Vilniaus Lukiškių aikštėje – prieš pasaulio pabaigą nukreiptos blukvilkio apeigos (nuotraukos, video) (1)

Blukvilkis 2012-12-12 | L.Buivydaitės nuotr.

Blukvilkis 2012-12-12 | L.Buivydaitės nuotr.

Šiandien, 2012 12 12 d., 12 val. lietuvių etninės kultūros puoselėtojai į sostinės Lukiškių aikštę atgabeno ir iškilmingai pastatė Bluką – apeiginį kelmą, trinka, per kurį trenkiant pagal mūsų protėvių papročius prieš Kalėdas galima atsikratyti blogų minčių ir jausmų, pykčių ir visų negerovių.

Buvo pranešta, kad jei visi uoliai iki gruodžio 21 d. eisime prie Bluko ir perduosime jam visą blogį, tai pasaulio pabaiga tikrai neįvyks. Kai visi 12-tukai sugulė į vieną darnią gretą lietuviškas Kalėda kartu su jį atlydėjusiais 12 lietuviško Zodiako ženklų paskelbė visų neišsipildžiusių lūkesčių ir sunkmečių pabaigos pradžia.

Pasak seno lietuviško mito kadai būtent 12 lietuviško Zodiako ženklų pasatngomis žmonėms buvo sugrąžinta pikto tamsos valdovo pagrobta ir į tvirtą bokštą įkalinta Saulė. Tai Zodiako ženklai milžinišku kūju sudaužė tą bokštą ir išlaisvino Saulė. Šį žygdarbi apeiginiu būdu pakartojant dabar galima vėl įžiebti išblukusią ir priblėsusią mūsų sielų saulę ir tokiu būdu mūsų apsiblaususioms akims ir apsnūdusiams protams  sugrąžinti dievišką šviesą taip atitolinant ir pasaulio pabaigos grėsmę.

Žiūrėkite vaizdo įrašą (iš K.Kagi Feisbuko):

Blukas  Vilniaus Lukiškių aikštėje stovės iki gruodžio 21 d. O tą dieną Kalėda su 12 lietuviško Zodiako ženklų ir visais šventės dalyviais Bluką ir jam perduotas negerovės su apeigomis sudegins paversdami jas mūsų kūnų ir sielų šiluma ir šviesa – nutolins pasaulio pabaigą.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: