Lietuvos ir Lenkijos ekspertų komisija nagrinėjo istorijos ir geografijos vadovėlius… (video) (2)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Gegužės 16 dieną darbą baigė Lenkijos-Lietuvos dvišalė ekspertų komisija dėl istorijos ir geografijos mokymo problemų nagrinėjimo 3 dienas posėdžiavusi Punsko savivaldybės svetainėje.

Lietuvai Komisijoje atstovavo: dr. Rimantas Miknys (pirmininkas), prof. dr. Algirdas Jurgis Stanaitis, doc. dr. Algis Kasperavičius bei dr. Elmantas Meilus. Lenkijos ekspertų grupę sudarė: prof. dr. hab. Adamas Suchonskis (Adam Suchoński, pirmininkas), prof. dr. hab. Miečislavas Jackievičius (Mieczysław Jackiewicz), prof. dr. hab. Bohdanas Lukaševičius (Bohdan Łukaszewicz), dr. Mariušas Kovalskis (Mariusz Kowalski) ir mgr. Tadeušas Baryla (Tadeusz Baryła). Kartais kviečiami ir kiti ekspertai.

Ši ekspertų komisija renkasi kasmet pamečiui – vienąkart Lietuvoje, kitą – Lenkijoje. Ligšiol ekspertai yra posėdžiavę Vilniuje (2008), Olštyne (2009), Kėdainiuose (2010), Liubline (2011), Biržuose (2012) ir šiemet Punske. Pasirenkamos vietos taip pat susijusios su Lietuvos ir Lenkijos istorija. Punskas pasirinktas todėl, kad čia gyvena lietuviai.

Susirinkę abiejų šalių ekspertai nagrinėjo istorijos ir geografijos vadovėlius, leidžiamus Lietuvoje ir Lenkijoje: analizavo, kaip pristatoma viena ir kita šalis moksleiviams (ar pakankamai kiekvienai skiriama dėmesio), kaip interpretuojami istorijos faktai, kokie rengiami istorijos ir geografijos atlasai (kokios juose vartojamos vietovardžių formos) ir kt. Į Komisijos teikiamas rekomendacijas privalo atsižvelgti visi istorijos ir geografijos vadovėlių autoriai.

Komisijos darbą finansuoja Lenkijos nacionalinės edukacijos ir Lietuvos švietimo ir mokslo ministerijos. Jų posėdžių protokolai skelbiami švietimo ministerijų tinklalapiuose.

Panašios komisijos yra sudarytos ir su Vokietija bei Ukraina.

Apie ekspertų komisijos darbą ir jos rezultatus pasakoja jos pirmininkas dr. Rimantas Miknys.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Politika ir ekonomika, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: