Koalicija „Už Lietuvą Lietuvoje“ pristatė rinkimų programą (video) (23)

A.Matulevičius, A.Akstinavičius, B.Valionytė, G.Songaila, E.Skrupskelis | Alkas.lt nuotr.

A.Matulevičius, A.Akstinavičius, B.Valionytė, G.Songaila, E.Skrupskelis | Alkas.lt nuotr.

Rugsėjo 15 d. Vilniuje istorinėje Mokslų akademijos salėje kurioje 1988 m. buvo įkurtas Sąjūdis įvyko koalicijos Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ prograrminė konferencija. Šią koaliciją sudarė Tautininkų sąjunga (TS), Lietuvos centro partija (LCP), Lietuvos socialdemokratų sąjunga (LSS) ir Tautos vienybės sąjunga (TVS) bei visuomenininkai, sąjūdininkai, Kovo 11-osios akto signatarai.

Konferencijoje dalyvavo ne vienas iš tų kurie tais atmintinais 1988 šioje salėje priėmė sprendimus pakeitusius Lietuvos istoriją. Koalicijos rinkimų sąraše pirmuoju numeriu įrašyta Signatarų klubo prezidentė Kovo 11-osios Akto signatarė Birutė Valionytė sveikindama susirinkusiuosius pabrėžė, kad Nacionalinio susivienijimo siekių kertinis akmuo yra Lietuvos tapatybės išsaugojimas. „Nuo šito kertinio akmens prasideda visos kitos programos kūrimas, supratimas, požiūris į Lietuvą, į Lietuvos valstybę, prasideda požiūris į šiandieną ir į Lietuvos Respublikos Seimo rinkimus“, – pabrėžė signatarė.

Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ politinės tarybos ir Tautininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Songaila pristatydamas koalicijos rinkiminės programos pagrindines nuostatas  pabrėžė būtinybę ginti Lietuvos Konstitucijos viršenybę prieš europinius teisės aktus.

„Konstitucijoje yra pasakyta, kad esame suvereni demokratinė valstybė. Mūsų Konstitucija sako, kad ji yra aukščiausias įstatymas, o ne kokie nors Europos Sąjungos  teisės aktai“,– sakė G.Songaila.

Konferencijos dalyviai, pirmas iš dešinės A.Medalinskas | Alkas.lt nuotr.

Konferencijos dalyviai, pirmas iš dešinės A.Medalinskas | Alkas.lt nuotr.

Konferencijos dalyviai  dalinosi savo programos vertinimo įžvalgomis. Visų į koaliciją susijungusių partijų ir visuomenininkų atstovai pristatė savo programinės apžvalgas.

Konferencijoje kalbėjo visuomenininkas Alvydas Medalinskas, Centro partijos pirmininkas Eugenijus Skrupskelis, LSDS pirmininkas Arvydas Akstinavičius, TVS  pirmininkas Algimantas Matulevičius, Seimo narys Gediminas Navaitis, bei nemažai kitų koaliciniame sąraše dalyvaujančių kandidatų į Seimo narius.

Konferencijos dalyviai pareiškė protestą prieš užmačias federalizuoti Europos Sąjungą ir pasmerkė Europos Komisijos (EK) pirmininką Žoze Manuelį Barozą (José Manuel Barroso), kuris rugsėjo 12 d. Europos Parlamente sakydamas metinę kalbą teigė, kad ES ateityje turi tapti „nacionalinių valstybių federacija“, ir pasiūlė parengti naują ES sutartį, kuri tai įteisintų.

Buvo nutarta konferencijos vardu išsiųsti Europos komisijos pirmininkui protesto laišką.

Žiūrėkite konferencijos tiesioginės transliacijos vaizdo įrašą.

1 dalis (pradžioje kalba Signatarų klubo prezidentė Kovo 11-osios Akto signatarė Birutė Valionytė):

2 dalis:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

23 komentarai

 1. Labai sbarbu:

  Pagrindinis dalykas 09 15 d. “UŽ LIETUVĄ LIETUVOJE konferencijoje buvo tai, kad jei ULL laimės rinkimus PERSKIRSTYS TURTĄ atimant jį iš oligarchų ir monopolijų ir atiduodant IŠRINKTIEMS SENIŪNAMS (seniūnijoms) ir kt.. Turto perskirstymas BŪTINAS, nes baisi diferenciacija, kurią palaiko sistemininkai gresia Lietuvos nepriklausomybei. Tai arba žmonės už NEPRIKLAUSOMĄ LIETUVĄ arba žmonės už sistemines biudžetines partijas ir Lietuvos sunaikinimą.

 2. Vladas:

  Teisingumas – valstybės pamatas.Įdomu, kur programoje atsispindi ši nuostata. Atvirai kalbant mes programos dar nematėme.Kada ji pasirodys?

 3. ULL:

  Turėtų pasirodyti pirmomis būsimos savaitės dienomis. Šiuo metu po konferencijos dalyvių pastabų, ji šiek tiek koreguojama.

 4. Jolė:

  pagaliau doras rinkėjas turi gerą pasirinkimą balsuoti spalio 14 d. už susivienijimo UŽ LIETUVĄ LIETUVOJE kandidatus.

 5. lietuvis:

  Kandidatų sąrašas: http://www.centropartija.lt/rinkimai-2012/15-rinkimai-2012/275-ull-sarasas
  Keista, kad M.Kundrotas paskutinis.

  Informacija apie LTV rinkimų debatus: http://www.lsds.lt/lt/news,nid.632

  Programa (nebaigta?) – LSDS svetainėje.

  Keista, kad informacija nesurinkta vienoje vietoje.

  • M. Kundrotas yra paskutinis jo paties pageidavimu.

  • Marius:

   Paskutinė vieta – geriau už vidurį: tai – lyg ir pirma, tik iš kitos pusės 🙂 Ši vieta pasirinkta, siekiant pabrėžti rinkėjų valios pirmenybę partinių ir koalicinių dėlionių atžvilgiu. Daugel pirmų bus paskutiniai ir atvirkščiai – rašoma vienoje geroje knygoje, kurios pavadinimą nutylėsiu, nenorėdamas užgauti dalies skaitytojų religinės tapatybės 🙂 Džiugu, jog pavyko į Tautininkų Sąjungos ir iš dalies – į Nacionalinio Susivienijimo Programą prastumti daugelį svarbių nuostatų: doros pirmenybę, tautinę vienybę, tautinį valstybingumą, tikėjimo laisvę ir visų padorių tikėjimo bendrijų lygybę įstatymų atžvilgiu, šeimos apsaugą ir daug ką toliau. Tai – svarbiau už priešrinkiminį numerį sąrašų dėlionėse, nes galutinį žodį reitinguodami tars rinkėjai.

 6. Valdas:

  Labai reikalingas yra trumpas ir žmonėms lengvai suprantamas tekstas, kuriame būtų užrašytos svarbiausios išmintingos nuostatos Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“. Tokį tekstą (kaip skrajutę) mums visiems būtų labai patogu skleisti gyvai bendraujant su žmonėmis.

  Pagarbiai

 7. Ona Voveriene:

  Gerbiami koalicijos “Už Lietuvą Lietuvoje” vadovai,
  Sveikinu Jus, visų pirma dėl to, kad atsirado tokia partija, kuriai rūpi Tautos ir jos valstybės Lietuvos išlikimas. Antra, dėl to, kad visi šios koalicijos vadovai, įveikė solistų generolų ambicijas ir aroganciją ir susivienijo, savo vadove tapti įkalbinę moterį Valionytę. Tai gražu. Gal tai bus geras pavyzdys kitiems “generolams”, solistams be kariuomenių, kurie negali įveikti savo arogancijos barjero ir kuria vis naujas ir naujas partijas. Esu nusivylusi “Jaunosios Lietuvos” vadu Stasiu BUškevičiumi, neprisijungusiu prie koalicijos. Dabar jau man atrodo, kad jis – nepataisomas “generolas” ir niekad už jį nebalsuosiu. Taip pat esu gerokai įskaudinta, kai Marius Kundrotas atsidūrė sąrašo gale. Tai jaunas žmogus, kuris per savo dar trumpą amžių daugiausiai iš visų kandidatuojančių nuveikė Tautos ir Lietuvos labui. Bijau, kad ši koalicija nesusirgtų liga, tarsi epidemija plintančia tarp visų partijų, “laboranto sindromu”, kai vadai nekenčia protingiausių, talentingiausių partijos narių, tarsi bijodami, kad jų neužgoštų.Linkiu sėkmė. Ir dėkoju, kad šiuose Seimo rinkimuose turėsiu už ką balsuoti – Julių Panką, nes pamačiusi, kad mūsų Žirmūnų apygardoje tik arba nužmogėję kandidatai, arba suįžūlėję čekistai, ruošiausi iš viso neiti balsuoti. Pagarbiai Ona Voverienė, Vilnius, 2012.09.16
  ona voverienė, 2012.09.16.

 8. Nagi:

  Jeigu Lietuva nebūs Europos Sąjungos sudėtyje, tai garantuoju ji būs RUSIJOS federacijos glėbyje, šia kryptimi šis susivienijimas ryžtingai eina einą. Kaip sakydavo šių ponų amžiną atilsi vadas step by step. Linkiu jums ponai per rinkimus nepakliūti prie valdžios lovio, ypač aktualu kad ten daugiau nepapultų G Songaila. Slidus jis kaip žaltys.

 9. Vidas:

  7 proc. ? Bet , duok, Dieve!

 10. Rytas:

  Ar Tu už nepriklausomą Lietuvą ar Tu už KLANO programą 2030 ir Lietuvos NEBUS

  Kai kas iš “UŽ LIETUVĄ LIETUVOJE” programos:

  1. Įkursime valstybinius mažmeninės prekybos būtiniausiomis prekėmis, farmacijos ir prekybos degalais tinklus.
  2. Nuomos sutartys su privačiais šilumos tiekėjais turi būti nutrauktos
  3. MMA neturi būti žemesnis nei skurdo rizikos lygis (šiuo metu apie 1000 litų)
  4. Nustatysime griežtas imigracijos kvotas
  5.Atkursime valstybės valdomas Lietuvos avialinijas.
  6.Įtvirtinsime seniūnijų ūkinį finansinį savarankiškumą.
  7. Jaunoms šeimoms išdalinsime laisvą valstybinę žemę ir duosim pinigų įsikurti.
  8. Dėl grėsmės giluminių vandenų užteršimui neleisime (lenkams ir kt.) tirti ir eksploatuoti potencialių skalūninių dujų telkinių.

  Iš kur pinigai? Palaipsniui didinsime bendro vidaus produkto perskirstymą per mokesčius iki 35 procentų BVP Dabar 28 proc. Ir tai bus plius 7 milijardai litų.

  pildykime, trumpą variantą.

 11. Valdas:

  Lietuva – mūsų bendruomenės namai virsta dykviete.
  Kas dar turit suformuluotų svarbiausių santraukų iš programos. Nors geriausia būtų pilnai suformuluotas tekstas skrajutei.
  Labai laukiamas pilnai paruoštas tekstas, kad skleisti žmonėms Aukštaitijos miestuose ir miesteliuose.

  Pagarbiai

 12. Rytas:

  Ačiū. Reikia kiekvienam atskirai pasirengti skrajute, nes iš tikro kas tinka kaime mieste nelabai. Kai kas jau pasidarę (Jankauskas, Panka..). Tobulinkim ir siūlykim.Ačiū.

 13. Rytas:

  Skrajutės variantas ‘UŽ Lietuvą Lietuvoje’ PROGRAMOS PAGRINDAS TURTO PERSKIRSTYMAS ATIMANT JĮ IŠ OLIGARCHŲ IR MONOPOLIJŲ

  Pagrindinis dalykas “UŽ LIETUVĄ LIETUVOJE” PROGRAMOJE tai, kad jei ULL laimės rinkimus PERSKIRSTYS TURTĄ atimant jį iš oligarchų ir monopolijų ir atiduodant IŠRINKTIEMS SENIŪNAMS (seniūnijoms). Taip pat žmonėms bus atiduota ir valdžios kontrolė. Turto perskirstymas BŪTINAS, nes baisi diferenciacija, kurią palaiko sistemininkai gresia Lietuvos nepriklausomybei. Tai arba žmonės už NEPRIKLAUSOMĄ LIETUVĄ arba žmonės už sistemines biudžetines partijas ir Lietuvos sunaikinimą.

  Kai kas iš programos:

  1. Įkursime VALSTYBINIUS mažmeninės prekybos būtiniausiomis prekėmis, farmacijos ir prekybos degalais tinklus.
  2. Nuomos sutartys su privačiais šilumos tiekėjais turi būti nutrauktos.
  3. MMA neturi būti žemesnis nei skurdo rizikos lygis (šiuo metu apie 1000 litų).
  4 Valstybės objektai nebus privatizuojami, o kai kurie jų bus GRĄŽINTI valstybei.
  5. Atkursime valstybės valdomas Lietuvos avialinijas.
  6. Įtvirtinsime seniūnijų ūkinį finansinį savarankiškumą. Atiduosime valdžią žmonėms vietose.
  7. Jaunoms šeimoms išdalinsime laisvą valstybinę žemę ir duosim pinigų įsikurti.
  8. Dėl grėsmės giluminių vandenų užteršimui neleisime (lenkams ir kt.) tirti ir eksploatuoti potencialių skalūninių dujų telkinių.
  9. Išlaisvinsime teisėsaugą iš kriminalinių grupuočių įtakos
  10. Įvesime progresinius gyventojų pajamų mokesčius, prabangaus turto mokesčius ir kt.
  11. Užtikrinsime lietuviškų produktų gamybą ir vartojimą.
  12. Nustatysime griežtas imigracijos kvotas
  13. Įsteigsime valstybinį komercinį banką, neleisime įsigyti žemės užsieniečiams….visa programa tautininkusajunga.lt, lsds.lt
  Iš kur pinigai? Palaipsniui didinsime bendro vidaus produkto perskirstymą per mokesčius iki 35 procentų BVP. Dabar yra 28 proc. Ir tai bus plius 7 milijardai litų.

  Mes bendradarbiaujame su akademikais Buraču, Vilemu, Kudziu, Zinkevičium, taip pat Laursu, Kuodžiu, signataru Rudžiu ir kt.

 14. Nagi:

  Rytas rašė

  8. Dėl grėsmės giluminių vandenų užteršimui neleisime (lenkams ir kt.) tirti ir eksploatuoti potencialių skalūninių dujų telkinių.
  ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
  Ir ištikimai pasitarnausime Rusijos imperiniam Gazporomui. Kažkaip prieš Lenkiją kovoti limpa jums, o prieš statomas AE Karaliaučiuje ir Astrave tautininkai net nedrįsta pirstelėti, kad nesupykdytų Rusijos valdovo Putkino ir kad Putkinas neapkaltintų lietuviškų tautininkų gadinančių švarų orą Rusijos žemėse. Ką dar esate Rusijai pasižadėję padaryrti gero jūs jo ba ani tautininkai jei ateitumėte į valdžią. Važiuotumėte į Maskvą Putkino saulės Lietuvai vežti?

 15. Eilinė rinkimų programa – gal tik šioje kiek mažiau populizmo, nei kad kitų tautiečių programose 🙂

  • Rytas:

   Ką siūlai? Girdėjai, pramonininkų vadas Dargis uždraudė progresinių mokesčių įvedimą. Kurį partija neklausys maitintojo- šeimininko? Iš buvusių valdžoje tikrai NEI VIENA. O naujos gal? Va tuo ir skiriasi

 16. Septintasi​s pilietinės akcijos „Tie-SOS!“ laiškas LR Prezidente​i Daliai Grybauskai​tei – gal norėtute jį pasirašyti​.
  Šiuo laišku Prezidentė raginama kuo skubiau išsiaiškinti ir atsakyti visuomenei, kas, kada ir kaip ištrynė Garliavos mergaitės Deimantės Kedytės atmintį.

  Visą kreipimosi tekstą rasite čia: http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/kokia-tarnyba-lietuvoje-trina-vaiku-atminti#disqus_thread

  Pasirašyti šį laišką galite parašydami: VARDAS, PAVARDĖ, “PRITARIU” el. pašto adresu aurelijapost@gmail.com.
  Pagarbiai.
  Pilietinės akcijos „Tie-SOS!“ dalyviai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: