Signatarai susirūpino Lenkijos lietuvių švietimu (video) (5)

Vasario 25 dieną Seinų ir Punsko krašte viešėjo Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai prof. Romualdas Ozolas, prof. Bronius Genzelis, Birutė Valionytė bei politologas, Lietuvos politikos ir visuomenės veikėjas Alvydas Medalinskas.

Jie aplankė Seinų „Žiburio“, Vidugirių, Navinykų ir Punsko mokyklas, domėjosi Lenkijos lietuvių švietimo padėtimi.

Punske svečiai susitiko su Punsko savivaldybės, mokyklų ir lietuvių organizacijų atstovais.

Signatarai domėjosi aplinkybėmis dėl kurių Lenkijoje Punsko valsčiuje numatoma uždaryti Navinykų, Vidugirio ir Pristavonių mokyklas, kuriose mokosi apie 50 mokinių.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Užsienio lietuviai, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

5 komentarai

 1. Žaltys:

  Aš ir galvoju: iš kur toks atšilimais ir prašviesėjimas užėjo?

 2. raikas:

  Reikia tikėtis, kad nors šitie Signatarai dabar žinos, kad tokio “Seinų ir Punsko krašto” niekada nebuvo ir dabar nėra. Yra tik Seinų ir Punsko parapijos. O kraštas, kurio 1918-1920 nesugebėjome apginti, vadinamas Suvalkų kraštu.

 3. pensininkas:

  Pagarba signatarams ir A.Medalinskui. Ir ką jie galėjo pasakyti? Tik apgailestauti dėl Lietuvos lietuvių, išrinkusių nelietuvišką valdžią. Lietuvoje gal 80 lenkiškų mokyklų išlaikomų iš Lietuvos valstybės biudžeto, o Lenkija ir 3 lituviškų išlaikyti negali. Kodėl taip yra?

 4. Atgalinis pranešimas: Spaudos konferencija: Ar išliks lietuviškos mokyklos Lenkijoje? (tiesioginė transliacija) | Alkas.lt

 5. Vidmantas:

  Ieškau kontaktų dėl paramos A. Svarinskui tel.868612715

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: