A.Statkus. Kodėl referendume A.Sekmokas balsuos prieš VAE (11)

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Lietuva sustingusi laukia šio šeštadienio referendumo dėl VAE likimo. Į kovą su Kremliaus agentais kyla užkalniai su radijošouskininkais, eteryje plyšauja parankūs moraliniai autoritetai su KGB šleifu, o eretikai su kenkėjais (nevykusiai apsimetę akademikais, ekonomistais ir energetikais) daugmaž sėkmingai marginalizuoti.

Tautai nereikia pašalinių kenkėjiškų minčių, užteks girdėti vieną tiesą. Lietuvos Užsienio reikalų ministerija ryžtingai stojo Batkos ir Medveputo režimų pusėn ir išpašolvonijo Astravo bei Baltijsko priešus tam, kad šių ekologiškos kalbos netyčia neužkrėstų tyrųjų lietuviškų smegenų abejonių virusais tokiu kritiniu valstybei momentu.

Informacinio triukšmo užgožti ekonomistai, elektros energetikai ir parlamentarai sako, jog jie negali gauti atsakymų į esminius klausimus, o jų turimi skaičiavimai labai negeri. Valdančiųjų stavka su netikinčiaisiais į kalbas nesileis, o tikintiesiems klausinėti nedera. Taigi balsuoti – Už ar Prieš didžiausią ir brangiausią projektą nepriklausomos Lietuvos istorijoje – teks šių atsakymų nesulaukus.

Tačiau jei faktai užrakinti po valstybės paslapties spynomis, ką mums sako paslapčių saugotojai?

Manytina, jog bent vienas žmogus Energetikos ministerijoje – A. Sekmokas, kas nors iš jo „vicikų“, „dirikų“ ar „specų“ – apie VAE projektą žino pakankamai (tai drąsi prielaida, tačiau labai noriu taip tikėti – priešingas dalykas reikštų, jog Lietuvos Respublikos Energetikos ministerijoje nėra žmonių, suprantančių, kokią ateitį jie suprojektavo valstybei ateinantiems 60 metų… O tai būtų labai, labai liūdna diagnozė visai valstybei).

Taigi, A. Sekmokas – informatikas, keturis metus užsibarikadavęs Ekmino poste – turi turėti bent vieną prieinamą žmogų, kurio gali pasiklausti ir gauti tiesių atsakymų.  Reikia manyti, jog atsakymą į bet kokį autoritetingo veikėjo klausimą ministras gali gauti surinkęs atitinkamą numerį.

Tačiau visa Energetikos ministerija – nuo pono ministerio iki specialisto menkiausiojo – užsispyrę tyli tarsi Marytė Melnikaitė fašistų nelaisvėje. Į paprastus klausimus negauna atsakymų nei kolegos ministeriai Vyriausybės posėdžiuose, nei kolegos valstybinių įstaigų biurokratai, nei partiečiai konservatorių patriarchai konspiraciniuose susibėgimuose. Ir tai yra rimtas simptomas.

Tai yra rimta, nes valstybinės institucijos nebegali vykdyti savo darbų – biurokratas Aplinkos ministerijoje turi ką nors atrašyti į Briuselio užklausimą „iš kur gausite pinigų VAE išmontavimui“, o biurokratas Ekonomikos ministerijoje turi kokį nors skaičuką įpaišyti į formulės kintamąjį pavadinimu „kWh kaina 2030 metais“. Skambink, rašyk, užeik, siųsk savo ministrą į Vyriausybės posėdį – jokio atsakymo!

Tai yra rimta, nes gerbiami konservatoriai (pvz., Šiaulių konservatorių vadas, signataras A.Sėjūnas) negavęs atsakymų iš bendrapartiečio A. Sekmoko jokiais gražiais ar negražiais būdais, ima garsiai nerimauti, esą VAE yra „didelė afera“. Iš nusipelnusio konservatoriaus lūpų tai nederėtų sklisti.

Tai yra rimta, nes Energetikos ministerija nėra kokia nors techniniais skaičiavimais užsikasusių, mažakalbių energetikų šutvė. Atvirkščiai: Energetikos ministerija – tai politologų knybždėlynas. Tai įstaiga, pilna žmonių, kurie metų metus telavino demagogijos ir retorikos meną. Tačiau jie nesugeba išlementi nė žodelio užsistoti svarbiausią šalies ateičiai projektą, prie kurio ponai politologijos daktarai lenkė nugaras metų metus.

Fiasko politologijos instituto absolventams: rinkėjas, atėjęs balsuoti į VAE referendumą, nežinos kiek jam teks mokėti už VAE pagaminamą elektrą?

Tylintys Energetikos ministerijos „vicikai“ yra ne mažiau iškalbingi už mįsles, žeriamas Energetikos ministerio. Pavyzdžiui, pono ministerio mestelėtas skaičiukas – 18 ct/kWh pirmus dvidešimt metų, o tuomet jau 7 ct/kWh –akivaizdžiai prieštarauja aritmetikos dėsniams, bet vis vien dogmatiškai ginamas. Čia jokia skaičiavimo klaida, nes pasitaisyti ponas Sekmokas turėjo laiko net kelis mėnesius (per tiek laiko galima net ir aritmetikos išmokti!). Ir tuo labiau negali būti bandymas apmulkinti tautiečius, nes visuotinio raštingumo epochoje tūlas pilietis ras šią klaidą paprasčiausiai pasiėmęs skaičiuotuvą į rankas (beje, tuo pačiu skaičiuotuvu greitai ras ir tikresnę, gerokai labiau gąsdinančią elektros kainą).

Akademikai energetikai turi ir daugiau neatsakomų klausimų. Kaip galime būti europinių elektros tinklų dalimi su tokio galingumo reaktoriumi, bet neturėdami (neplanuodami)  elektros tinklų užžiedinimo su Lenkija? Kiek kainuos VAE išmontavimas ir kiek tai padidins elektros kainą? Jei VAE užtikrins tik dešimtadalį Lietuvos energijos poreikio, tai kokia čia energetinė nepriklausomybė?

Per radiją VAE reklama graudena, jog radioaktyvios atliekos yra draugiškos gamtai.

Reziumuojam: akis badanti A. Sekmoko aritmetika, nešnekūs A. Sekmoko specialistai , nebylūs A. Sekmoko politologai ir absurdiška A. Sekmoko reklama nėra kažkokia gamtos mįslė.

Ministras tiesiog pernelyg pabrėžtinai NEATSAKINĖJA lemiamu tautos apsisprendimui momentu. Pasikartosiu: Lietuvos Respublikos Energetikos ministerija sąmoningai ir tikslingai vengia sklaidyti abejones VAE projektu.

A. Sekmokas nebando suregzti kokios nors pasakėlės. Tuntas politologijos pirmūnų ministerio struktūroje nepateikia jokių, net marsiečiais ar dieviškąja intervencija grindžiamų versijų. „Enminas“ neieško dialogo su abejojančiais ekspertais, nenori, jog tauta patikėtų ketverius metus kurtu projektu. VAE autorius SIEKIA, kad tauta referendumu palaidotų VAE projektą, ir konservatorių stavka oriai išliptų iš balos – atseit, projektas buvo gal ir geras, tiesiog tauta nesupratinga… ech, pamirškim viską.

Tai iš kur visas šis šurmulys UŽ? Ko patrako visi adomėnai, užkalniai, ramanauskai, čekuoliai, pociūnienės, urmai? Kodėl VAE švaisto milijonus reklamoms? Dar, ko gero, tauta įtikės ir palaimins šį A. Sekmoko nemylimą kūdikį.

Atsakymo reikėtų ieškoti konservatorių partijos vidinių galios žaidimų taisyklėse.  Sąrašo viršuje užsibarikadavusi viršūnėlė negali prisipažinti klydusi visą šiaip jau šaunią kadenciją, o partijos eiliniai negali nemylėti lyderio. Kubilius negali būti prastesnis atomininkas už Kirkilą. Sekmokas negali būti vien šildymo kainų rekordininkas. Klaidų pripažinti negalima, kelio atgal nėra. Tik jau ne rinkimų agitacijos metu… Kariuomene! Klausyt mano komandos: kas ne už VAE, tas Kremliaus agentas. Turinčius atskirąją nuomonę šalin nuo lovio.  Pirmyn!

Konservatorių valdomas valstybinis mechnizmas ima suktis. Aritmetikos skyles Energetikos ministerijos skaičiukuose bando pritempinėti… Ūkio ministerijos „vicikas“! Žaliuosius eretikus disidentus iš Baltarusijos ir Karaliaučiaus ima persekioti URM. Propagandos ir isterijos mašina, varoma biudžeto pinigais, didina apsukas. Spalio keturioliktoji jau čia pat.

O vargšas energetikos ministras vis dar taip pat iškalbingai tyli. Ir netgi sąžinė rami: tauta turėjo visas galimybes suprasti, jog aš ne šiaip sau tyliu.

Apie VAE trūkumus geriausiai žino A. Sekmokas su savo ministerija. Nors partinė drausmė ir savigarba neleidžia rinkėjams pasakyti tiesos, bet pats Sekmokas balsuos tvirtai PRIEŠ.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

11 komentarų

 1. Actas:

  vien kažkokios užuominos (( tai jeigu ne AE, tai iš kur tada aliektros gaut?? laukti kažkokių mistinių naujų technologijų?? melstis skalūninėms dujoms?? ai teisingai, gi turim matušką Rusiją su labai pigia aliektra…

  • Mantas:

   VAE elektros ir neduos. Lietuvai reikia iki 6 kartų daugiau, nei jai teks iš VAE.

   Tarkim, 2013 užbaigus dujų terminalą, iš norvegiškų dujų šios dienos kainomis su turimais pajėgumais pasigaminame 3x daugiau nei Lietuvai reikia – ir PIGIAU nei VAE teoriniu variantų galėtų pagaminti po 10 metų ir 17 mlrd+ investicijų..

 2. zemaiciu zydas:

  “Lietuvos Respublikos Energetikos ministerijoje nėra žmonių, suprantančių, kokią ateitį jie suprojektavo valstybei ateinantiems 60 metų…” va as manau butent sitaip ir yra. Jie ten nera is prigimties blogi. Jie tiesiog nesupranta ka jie daro…

 3. Ku Klux Klan:

  “…Lietuva sustingusi laukia šio šeštadienio referendumo dėl VAE likimo…”

  Rinkimai į seimą ir referendumas – sekmadienį. Spalio 14 d.
  —————-
  Ku Klux Klan

 4. aaa:

  todėl kad ir sekmokas pagaliau suprato kad taikaus atomo – nebūna

 5. Kažin:

  O kaip Sekmokui ir apskritai valdžiai kitaip pasiteisinti, kad 4-ius metus dirbo nei šį, nei tą. Tam ir buvo valdžios nuspręsta rengti referendumą. Kitu atveju nebūtų prasmės jį rengti.

 6. Alfredas:

  >>Energetikos ministerija sąmoningai ir tikslingai vengia sklaidyti abejones VAE projektu<<.

  Pažaliavę ponai sąmoningai ir tikslingai skleidžiantys abejones VAE projektu niekuomet negirdės teiginių išsklaidančių jų abejones.

  • Silezija:

   Visi įnirtingai nenori kalbėti apie kogeneracines elektrines ir geoterminę energetikos rūšį.Jei kas triukšmauja ir nori atkreipti dėmesį, tai tik visuomenininkai.Kiti-liežuvį prariję, kurti, akli.O tai daug ką išspręstų…

   AE statyba suinteresuoti Seimo klanai, o naudos iš jos Lietuvai – kaip iš ožio pieno.Juk viskas statoma bizniui.Kažkas kažkada (gal)sems pelną o mes turėsime kvotas elektrai supirkti tokia kaina, kokia pasakys. Ir radioaktyvias atliekas kurias reikės kažkur sandėliuoti ir prižiūrėti.Jau dabar nuo ,,amžinos” ir niekaip neuždaromos senosios AE turime 2000 tonų atliekų sudėtų šalia elektrinės be jokių specialių sąlygų.O kaip toliau? Juk tos tonos augs, o sprendimų kitų nėra.Šiai avantiūrai apibūdinti nejučia prisimenu p.Lanzbergio kažkada minėtą ,,karvę, kuri grimzda į pelkę”.

   Jei jau dabar pakliūsime ant to AE ,,kablio”-viskas…
   Kad runkelius su ta statyba dūrina, tai dar suprantu, bet kai protingi žmonės taip pat mąsto, tai jau stebina.

 7. Nagi:

  Alkas.lt išimk šį antilietuvišą reklamą, rinkimai jau baigėsi, vakare pamatysime ar daug kremlinai surinko balsų “prieš” Lietuvą. Na iš G Songailos toks pat tautininkas kaip iš mano ožio choro dainininkas, Gintariuk sėkmingai toliau tokiu tempu bliauk kaip iki šiol bliovei, rinkimus prabliovei juodai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: