Susitarta dėl 25 litų mokesčio krovininiams automobiliams (0)

efoto.lt, A.Dundzytės nuotr.

efoto.lt, A.Dundzytės nuotr.

Šiandien, rugpjūčio 19 dieną, pasitarime ministrų kabinetas iš esmės sutarė dėl 25 litų mokesčio įvedimo krovininiams automobiliams, dezinfekuojamiems Lietuvos-Baltarusijos pasienyje. Krovininių automobilių mokestis taikomas ne pirmą kartą – panašios praktikos laikytasi ir tuomet, kai buvo siekiama išvengti snukio ir nagų ligos bei kitų užkratų.

Vyriausybės pasitarime taip pat nutarta papildyti ekstremalių įvykių kriterijų sąrašą ir įvardinti, jog kai ypatingai pavojingos užkrečiamos ligos nustatomos 50 km spindulio atstumu nuo Lietuvos Respublikos teritorijos, iškyla grėsmė gyvūnams.

Vyriausybė neskelbs ekstremalios situacijos dėl kiaulių maro Baltarusijoje.

„Pirmadienį buvo priimti du sprendimai: krovininiai automobiliai, pravažiuodami Baltarusijos-Lietuvos sieną, turės mokėti 25 litų mokestį ir taip pat priimtas nutarimas pakeisti ekstremalių įvykių kriterijus, kad būtų leidžiama naudot Vyriausybės rezervo lėšas. […] Dėl ekstremalios situacijos skelbimo Lietuvoje tikrai nėra jokio teisinio pagrindo, teko kalbėtis su Lietuvos ir užsienio teisininkais. Jeigu būtų priimtas toks sprendimas, jų manymu, tada Lietuvai gali būti uždrausta išvežti maisto produktus į kitas šalis“, – teigė Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Tikimasi, kad plačioms prevencinėms priemonėms kovojant su kiaulių maru lėšų Lietuvai skirs Europos Komisija.

Šiandien, rugpjūčio 19 dieną, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informavo, kad kompetentinga Rusijos institucija oficialiai išplatino informaciją apie dar du naujus afrikinio kiaulių maro atvejus. Šios ligos protrūkiai nustatyti Pskovo apskrities Usviatsko rajone ir Tambovo apskrities Tokariovsko rajone.

Kaip pranešė Rusijos veterinarijos pareigūnai, abiejose fermose imtasi visų galimų biosaugos priemonių – kiaulės sunaikintos, ūkiuose atlikta dezinfekcija.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos | Žymos: , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: