Spręsti europietiškai – reiškia spręsti taikiai (nuotraukos) (2)

Dž.G.Barysaitės nuotr.

Dž.G.Barysaitės nuotr.

Šiandien, gruodžio 10 dieną, Osle Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su Europos šalių lyderiais ir Europos Sąjungos vadovais dalyvavo Nobelio taikos premijos teikimo ceremonijoje.

Ši prestižinė premija šiemet skirta Europos Sąjungai už daugiau nei pusę amžiaus trunkančią taiką, susitaikymą, demokratiją ir pagarbą žmogaus teisėms.

„Po karų gimusi unikali ir vienintelė pasaulyje ES valstybių bendrija išmokė skirtingas tautas tolerancijos, pasitikėjimo, savitarpio pagalbos ir vienybės. Ginklus pakeitė derybos, o taika tapo ilgamete realybe. Spręsti problemą europietiškai, šiandien reiškia spręsti ją taikiai. Lietuvos žmonės, taikiai apgynę šalies nepriklausomybę, jau aštuonerius metus prisideda prie geresnės Europos kūrimo. Todėl ši premija – ir kiekvieno lietuvio pastangų įvertinimas“, – sako Nobelio taikos premijos teikimo ceremonijoje Osle dalyvaujanti Prezidentė.

Šalies vadovės teigimu, per aštuonerius narystės ES metus Lietuva taip pat tapo europietiška valstybe ir įgijo tarptautinės bendruomenės pasitikėjimą. Kitąmet Lietuvai bus patikėtas pirmininkavimas Europos Sąjungos Tarybai. Tai, pasak Prezidentės, ne tik didelė atsakomybė už Europos ateitį, bet ir dar viena galimybė parodyti pasauliui, kad Lietuva – demokratiška, europietiškas vertybes puoselėjanti šalis.

Ceremonijoje kalbėjęs ES Vadovų Tarybos Prezidentas Hermanas Van Rompuy taip pat paminėjo, kad prie taikos Europos Sąjungoje prisidėjo ir Baltijos kelias.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , .

2 komentarai

 1. Valdas:

  Kai …
  Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus:
  – pieno 1 litrą;
  – miltų 1 kilogramą;
  – cukraus 1 kilogramą;
  – 6 kiaušinius;
  – aliejaus 1 litrą;
  – dyzelino 1 litrą.
  Tai …
  Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka.
  (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys)
  Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir mūsų tėvai pensininkai.

  Ar dera viešai deklaruoti apie pagarbą žmogaus teisėms, jei Europos Sąjungoje (ES) yra toleruojama tokia atskirtis.
  ES Briuselio biurokratams turbūt yra labai naudinga skurstanti Lietuva,
  pigi darbo jėga iš Lietuvos ES lobistams.
  Sukčiaujant ir karo nereikia, kad ištuštinti Lietuvą.

  Spręsti europietiškai – reiškia spręsti taikiai sukčiaujant. (be nuotraukų) : )

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: