Latvijoje, Bauskės pilyje, bus minima Baltų vienybės diena (4)

V-VIII a. Kuršių genties merginos rūbai | A.Moisejenko nuotr.

V-VIII a. Kuršių genties merginos rūbai | A.Moisejenko nuotr.

Rugsėjo 22 d. Latvijoje, Bauskės pilyje, bus minima Baltų vienybės diena.

Renginyje koncertuos viduramžių muzikos grupė „Banchetto musicale“, Lietuvos ir Latvijos folkloro ansambliai, bus rodomas režisierius Sauliaus Bartkaus dokumentinis filmas „Saulės mūšis“, vyks senovės baltų kariūnų pasirodymai, įkurti senieji kaimai kvies žiūrovus į kelionę po baltų žemes. „Lieptų kaimas“ perkels lankytojus į XIII amžių – pagonybės ir dievybių laikmetį, „Senolių kaime“ bus galima prisiliesti prie senųjų amatų – pasukti verpimo ratelį, pabandyti žiesti molio dirbinius, sviestamuše (muštoke) patiems pasigaminti sviesto, paragauti lietuvių tradicinių patiekalų. Bauskės pilies Didžiojoje menėje renginio svečiai galės pasigrožėti Lietuvos liaudies kultūros centro atkurta kuršių genties archeologinių rūbų rinkiniu.

Pagal atliktus kuršių genties, gyvenusios Vakarų Lietuvos teritorijoje, aprangos tyrimus buvo sukurti aštuoni unikalūs kostiumai, atspindintys I–XIV a. skirtingų laikotarpių dėvėseną ir istorinę raidą. Atkuriant kostiumus remtasi Vakarų Lietuvos pilkapių archeologine medžiaga bei Vakarų ir Vidurio Europos lyginamąja moksline medžiaga.

IX-XII a. kuršių genties merginos rūbai

IX-XII a. kuršių genties merginos rūbai

Renginį rengia Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, Latvijos Respublikos užsienio reikalų ministerija, Bauskės savivaldybė, Bauskės pilies muziejus.

Baltų vienybės diena – Lietuvos atmintina diena, valstybinė Latvijos šventė, minima rugsėjo 22 d., pažymint 1236 m. Saulės žemėje vykusį mūšį, kuriame susivieniję žemaičiai ir žiemgaliai sumušė ir sunaikino į  kryžiaus žygį išvykusį Kalavijuočių ordiną.

Kategorijos: Baltų žemėse, Kultūra, Kultūros paveldas, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

4 komentarai

 1. Li Bo:

  Šakės koks gražus kostiumas.
  O baltų vienybė tai tik toks gražus žodžių junginys beveik be turinio. Ne ką mažiau ir atskirties yra dabar, o anksčiau dar daugiau buvo. Nereikėtų meluoti sau ir kitiems. O jei jau kas nors nori tos vienybės, tai ji pasiekiama ne propagandinėmis “dienomis”, “pasirodymais”, ir kitomis butaforijomis, o konkrečia ir kryptinga veikla. Manęs tai ta baltų vienybė nežavi, kažkaip dirbtina ir nenatūralu atrodo.

 2. Algis Dievų siūstas:

  Li Bo ir yr tik Li Bo ir nieko daugiau.

 3. Rimantas:

  Kažkaip vis užkliūna tai, kad niekam nerūpi tas žodis “baltai”, kaip taip apsikvailino mūsų protėviai, kad sutiko su tokiu pavadinimu. Juk mūsų istoriją ir genčių esmę tai labai iškreipė, todėl ir nesugebame susivienyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: