A. Stancikienė: Kas Lietuvą daro policine valstybe? (video, audio) (17)

Aurelija Stancikienė | Feisbuko nuotr.

Aurelija Stancikienė | Feisbuko nuotr.

Šiandien, sausio 31 d., spaudos konferencijoje Seimo narė Aurelija Stancikienė pateikė filmuotą medžiagą apie konkrečius smurtinius veiksmus Garliavoje, o prokuratūros ir policijos pradėtas bylas prieš gegužės 17 d. dalyvius Garliavoje ir prieš nepilnamečių rašytą žodį „Tiesos“ pavadino politinėmis.

Seimo narė pateikė argumentus, kodėl šios bylos yra politinės: neadekvatus priemonių taikymas, lyginant su panašaus pobūdžio bylomis, pradėtų bylų laikas, tyrimo medžiagos slėpimas ir jų tikslai.

„Kai visuomenei nepavojingiems, mažamečio vaiko likimu susirūpinusiems žmonėms, susirinkusiems privačiame kieme, persekioti skiriamas Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras, kai į šį ikiteisminį tyrimą yra įtraukiami kiti pareigūnai tyrėjai, kai šis tyrimas tampa svarbesnis už visuomenei labai pavojingų organizuotų gaujų gaudymą ar korupcijos tyrimus, aš tai vertinu kaip politinę bylą, kaip kerštą už bandymus atskleisti teisėsaugos nusikaltimus gegužės 17 d., nes kitaip to sveiku protu suvokti neįmanoma. Kai policijos pareigūnai, pažeisdami įstatymus, tampo po areštines nepilnamečius už kreidele užrašytą TIESOS žodį, kelia bylas, taip gaišindami savo ir daugybės teisėsaugos pareigūnų laiką, lyg šita byla būtų ypatingos svarbos, lyg ant namų sienų nebūtų tūkstančių užrašų nenuplaunamais dažais, aš tai vertinu kaip politinę bylą, kaip kerštą už bandymus atskleisti teisėsaugos nusikaltimus gegužės 17 d.“, – sakė A. Stancikienė.

Seimo narės nuomone, akivaizdūs politinės bylos požymiai yra ir tai, kad byla prieš privačiame kieme buvusius žmones buvo pradėta pernai prieš pat Seimo rinkimus, kai Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Ričardas Gailevičius pradėjo tirti „labai svarbią“ korupcijos ir organizuotų nusikaltimų prasme bylą – organizuotą 30 bendrininkų nusikaltimą, kuris jam suteikė teisę prašyti skubiai naikinti kai kurių kandidatų į Seimą neliečiamybę ir taip viešai veikti visuomenės nuomonę tų kandidatų atžvilgiu, nors iki rinkimų tie kandidatai taip ir nebuvo niekur iškviesti. Kad tai politinis persekiojimas už teisėsaugos kritiką matyti iš visiškai situacijai neadekvačių įtariamiesiems taikomų priemonių – draudimo išvykti į užsienį ilgiau nei 3 dienom, taip neleidžiant surengti gegužės 17 d. stipriai nukentėjusiam dailininkui R. Radišauskui parodą užsienyje ir bandant atimti darbą užsienyje dirbantiems žmonėms.

A.Stancikienės teigimu, politinė bylų potekstė matyti ir iš pateikiamų įtarimų šioje byloje, iš absurdiškų bandymų pritempti, kad gegužės 17 d. įvyko kažkoks labai rimtas organizuotas nusikaltimas, kuriam tiek jėgų naudoja organizuotų nusikaltimų skyrius – neva 30 žmonių bendrai užgauliojo antstolę S.Vaicekauskienę ir neva 30 žmonių bendrai jai padarė nežymų sveikatos sutrikdymą. Koks konkrečiai sutrikdymas – valstybinė paslaptis, slepiama net nuo bylos dalyvių – įtariamųjų, nes prokurorų ir teisėjų manymu tų baisių įrodymų atskleidimas gali pakenkti labai svarbiam tyrimui. Taigi šių labai jau nerimtai skambančių visiems 30 įtariamųjų vienodai pateikiamų kaltinimų pagrįstumas slepiamas taip pat kruopščiai, kaip prokuratūra slepia ir policijos filmuotą medžiagą, įrodančią, apie valstybės vardu panaudotą prievartą prieš mažametę.

Pasak Seimo narės A. Stancikienės, Konstitucija aiškiai sako, kad „įstatymui, teismui ir kitoms valstybės institucijoms ar pareigūnams visi asmenys lygūs“ (29 str.), bet tai grubiausiai ignoruojama šiuo atveju: dėl antstolės skundo nežymiu sveikatos sutrikdymu uoliai keliamos bylos, o štai dėl žymiai rimčiau nukentėjusių nuo policijos veiksmų Garliavoje gegužės 17 atsisakoma pradėti bet kokį ikiteisminį tyrimą. Kitas atvejis – Kauno savivaldybės administracija nemano, kad paaugliai kreida rašydami žodį TIESOS pažeidžia jos nustatytas viešosios tvarkos taisykles, bet Kauno policija su tuo nesutinka ir skundžia savivaldybės sprendimą teismui. Dar daugiau – policija pralaimėjusi teisme skundžia aukštesniam teismui, tampydami paauglius ir jų tėvus kaip baisiausius nusikaltėlius. Tai taip pat politinių bylų požymiai.

Seimo narės teigimu, šių bylų politinį pamatą stengiamasis paslėpti suteikiant joms kriminalinį pobūdį, tačiau lygiai taip sovietmečiu buvo persekiojami disidentai – neva už viešosios tvarkos pažeidimus, fabrikuojant jiems vagystes, girtavimą viešoje vietoje ir pan. Prisidengiant viešosios tvarkos pažeidimais šiandien vykdomi politiniai persekiojimai Baltarusijoje ir Rusijoje.

Pasak Aurelijos Stancikienės, šiandien Lietuvos teisėsaugai yra svarbiau ne vykdyti teisingumą, apginti visuomenę nuo nusikaltėlių, bet įtvirtinti tokią sistemą, kuri įteisintų net ir tokį teisėsaugos smurtą, koks buvo panaudotas gegužės 17 d. Garliavoje. „Visiems pakankamai aišku, kad niekas tų žmonių nepersekiotų, jei nebūtų ko bijoti dėl gegužės 17 d. teisėsaugos veiksmų, jei tai nebūtų susiję su Garliavos byla visame jos kontekste“, – pabrėžė Seimo narė.

***

Atsiprašome už prastą transliacijos garso kokybę ir dėl techninių kliūčių prarastą dalį vaizdo įrašo. Žemiau pateikiame taip pat visos konferencijos garso įrašą (Alkas.lt):

Visas spaudos konferencijos garso įrašas:

Seimo narės A. Stancikienės pateikta filmuota medžiaga: konkretūs filmuoti policijos smurto veiksmai Garliavoje:

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

17 komentarų

 1. otto:

  Kaip matau šitas portalas yra violetinių ruporas. Nematau prasmės čia lankytis.

 2. Kritikas Pikčiurna:

  Į klausimą: “Kas Lietuvą daro policine valstybe?” yra paprastas atsakymas – kaukės! Plačiau galite paskaityti mano bloge (blog.delfi.lt/kritikas_p/22907/): “Kaukių balius”.

 3. Nepolitikas:

  Jo, gera medžiaga. Gerai parodyta, kad policininkai yra tie patys „broliukai“, kurie šturmavo Lietuvą sausio 13. Ten tik žmonių ne tampydavo kaip šiukšles. Gieda. Įdomu, ar tie policininkai yra ko gero „klonuoti“, atrodo kad neturi tėvu…žvėriškas elgesys.

 4. opinia:

  Kažkodėl manęs neįtikina nei Laučius, nei Donskis, nei Vasiliauskaitė, kad kiekvieną patriotą reiktų vadinti “naciu”, nes tada ir sionistą reiktų vadinti “naciu” arba “fašistu”, jei savo tautą iškelia virš kitų.

  o “antisemitas”, neokairės taip mėgstamą žodį, vartojamą kone kartu su “homofobu”, neokairė kažkodėl nelinkusi taikyti tiems, kurie skriaudžia semitus palestiniečius…

  sudurtinis žodis “homoseksualas” aiškiai sulipdytas ne iš graikų kalbos žodžio “homos” (toks pat), nes tada turėtų būti rašomas su dviem ss – “homosseksualas”. Tačiau graikų kalboje nėra žodžio “sex”.
  taigi,
  “homoseksualas” – žodis visiškas nonsensas. Homo – lotyniškai “žmogus. Išeitų, kad “homoseksualas” ir yra tas vienintelis “homo” – žmogus, vienintelis kurio teises reikia ginti ir gina tokie psichiatrai kaip Dainius Pūras. Visi kiti neverti žmogaus vardo, o tuo pačiu žmogaus teisių. Štai ko iki šiol nesupranta “violetiniai”. Neju jie iki šiol mano, kad “žmogų – homo” teisės sumanytos tam, kad žmogų apginti nuo gyvūnų?

  žodis “heterosexsualas” – kaip tik tą ir įrodo. tik pažiūrėkit ką ta “seksualinė mažuma” prikergė viiems likusiems, t.y. daugumai, t.y. “normalams”, kaip jie su pašaipa vadina, t.y. tiems, kurie seksą naudoja pagal jo paskirtį, t.y. kaip pats Dievas sukūrė – gyvybės pratęsimui, moters ir vyro suvienijimui į Žmogų. Taigi “hetera” gr.reiškia kurtizanė, gerai apmokama prostitutė. Argi tai nėra gerai apgalvotos “neapykantos skleidimas”? Ir ką? ar mes priimame šį nenormalų dvejų kalbų junginį kaip normalų?

  “homofobas” – dar vienas bepročių sukurtas nonsensas. Iš Lotynų k. išvertus reikštų” “paniškai bijantis žmogaus”. Na, jei gėjai yra vieninteliai žmonės, o jų gėjiškumas genetiškai nulemtas, tai ta pati genetika turėtų sudaryti šiems “žmonėms” ir reprodukcines galimybes, jei ką. Antraip šių vienintelių “žmonių” rūšis išnyktų, kartu su jų mirties kultūra. Tačiau Donskis, Vasiliauskaitė su Pūru visom keturiom iki šiol gynė ir gina šią kultūrą ir gėjų dauginimąsi per iš vaikystės indoktrinuotas smegenis, per tokio gyvenimo būdo propagandą bei reklamą.

  dabar “seksizmas” – diskriminacija? Kur logika? kur kas geriau skambėtų, jei šiuo žodžiu būtų vadinama seksualinės revoliucijos skleidžima sekso propaganda, nukrepta prieš meilę, prieš dvasinį žmonių bendravimą. Argi ne iš jo ir “feminizmas” išaugo?

  …. gal kas nors norėtų pratęsti šį bepročių žodynėlį?

 5. opinia:

  Rupūs miltai, iki kokio kokio glušumo nusirito mūsų politikai su žurnalistais, pučiančiais tik miglą, kurie leidžia Tomaševskiui eskaluoti neva Tautinių mažumų konvencijos pažeidimą, meluojant visai Lietuvai tarsi ta konvencija būtų Lietuvos pasirašyta? . TEGUL UŽSIRAŠO VISI ANT SAVO NOSIES – LIETUVA TOKIOS KONVENCIJOS SU “THE COUNCIL OF EUROPE” NĖRA PASIRAŠIUSI IR JUOLAB RATIFIKAVUSI.
  Rusija pasirašiusi, bet neratifikavusi, Skandinavijos kelios tautos pasirašiusios ir ratifikavusios, pasirašiusi ir ratifikavusi Lenkija, taip pat neotrockistų ideologams pavyko tikinti ir kitas ES nepriklausančias šalis ratifikuoti, tokias kaip Norvegija su Šveicarija. Dabar jos turi problemų.

  Todėl šiandien Savukynas pademonstravo gana žemą lygį, pataikūniškai, lyg sutvertas “raždionnyj polzat”, siūlydamas šiandien per LTV pačiam Tomaševskiui keisti Lietuvos įstatymus taip, kad galėtų kabint kur nori tas sumautas dvikalbes lenteles. .

  O aš jam pasiūlyčiau pirmiausia pasidomėti kas do daikts tas “Council of Europe”, kuri net nėra Europos sąjungos organizacija, (ES organizacija “European council”, kiek galima aiškinti?) bet Rusijos ir Europos ždų kongreso įkurta ir prižiūrima organizacija, siekianti savų tikslų. (žr: /en.wikipedia.org/wiki/Council _of_Europe)

  Kartoju, su šia organizacija Lenkija yra pasirašiusi Tautinių mažumų konvenciją ir ją ratifikavusi. Todėl dabar turi daug problemų, nes joje yra spalvinga puokštė “mažumų”. Lietuva, kaip ir kitos Pabaltijo šalys, nėra pasirašiusi ir nėra ratifikavusi. Rusija pasirašiusi, bet neratifikavusi ir tuo naudojasi tuomet kai reikia kokią Osetiją atskirti nuo Gruzijos. Tada ji klabai uoliai gina “žmogaus teises” į laisvę… tik ne Čečėnijoj. Kažkodėl.

  Galima įtarti, kad didysis Strasburo thin-tank – “The council of Europe,” naudodamas Europos Sąjungos atributiką ir panašų, bet tyčia klaidinatį pavadinimą (išvertus abi skamba EUROPOS TARYBA) , bet nepriklausanti Europos sąjungai, dirba Rusijos naudai, suteikdama galimybę bet kada sukelti tautinį konfliktą.

  Šiandien Tomaševskis pripažino, kad gatvių lentelių rašymas lenkų kalba yra susijęs su žemių atidavimu lenkams. Tai kaip ir šunelio kojos pakėlimas atsižymint savo teritoriją… kad po to galima būtų visus aploti..
  ar net pasikviesti Rusiją į talką. Rusija gudriai apmulkino Vakarus, padedant saviems chazarams. Tai faktas. Tautinės maumos, seksualinės mažumos… ir visa ta amorali politika pateikiama taip, kad atrodytų jog ji atėjo iš supuvusių Vakarų, iš supuvusio banditų kapitalizmo… kad žmonės pasiprašytų Rusijos nuo viso to apsaugoti, kad pasiprašytų socializmo “su žmonišku veidu”. fe.. nemėgstu tų, kurie kariasi kitiems ant galvų.

 6. opinia:

  šį komentarą su “bepročių žodynėliu” įdėjau todėl, kad juo remiasi dauguma skundų prokuratūrai ir kažkodėl būtent jie yra greičiausiai išnagrinėjami.

 7. ar tikrai komunizmas žlugo?:

  The New Left’s Cultural Revolution; Trotsky the Icon. Peter Myers, July 6, 2002; update August 6, 2008. My comments are shown {thus}; write to me at contact.html.
  You are at http://mailstar.net/new-left.html.
  Communism has “fallen”, yet it seems to reign in our universities and courts. Open Borders, Gay Marriage, Political Correctness … these are the signs. The secret: what has fallen is Stalinism; that’s all.
  In its place, the New Left largely dominates our culture.
  Trotsky’s backers have not gone away. Many, “coming out” as Zionists, are now “Neocons”.
  And the New Left is largely Trotskyist in inspiration. The Frankfurt School (devoted to Marx and Freud; opposed to Stalin as much as Hitler) has had a great impact. And perceptions of the Left have been largely shaped by Isaac Deutscher, a Jewish Trotskyist prominent in New Left Review: deutscher.html.
  Despite New Left intellectuals’ thinking of themselves as oppositionist “outsiders”, Deutscher’s material was published by such establishment bodies as The Economist and the BBC. The winners of the Deutscher Prize are announced in the London Review of Books, and the Deutscher Memorial Lecture is presented at the London School of Economics.
  (1) Trotsky the Icon (2) The New Left is the heir to Trotsky and the vehicle of the Cultural Revolution (3) Isaac Deutscher’s central role in New Left Review (4) How the Six-Day War in June 1967 changed Jewish identity (5) The effect of the 1973 Mid-East War on Jewish consciousness (6) Yuri Slezkine on Jewish Radicalism in the New Left (7) Rick Kuhn wins the Deutscher Prize
  By portraying Trotsky as a martyr, and covering up the true nature of the early Bolshevik Government, the “New Left” hinders historical understanding. “New Left” academics are entrenched as one of the main factions in Western universities.

 8. opinia:

  įdomu ar kas nors žino kiek Lietuvos vaikų mūsų “vaikų teisių gynėjos” leido įsivaikinti užsienio gėjų šeimoms?
  Ar yra tokių duomenų? Rusija tokį įsivaikinimą uždraudė. Kuom mes skiriamės? Aplamai vaikų įvaikinimas greičiausiai neblogas biznis, sprendžiant iš Elton Džono, tad nereiktų stebėtis kad socialinės darbuotojos su anstolėmis taip stropiai dirba atiminėdamos vaikus iš jaunų, neapgintų ššeimų ir vienišų motinų, kaip kad nesenai rodė “24 valandos” laida.

 9. suvalkietis:

  Jeigu vaikuciai butu su kreidele uzrase: Tegyvuoja LTSR,Tegyvuoja saunioji LTSR milicija, niekas ju po teimus netampytu.

 10. Prusas:

  ir grazi ir protinga o svarbiausia kilni ir teisinga si moteris

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: