Teismas: nėra įrodymų, kad Baltarusijos pilietė kėlė grėsmę valstybės saugumui ir viešajai tvarkai (0)

T.Novikova

T.Novikova

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT), išnagrinėjęs administracinę bylą pagal Baltarusijos Respublikos pilietės Tatjanos Novikovos skundą Lietuvos Respublikos migracijos departamentui dėl sprendimo panaikinimo, nusprendė tenkinti pareiškėjos skundą.

Baltarusijos Respublikos pilietė T. Novikova prašė teismo panaikinti Migracijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos 2012-09-10 sprendimą, kuriuo jai buvo uždrausta iki 2012-12-10 atvykti į Lietuvos Respubliką, jos apie tai net neinformavus. Pasak T. N., neįleidus jos į Lietuvos Respublikos teritoriją bei priskyrus asmenims, keliantiems grėsmę viešajai tvarkai ir valstybės saugumui, patyrė ne tik finansinių nepatogumų, bet ir didelį dvasinį sukrėtimą bei pažeminimą. Pareiškėjos teigimu, 2012-09-10 sprendimu buvo iš esmės pažeista teisė žinoti apie jos atžvilgiu priimtą sprendimą ir pasinaudoti teise į gynybą, o uždraudžiant jai patekti į Lietuvos Respubliką ir joje laisvai išreikšti savo nuomonę prieš Ignalinos (Visagino) atominės elektrinės statybą, buvo pažeistos Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos nuostatos.

Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija, išnagrinėjusi administracinę bylą, priėjo išvadą, kad nėra jokių įrodymų, kad užsienietė T. Novikova gali kelti grėsmę valstybės saugumui ar viešajai tvarkai, todėl Migracijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos 2012-09-10 sprendimą panaikino kaip neteisėtą. Teismas pažymi, kad T. Novikova dalyvavimo konferencijoje branduolinės energetikos klausimais ir net neigiamos nuomonės apie atominių elektrinių statybą pareiškimo negalima laikyti grėsme valstybės saugumui ar viešajai tvarkai. Baltarusijos pilietė T. Novikova šiuo metu turi galiojančią Šengeno vizą. Ji be kliūčių buvo įleista į Lietuvos Respubliką, dalyvavo teismo posėdyje, todėl teismui nėra aišku, kaip tas pats asmuo tris mėnesius galėjo grėsti Lietuvos valstybės saugumui ar viešajai tvarkai.

Šis Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas per 14 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine  tvarka Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: