Skulptorius T.Gutauskas kviečia prisidėti prie Lietuvos skydo kūrimo (8)

T.Gutauskas „Lietuvos skydas“

T.Gutauskas „Lietuvos skydas“

Pernai rudenį visuomenei pristatyta iniciatyva „Lietuvos skydas“, kuria siekiama surinkti žinias apie iškiliausius lietuvius, išeivius iš Lietuvos, šalies valstybingumo stiprinimui ir Lietuvos garsinimui nusipelniusius žmones. Skulptoriaus Tado Gutausko sumanyta iniciatyva kilo iš noro išreikšti ir įamžinti lietuvių vienybės idėją, tautos susitelkimą nepriklausomos Lietuvos valstybei išsaugoti ir sustiprinti.

Iniciatyvai įamžinti 2014 m. Druskininkuose, Nemuno pakrantėje, planuojama pastatyti simbolinę „Lietuvos skydo“ skulptūrą, kurioje būtų įamžinti visi Lietuvos mietai ir miesteliai, pasaulio miestai, kuriose susibūrusios lietuvių bendruomenės – vietos, kur gyvena, iš kur yra kilę iškiliausi pasaulio lietuviai.

„Lietuvos skydas“ išreiškia lietuvių vienybės idėją, tautos susitelkimą nepriklausomai Lietuvos valstybei išsaugoti ir sustiprinti. Mes – gyvenantys Lietuvoje ir svečiose šalyse – vienijami meilės Tėvynei ir esame simbolinis Lietuvos skydas, saugantis bei stiprinantis šaį. Šiuo pro mes norime iškelti ne tik garsiai, bet ir tylomis dirbančių asmenų nuopelnus Lietuvai. Ketiname  surinkti informaciją apie iškiliausius lietuvius, išeivius iš Lietuvos, šalies valstybingumo stiprinimui ir Lietuvos garsinimui nusipelniusius žmones. Pasiūlydami pildyti „Iškiliausio lietuvio“ anketas, norime pakviesti visus prisidėti prie šios misijos“, – sako skulptorius T.Gutauskas.

Per beveik aštuonis projekto „Lietuvos skydas“ gyvavimo mėnesius buvo pasiūlyta daugiau nei 300 Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių šalies ir tautos labui nusipelniusių ar vis dar jos gerbūviui dirbančių asmenų. Iškilių asmenybių sąrašas kasdien vis ilgėja, prie jo gali prisidėti kiekvienas užpildęs anketą „Lietuvos skydo“ interneto svetainėje.

Didžioji dalis asmenybių – tai visuomenės pripažinti, pažįstami ir atpažįstami, įvairiais apdovanojimais ir įvertinimais pagerbti asmenys. Visgi, yra ir tokių, kurie dirba, visas jėgas ir energiją atiduoda nedidelės bendruomenės, savo miestelio labui.

lietuvos-skydas-003-K100Humanitarinių mokslų daktaro ir VU profesoriaus Zenono Butkaus manymu, žmonės, siūlydami žinomas asmenybes, eina lengviausiu keliu. Asmenų įvairovė sąraše – sveikintina, tačiau, jo teigimu, ten esančius pripažintus ir apdovanotus žmones turėtų atsverti tie, kurių beveik niekas nežino, tie kurie dirba tyliai ir nesirodo viešumoje

Pprojekto sumanytojai kviečia drąsiau ir aktyviau siūlyti plačiajai visuomenei nežinomus ar mažai žinomus, tačiau vietos bendruomenei labai svarbius ir reikšmingus asmenis, žmones kurie yra pavyzdžiu savo miestelių bendruomenėse, žmones saugančius kalbą, istoriją, etnografiją, baltų religiją, papročius ar kažką kitką svarbaus nuvei9kusius Lietuvai.

„Tokie žmonės dažniausiai yra labai kuklūs, todėl kviečiame apie juos priminti ir pranešti jų artimuosius, kolegas, kaimynus, draugus. Reikia visuomenei parodyti tuos žmones, kurie triūsia savo darbo vietose. Yra daugybė žmonių, kurie už mažytį atlyginimą triūsia po 30 metų ir daugiau ir nieko nereikalauja. Labai dažnai tokie žmonės yra daug padarę Lietuvai ir jie nebėga į užsienį, nors galėtų“, – pastebi prof. Z.Butkus.

2014 metais iniciatyva „Lietuvos skydas“ bus įamžinta simboliniu „Lietuvos skydo“ paminklu, kuris bus pastatytas Druskininkuose, Nemuno pakrantėje. Ant paminklo ketinama įamžinti visus Lietuvos ir užsienio miestus ir miestelius, kuriuose gyvena Lietuvai ir Lietuvos žmonėms nusipelnę asmenys.

Prof. Z.Butkaus manymu, iškilsiantis paminklas primins, jog turime saugoti ir išlaikyti Lietuvos valstybingumą. Be to, atkreips visuomenės dėmesį, jog, nepaisant to, kad šiuo metu galime daugiau ar mažiau džiaugtis laisve, niekada nereikia prarasti savisaugos jausmo.

Kiekvienas yra kviečiams iškilių asmenybių sąrašą papildyti savo siūloma asmenybe užpildant anketą „Lietuvos skydo“ interneto svetainėje.  Joje galima rasti ir daugiau žinių apie visuomeninį projektą „Lietuvos skydas“: www.lietuvosskydas.lt.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

8 komentarai

 1. Kaunietis:

  Nors Jūs to šunmenio nereklamuokite..

 2. ane:

  dar vienas pasipinigaviimo projektelis, žinoma, “pirk plytą” buvo cinizmo viršūnė

 3. Rimantas:

  Bus surašyti visokie išverstakailiai, puikiai prisitaikantys prie bet kokių valdžių, bus surašyti “garsūs” mokslininkai, nagrinėję karvių primilžį skambant TSRS himnui, žodžiu, idėja surašinėti neva labai nusipelniusius yra tik būdas surašyti to labai trokštančius įvairaus plauko sukčius ir niekšus. Tai pats banaliausias triukas pritraukti pinigus ir žmones. Gal autorius yra meniškai nelabai tvirtas, kad negali pasiūlyti skulptūros-monumento be to pigaus užtaiso. Jo “verpstė” iš kinietiško granito, “vaiduoklių siena” yra su tuo pačiu pigiu padažu.

 4. tokios mitologemos sminga smegeninėn žvelgiant
  į “projektą”, mat,
  prožektavimo meniškojo profo Gutauskų nenustumsi. net į “prozektoriumą”
  bet
  naujasis Druskininkų p r o z e k t o r i u m a s netgi siūlomiems Landsbergiui bei a.a Brazauskui
  nėra itin priimtinas – ant š l a i t o
  (ką jau kalbėti apie “kitus ant…”)
  arba kaip dzūkiškiau-šiaurietiškiau ant atšlaimo – ties vištide

  1. Atšlaimas kaip šventorius, gryčia kaip pakajus, stalas kaip altorius, merga kaip panytė

  2. Ir gaidys savo atšlaime drąsus –> ir gaidys ant savo mėšlyno ponas
  atšlaime drąsus gaidys mėšlyno (“meninko” įvaizdžiui 🙂 )
  3. Ant savo atšlaimo ir gaidys nepėsčias –> ir gaidys ant savo mėšlyno ponas

  4. Ant atšlaimo pradžia kaimo

  … moralas:
  koks bebūtų teisus profesorius Z.Butkus,
  tačiau g a i d ž i a i reikalingi ir čia –
  Lietuvoj. Jie ir puošia (ir vištoms… skirti ne vien skydu).
  Skystai, ar ne?

 5. čiabuvis:

  Eilinis “vamzdiec”. Bet žmogu gyventi reikia…

 6. Li Bo:

  O, medžioklės, džipų ir brangių gėrimų mylėtojas atskleidė mums dar vieną verslo planą. Neblogai susukta ir šį kartą. Anuomet pardavinėjo plytas pusgalviams. Dabar jau nebeišdegtų tas reikalas, tai prašom pildyti anketas, paskui su tais tūkstančiais anketų bus einama ir prašoma iš valdžios babkių reikšmingam projektui. Valstybė babkių turi, nes atiminėja neklausdama, ir matysit, netrukus Druskininkai pasipuoš dar vienu meno gabalu, o Tadukas pasikeis savo džipą į naujesnį. Gi vardan tos viskas…

 7. xv:

  Prie ko cia tas skydas? nuo ko mes cia ginamės? nuo lenkų ar gudų per druskininkus ateinančių? visiška chaltūra…

 8. eL:

  oh no, vėl Gutauskas su savo komerciniu šūdu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: