Z. Vaišvilos spaudos konferencija: Kas svarbiau – Tautos valia, ar valdžios verslo projektas Visagino AE? (video) (27)

Zigmas Vaišvila | Asmeninė nuotr.

Zigmas Vaišvila | Asmeninė nuotr.

Gruodžio 18 d. Seime įvyko Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro ir Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nario Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija „Kas svarbiau – Tautos valia, ar valdžios verslo projektas Visagino AE?“

Pasak Z.Vaišvilos, Lietuvos valdžia ignoruoja Tautos valia didele balsų dauguma ir teisėtai referendume priimtą sprendimą nestatyti Lietuvoje naujos atominės elektrinės. Nustatytu laiku – lapkričio 18 d. – šio Tautos sprendimo valdžia neįgyvendino.Zigmas Vaišvila spaudos konferencijoje komentavo Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kanceliarijos atsakymą ir Darbo partijos bylos, kaip šantažo įrankio, galimą naudojimą, siekiant prastumti didžiausią Lietuvos istorijoje valdžios verslo projektą – Visagino AE. „Kas suteikė teisę valstybės vadovei ir visoms valdžios institucijoms ignoruoti Konstituciją, Tautos sprendimą ne tik šio referendumo atveju, bet ir be Tautos valios atiduodant Lietuvos valstybės suvereniteto dalis Europos Sąjungai?“ – klausia Z.Vaišvila.

Tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją žiūrėkite ČIA.

Vykstant spaudos konferencijai klausimus raštu tiesiogiai užduokite ČIA .

Žiūrėkite spaudos konferencijos tiesioginės transliacijos iš Seimo vaizdo įrašą (lrs.lt video):

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

27 komentarai

 1. buka prezidentūra:

  Linksmam rytui pradėti . Štai mano “susirašinėjimo” su prezidentūra kopija iš el.pašto:

  Laiškas Prezidentei noreply@prezidentas.lt per grybauskaite.is.lt
  Spal. 15 d.

  skirta man, aadvs
  Įveskite laiško tekstą

  Laba diena, Ponia Prezidente (o tuo pačiu- ir buvusi Vilniaus Aukštosios Partinės Mokyklos dėstytoja, kuria dirbote netgi po 1990-ųjų Kovo 11-osios), Šiandieną žiniasklaida išplatino Jūsų komentarus dėl įvykusio referendumo, kuriuose abejojate žmonių išreikšta valia. http://verslas.delfi.lt/energetics/dgrybauskaite-ae-nauda-abejoja-maziau-nei-trecdalis-balso-teise-turinciu-pilieciu.d?id=59760631 Keista, kad nesuprantate, jog tokiais veiksmais pati save diskredituojate. Jei pamiršote, priminsiu. 2009-15-17 tamsta laimėjote rinkimus tik vos per trečdalį balsų- 35,31%. VRK duomenimis, tuo metu rinkėjų skaičius – 2.691.603, balsavo už- 950.407. Tai – 35,31% visų rinkėjų. http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=344932&p_query=&p_tr2=2 Bandydama nuolat pateikti save kaip “lygiai teisingą visiems”, deja, įprastu politikams metodu, naudojate dvigubus standartus. Tuo pačiu žeminate rinkėjus ir jų valią. Tokiu atveju sąžiningas žmogus (bet, tikriausiai ne politikas) bent jau atsiprašytų… (…vardas…..)
  Jūsų vardas: ………..
  Jūsų pavardė: ………
  Jūsų el. paštas: ……….
  Jūsų adresas: ………..
  IP: ……….

  TAI rašiau spalio15 d, iškart po Ponios nusišnekėjimo apie “abejotiną referendumą”
  Nepatikėsit, net ir po tokio akibrokšto ir dūrio Poniai, gavau šiokį tokį atsakymą:

  Kristina Bukauskienė (……..el.paštas…….)
  Spal. 18 d.

  skirta man

  Gerbiama (….., …….)
  Dėkojame Jums už laišką, kurį atsiuntėte Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei, ir jame išsakytą nuomonę.

  Pagarbiai

  Kristina BUKAUSKIENĖ
  Asmenų aptarnavimo
  skyriaus vyresn. specialistė
  Tel. (8 5) 266 4154
  Faks. (8 5) 266 4178

  Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija
  S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
  http://www.prezidentas.lt

  Ar juoktis, ar verkt, kad prezidentūros darbuotojai neturi ką veikt, siųsdami iš esmės “tuščius” atsakymus.

 2. achtung:

  Įsijunkite Lietuvos televiziją kas galit.
  Seimas balsuos už MAFIJA arba prieš Snoro ir Nacionalinės Kredito unijos sukčius ir kt. ir mafiją. 13 val.

  Įsidėmėkime kas Lietuvoje gina sukčius, o kas tyčia migruos iš seimo.

 3. Nagi:

  Zigmuti baik viduriavęs ir taip visi žino kam tu tarnauji. Nustok triedes, susitvarkyk vidurius ir viskas būs gerai.

 4. majus:

  Gerb. Zigmai, o tai ką konkrečiai “daukantiškiai” atrašė?

 5. Žiemgalys:

  Kada baigsis šis Z.Vaišvilos viduriavimas?Jeigu kada nors buka liaudis nubalsuotų,kad nereikia Lietuvai valstybinio suveneriteto mainais į pinigingesnį gyvenimą,ar Z.Vaišvila taip pat sirgtų,kad Lietuva prarastų valstybinį suveneritetą? O kas dėl atominės elektrinės,tai šiuo atveju tinka posakis,kad “nėra to blogo,kas neišeitų į gera”-šiuo atveju,į Lietuvos energetinę nepriklausomybę.

 6. Jonas:

  Nereikia tos pompastikos ir sapalionės apie “Tautos valią”. Mažiau nei trečdalis tai ne visa Tauta. Likusių tarpe buvo ir kitų nuomonių. Jei būtų daugiau nei pusė, tada gal būtų panašiau į “Tautos valią”, tada tiksliausias terminas būtų – “Tautos dauguma”.

  • Jonui:

   skaitykit referendumo įstatymą. Jei nepatinka, prašom, imkit ir keiskit

   • Jonas:

    Aritmetika, bičiuli, aritmetika – ir vienas ar keturi pirštai dar ne visa sauja. Sauja, kai visi penki.

    • apsijuokei, pirmokėli:

     tamsta neskaitei įstatymo, matau, nelabai gabus esi, paaiškinsiu liaudiškai: pusė atėjo, dar per pusę -nubalsavo ir rezultatą turim. 100:2 = 50, 50:2= 25. O spalio 14d realiai turim beveik 33 proc.
     Referendumo Įstatymas numato, kad referendumas YRA ĮVYKĘS ir referendumo sprendimas YRA priimtas, jei balsuot ateina PUSĖ rinkėjų ir PUSĖ iš jų į kažkurį klausimą (taip/ne) nubalsuoja. MATEMATIKA ta, kad 100 proc. rinkėjų sąrašą padalinus lygiai per pusę gaunam 50, o tą padalinus per pusę- 25. Koks durnius kažkada Seime priėmė tokį referendumo įstatymą, TĄ ir turim. Taip ir turim vykdyt. Pagal įstatymą, referendumas laimėjo pakankama balsų persvara: 33-25= 8. 8 proc.daugiau, negu reikia 🙂 Tai, valio, keiskit įstatymą, kad balsuotų 100-iniai ir tada turėsit savo “visos tautos” tiesą. Bet tada, davaj, ponai mieli, atstatydinam burokevičininkų mokyklos mokytoją iš prezidentės, nes pagal tuos pačius skaičiavimus, už ją tebalsavo “visa” 35,31 % tauta… Tai visiškas NULIS , palyginus su 100 %. Pagal jūsų logiką- prezidentė neteisėta . Tegu atsistatydina 🙂

    • įstatymas - ne tik plika matematika ar buhalterija:

     Referendumu pareiškiama piliečių valia. Tauta- ne piliečiai? Pagal įstatymą- 25 proc plius 1 – jau yra sprendžiamoji Tautos valia. Įstatymas LEIDŽIA balsuoti visiems piliečiams. Tai kodėl jie to nedaro? Nesprendžia jie- nusprendžia atėjusieji. Ir jie atstovauja Tautos valią. Tai ir yra demokratija. Kai ponai nepatenkintieji, atvarysit į balsavimus 100 proc tautos (kaip “prie Stalino”), tada skaičiuokit pirštus, kumščius VISĄ tautą, TREČDALĮ tautos ir ką tik norit…

 7. Nagi:

  Šitas referendumas buvo neteisingas ir neteisėtas. Už šio referendumo surengimą taip kaip jis buvo surengtas reikėtų iškastruoti visą VRK kartu su Z Vaigausku priešakyje. Sakykit ponai ar tai teisinga buvo šį referendumą apjungti su RINKIMAIS į Seimą. Pasakysiu kodėl taip manau, o todėl taip manau, kad atėjęs į savo rinkiminę apylinkę balsuoti už pasirinkta Seimo narį ir partiją priverstinai turėjau dalyvauti ir referen dume, nes rinkimų apylinkės komisija man kitaip nedavė balsavimo biuletenio kol nepasirašiau į jų sąrašus kad dalyvauju ir referendume. Ar čia ne rinkėjų apgaulė ir jų laisvių suvaržymas, juk taip, kitaip nepasakysi. Kas iš to kad ten komisijoje man pasakė, gali savo biuletenį išmesti lauk, jei nenori nebalsuok už referendumą, na jie asilai taip man aiškindami, juk sąraše mano paraša atspindi tai kad aš neva referendume dalyvauju, jiems taip ir reikėjo padaryti, kurie paruošė šį klastingą referendumą rinkėjams, jie bet kokiu būdu tiek Žeimelis, tiek Gavnorka, tiek Z Vaišvila iš anksto žinojo šio referendumo klasta ir žinojo kokie rezultatai jų laukia, taip kad Gazpromo lūkesčiai pasiteisino su kaupu, o jei tuos lūkesčius dar paremsime oligarchais auginančiais biokura ir Rubikonč įsitaisiusio monopolį prekyboje šiuo kuru, vaizdelis aiškėje kodėl va šitokie Z Vaišvilo taip triedžia dėl referendumo ir bando nuo savo kelio pašalinti paskutinę kliūtį-Prezidentę. Štai čia yra visa šios politikos esmė, Kremliaus interesai liko apginti.

 8. Nagi:

  Šiaip Zigmutis savo spaudos konferencija pravedė tuščioms kėdėms. Jaučiu didelę pagarba joms kad turėjo tiek daug kantrybės iki galo išklausyti Z Vaišvilos pliurpalų. Šiaip aš jo vietoje prie tokios “gausios” auditorijos nesireklamuočiau kad pravedu spaudos konferenciją. Kokia gali būti spaudos konferencija tuščiai salei?

 9. Vilties netenkantys lietuviai- ŠAULIUI:

  Vaišvila- buvo ir bus vienas teisingiausių, sąžiningiausių Žmonių Lietuvoje. Reiklus, atkaklus, preciziškas, principingas, doras Žmogus. Nėra jokio nė mėnkiausio pagrindo juo nepasitikėt. Vertinau ir vertinsiu šį Žmogų kaip ypatingą pavyzdį visiems. Ir jo žodis, jo nuomonė yra labai svarbi ir svari. Ačiū, Jums, Signatare, kad esate su mumis ir nenutolstat nuo Lietuvos politinio gyvenimo (kaip deja, “nusiplovė” dauguma užtilusių signatarų).

  Beje, su Gimtadieniu, brangus Lietuvos Šauly;)

  Rieda saulė-
  Ugnies kamuolys.-
  Per pasaulį
  Žygiuoja šaulys.

  Šalta žemėje, liūdna tenai:
  Dengia saulę juodi slibinai.
  Juodo paukščio sparnai dideli,
  Per šešėlius pražvelgt negali.

  Saule degantį
  Šaulį prašau:
  -Juodą negandos
  Paukštį nušauk!

  Įtempta raumenų geležis,-
  Kad laisva būtų žemė graži,
  Kad sušiltų, atgytų gamta,-
  Raumenų geležis įtempta.

  Saulė kaitins
  Vėl jūras, žemes.-
  Saulės kraitį
  Sukrausim ir mes.

  (Salomėja Neris, 1939 m. , iš rinkinio “Iš M.K. Čiurlionio paveiklslų”) Aiškiaregiškos prieštaringai vertinamos poetės eilės 1939-aisias- apie Šaulį, kuris gims 1956-12-20 ir įvykius po 1988…

  Šaulys, juodi paukščiai, juodi slibinai, negandos…. Per 24 metus ratas apsisuko… Viskas tas pats… Ir 1988-ieji, ir dabar… Ir kaip mums ir vėl reikalingas Šaulys!!!!!!
  Saule degantį Šaulį prašau: Juodus negandos Paukščius nušauk!!!

  • >> vilties...:

   Dar yra Lietuvoje padorių žmonių ir sąžiningai bei logiškai vertinančių Lietuvos istoriją per paskutinius 25 metus. Tiksliau- LT istoriją ir ją kūrusius dalyvius. Jau kažkur minėjau: 1988-1992-ieji- tai Politinių Veidų atsiskleidimo laikotarpis. Nuo tada tapo aišku, kuo pasitikėti, ir kuo- ne. Vienetai politikų, kurie išliko ištikimi savo Sąjūdietiškai ideologijai. Gerbiamas Zigmas Vaišvila- vienas iš jų. Tad šie Jūsų, komentatoriau “Vilties netenkantys lietuviai-..”, žodžiai- ir mūsų žodžiai.
   Tik įdomumo dėlei paminėsiu, kad aš tą aiškiaregišką SN eilėraštį jau pastebejau 1990 rudenį, 12 -os klasės mokyklos suole. Tikrai buvau maloniai priblokšta teksto aktualumu Sąjūdžio laikmečiui ir per jį keliaujančiam mūsų Šauliui…
   Belieka kartu visiems paprašyti: “….Juodą negandos paukštį nušauk”… ir MUMS patiems suvienyti jėgas bendram tikslui… Laikas tirpsta, aplinkui pilna tebedrebančių iš baimės ir kaukiančių šakalų, taigi vekti yra ką….

   • Krivis:

    Per pasaulį žygiuoja šaulys..saulės kraitį sukrausim ir mes.Buvo tokių žygiuotojų iš vakarų į rytus ir iš rytų į vakarus, čia matomai komunistės ir tautos išdavykės S.N eilės budeliui J. Stalinui.Saulės kraitį sukrausim ir mes… ir sukrovė į šimtus gyvulinių vagonų..”.geros eiles” skirtos Z.Vaišvilai. Zigmai yra rimtesnė problema Vilnijos krašte su save vadinančiais lenkais nei prieštaringai vertinama AE.

    • gyvenam šiandien:

     Mielas Krivi, istorijos ratai apsisuka- kas kart savaip, k i t a i p , bet … Skaitykit pažodžiui ir išgirskit tiesiog žodžius, net nereikia “tarp eilučių”. Labai labai, labai a t i d ž i a i paskaitykit 😉

 10. Tiesa:

  Pasirašau po kiekvienu Jūsų žodžiu.
  Mums reikia , kad Prezidentu būtu toks žmogus, kaip Vaišvila. Tik jis savo ryžtingumu ir principingumu susidorotų su Valstybės vagiais, su korupcija ir su komunistais kgbistais. O iš bobos- jokios naudos, ji žiūri tik savo skūros.

  • Nagi:

   Gal pirmiau išmok lietuviškai rašyti. Pabandyk išlinksniuoti žodį vagis vienaskaitoje, o paskui dar pabandyk linksniuoti daugiskaita, pamatysi kas tau gausis su tuo žodžiu “vagiai”. Tokio žodžio “vagiai” lietuvių kalboje nėra.

 11. arvydas damijonaitis:

  Ponuli Vaišvila,mielas signatare,investicijų sabotažą vykdyti galima ir Tamstos “metodais”. Visiškai neaišku,kodėl pradėjot taip prorusiškai mąstyti,kodėl prisidedat prie tik patariamojo referendumo siūlomos prorusiškos aklavietės?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: