Andrius Pojavis (Pajaujis) pateko į „Eurovizijos“ finalą (video) (15)

Andrius Pojavis, Eurovizija 2013 | Alkas.lt nuotr.

Andrius Pojavis, Eurovizija 2013 | Alkas.lt nuotr.

Gegužės 14 d. vakare Malmės mieste, Švedijoje, vykusiame pirmajame tarptautinio „Eurovizijos“ dainų konkurso pusfinalyje pasirodė 16 dainininkų ir grupių ir 10 iš jų pagal žiūrovų balsavimą buvo paskelbtos patekusios į finalą. Tarp finalininkų atsidūrė ir Lietuvą atstovaujantis dainininkas Andrius Pojavis.

Į „Eurovizijos“ finalą taip pat buvo atrinkti: Moldovos, Estijos, Baltarusijos, Airijos, Danijos, Rusijos, Belgijos, Ukrainos ir Nyderlandų atstovai.

Jau prieš tai finale sau vietas buvo užsitikrinusios didžiosios šalys: Didžioji Britanija, Vokietija, Prancūzija, Ispanija, Italija ir pernai „Euroviziją“ laimėjusi Švedija.

Tikroji Andriaus pavardė yra – Pajaujis. Jis  gimė Jurbarke ir yra Petro Pajaujo kilusio iš Punsko krašto Ožkinių kaimo sūnus.  Ten tebegyvena Andriaus seneliai Pajaujai. Dainininko tėvai gyvena Jurbarke.

Punskas.pl portalo redaktorius Sigitas Birgelis lrytas.lt portalui paaiškino, kaip Pajaujai virto Pojaviais: „Lenkijoje visos vietos lietuvių pavardės lenkinamos. Petras Pajaujis išvyko studijuoti į Lietuvą 18 metų, jam išduotuose dokumentuose buvo įrašyta pavardė Pojawy. O tais, sovietiniais laikais pasikeisti pavardę buvo sudėtinga, vėliau gal nenorėjo vargti keičiant pavardę“, – sakė S.Birgelis.

„Eurovizijos“ dalyvio pavardės evoliucija paaiškina, kodėl Lenkijos lietuviai piktinasi Lietuvos lenkų reikalavimais rašyti pavardes gimtąja kalba, lenkiškais rašmenimis – Lenkijoje be jokių skrupulų dokumentuose Jonai Ramanauskai tampa Janais Romanowskiais, rašo lrytas.lt.

Andrius Pojavis, Eurovizija 2013 | Alkas.lt nuotr.

Andrius Pojavis, Eurovizija 2013 | Alkas.lt nuotr.

 

Kategorijos: Kultūra, Menas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

15 komentarų

 1. čiabuvis:

  Čia tas pat, kaip Lietuvą atstovautų Kšyštofas Andrulojcas, Zbignevas Petrukanecas ir t.t. Gerai, kad dar ne Андрей Появись! Anuomet Montvydas savo lietuvišką pavardę buvo iškeitęs į kažkokią asilišką Donkey ar pan., o šitas bent kaip sceniniu vardu galėjo pasinaudoti savo tikrąja protėvių pavarde. Bet, ne! Kaip ta nesveikatos forma vadinasi?

  • tikras lietuvis:

   Jo tėvo pavardė pase – Pojavis.

   • jo:

    Nesuprantu, kaip žmonės būna tokie abejingi savo tapatybei – okupantas iškraipė, sulenkino, palaužė dvasią ir po to taip ir lieka su sulenkinta pavarde. Nežinau kaip ten sovietiniais laikais buvo taip jau sudėtinga pasikeisti pavardę, bet mano senelių pavardės irgi buvo sulenkintos (-ianec, -ojc), ir jie po lenkų okupacijos atitaisė savo pavardes. Nematau pateisinimo, kai koks nors lietuvis, lietuviakalbis, su lietuvišku vardu (ne Zbignevas) rašosi “Petrukanecas”, o ne Petrukonis.

  • Kemblys:

   ,,čiabuvi”, tautiškumą geriausia vertinti keturiais kintamais ryšiais: giminyste su protėviais, ryšiu su lietuvių Žemėmis, lietuvių kalba ir protėvių pasaulėžiūros tęsimu. Jei vieni ryšiai su tauta silpnėja, būtina stiprinti kitus. Svarbiausia jaustis Tautos dalimi.

 2. pagonė Gintautė:

  Geras pasirodymas 🙂 Sveikinimai !

 3. mintis:

  Ačiū Andriui už nuoširdumą,paprastumą,gražią dainą,už meilę Lietuvai nesuvaidintą,neišpūstą kaip burbulas,kuris susprogsta pirmai kliūčiai pasitaikius.Dažnai mintyse niuniuoju jo prasmingas, gražias dainas.
  Savo visa esybe jis yra lietuvis-artima siela.Nuoširdžiai linkiu jam,jo šeimai sėkmės,meilės,darnos.

 4. tikras lietuvis:

  Pajaujis būtų lietuviškiau.

  • Kemblys:

   Menkysta tu, ,,tikras lietuvi”.
   Turbūt strykinėtum iš džiaugsmo, jei padainuotum bent pusiau, kaip Andrius Pojavis.

   • Toks Milvydas Juškauskas MUZIKOS esmę sieja sie MUŽIKO esme.
    Neva, suprask, esa įrodyta, kad mužikuodamos mužiko smegenys kažkurioje dalyje po žieve išskiria kažkokį narkoskystį (yra jam kažkoks med. įvardis), nuo kurio paci jentas “baldielina”.

    Neva kažkaip suprask, kad mužikams reikalingas nerealus “pabaldielinimas”.
    ————————————-
    Galbūt todėl, iškart po “transliacijos” paklaustas ten Pajovį lydintis Giržadas, kaip jaučiasi Pajovis, į “tiesioginį eterį” atsakė, kad jis jau “baldielina”.

 5. Iš punsko:

  Taigi jo senelių pavardė Pajaujis,tik jie gyvena Punsko krašte,tai lenkai užrašė Pojawis. Bet Andriaus tėvas studijas baigė Lietuvoje,ten vedė lietuvę ir ten gyvena. Sunku suvokt kodėl jam mielesnė sulenkinta protėvių pavardė. Atsiprašau uz tai kaip šio krašto lietuvis kad tokie esam nesusipratėliai

 6. Vida:

  Pojavis ispudingiau atrode su skrybele Lietuvoje

 7. Vida:

  Pojavis ispudingiau atrode su skrybele atrankoje i Eurovizija Lietuvoje

 8. Vida:

  pojavis ispudingiau atrode su skrybele atrankoje Lietuvoje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: