Šių metų lenkų kino festivalį atidaro pasaulinės šlovės sulaukęs režisieriaus Kamilio Polako animacinis filmas „Paskendęs Svitezio miestas“ („Świteź“). Atidaryme dalyvaus filmo režisierius ir taip pat Kauno šokio teatras „Aura“.

Šiemet Lenkų kino savaitė rengiama anksčiau nei įprastai, todėl sutampa su Gdynės vaidybinių lenkų filmų festivaliu. Net tris šių metų festivalio pretendentus į apdovanojimus išvysime ir Lietuvoje.

Specialiojoje programoje žiūrovai turės galimybę susipažinti su keturiais neseniai restauruotais „Lenkų kino mokyklos“ („Polska Szkola Filmowa“) šedevrais, laikomais ryškiausiais lenkų kino indėliais į pasaulinę kinematografiją: Andržejaus Vajda filmu „Pelenai ir deimantas“, Andržejaus Munko „Eroica“, Jeržio Kavalerovičiaus „Angelų motina Joana“ ir Tadeušo Konvickio „Paskutinė vasaros diena“.

Tinkama foto

Pagrindinėje programoje kino kritikai išskiria politinį-kriminalinį Vojciecho Smarzovskio filmą „Kelių policija“ ir gausiai apdovanotą Marcino Kšyštalovičiaus „Žmonių medžioklę“.

Kaip ir praėjusiais metais, Lenkų kino savaitės filmai bus rodomi trijuose sostinės kino teatruose – „Multikino“, „Skalvijoje“ ir „Pasakoje“.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: