Grybų šventėje pasiektas rekordas (0)

Švenčionėlių rajono savivaldybės nuotr.

Švenčionėlių rajono savivaldybės nuotr.

Devintoji rajoninė Grybų šventė, kurią tradiciškai rengia Švenčionėlių kultūros centras ir Švenčionėlių miškų urėdija, nudžiugino ir grybų, ir grybautojų gausa. Dėl pagrindinio prizo, kurį įsteigė rajono meras Vytautas Vigelis, varžėsi net 17 komandų. Kiekviena komanda šventei rengėsi kruopščiai, nes vertinama buvo ir prisistatymas su atributika bei apranga, ir rudeninė kompozicija, ir grybų valgiai, ir, žinoma, surinktų grybų svoris.

Nemažai išradingumo ir kūrybos dalyviai įdėjo į kompozicijas, kurios šventės metu papuošė Švenčionėlių kultūros centro kiemą. Komisija pirmąją vietą skyrė nuolatiniams Grybų šventės dalyviams – Švenčionėlių globos namų komandai, kuri sukūrė ir iš miško medžiagų pagamino „laumę“, antrąją vietą – Darbo partijos senjorams, trečiąją – Švenčionių kultūros centrui.

Komandų prisistatyme nepralenkiami buvo Adutiškio vidurinės mokyklos atstovai, kasmet iš rajono pakraščio atvažiuojantys į Grybų šventę. Šiemet jie parodė muzikinį teatralizuotą vaizdelį iš pirmykščių žmonių gyvenimo, kurie džiaugėsi girioje radę grybų. Antroji vieta atiteko Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos komandai, trečioji – Švenčionėlių progimnazijos komandai.

Kiekvienais metais dalyviai stebina ir žavi grybų patiekalų gausa bei įvairove. Pirmąkart Grybų šventėje dalyvaujančiai tik šią vasarą susikūrusios Švenčionėlių „Žeimenos“ bendruomenės (pirmininkė Danutė Vigelienė) komandai vienbalsiai buvo paskirta pirmoji vieta. Antroji vieta – Jaunimo organizacijos „Darbas“ komandai, trečioji – Švenčionėlių vaikų lopšelio-darželio „Vyturėlis“ komandai.

Visi grybautojai iš miško atsivežė pilnutėlius krepšius grybų. Pasvėrus ir susumavus visų grybautojų laimikį bendrai, šventės vedėjos Leonarda Vilčiauskienė ir Vida Vilutienė paskelbė sensacingą pranešimą: „Per pora valandų prigrybauta daugiau nei pusė tonos grybų – 552 kilogramai!“. Tokio įspūdingo rezultato dar nebuvo per visą Grybų šventės gyvavimo laikotarpį. Daugiausia grybų, net 93,6 kg, pririnko Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos komanda, antroje vietoje buvo Švenčionėlių progimnazijos komanda, pririnkusi 70,1 kg, trečioje – Švenčionių skautų komanda, prigrybavusi 67,9 kg.
Absoliučiu nugalėtoju tapo Švenčionėlių progimnazijos komanda, kuriai ir atiteko rajono mero Vytauto Vigelio įsteigtas prizas.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: