Paaiškėjo, kur Kaune bus įrengti gyvybes gelbstintys defibriliatoriai (0)

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Iki šių metų pabaigos penkiose miesto vietose bus įrengti išoriniai automatiniai defibriliatoriai. Šie prietaisai skirti žmogaus gaivinimui staigios mirties atveju.
Defibriliatorius nuspręsta įrengti autobusų stotyje, Kauno miesto savivaldybėje, rotušėje bei prekybos dviejuose centruose“. Pasak Savivaldybės gydytojo tarnybos vedėjo pavaduotojos Lauros Stankevičienės, šiuo metu baigiami ruošti dokumentai ir netrukus bus skelbiami viešieji pirkimai defibriliatoriams įsigyti. Iki metų pabaigos šie prietaisai jau bus įrengti numatytose miesto vietose.

Šiuo prietaisu pagalbą pirmomis nelaimės minutėmis gali suteikti specialaus medicininio išsilavinimo neturintis žmogus. Prietaise bus įdiegta speciali instrukcija lietuvių kalba. Paspaudęs mygtuką žmogus išgirs žodinius nurodymus arba pamatys užrašą, ką daryti, koks turi būti tolesnis veiksmas. Be to, defibriliatoriuose būna įdiegta ir signalo perdavimo greitosios medicinos pagalbos tarnybai sistema. Todėl panaudojus prietaisą, signalas apie nelaimę iškart pasieks ir šią tarnybą.

„Pasirenkant vietas, kur įrengsime šiuos žmogaus gyvybę galinčius išgelbėti prietaisus, buvo atsižvelgta į tai, koks žmonių srautas yra toje vietoje ir kiek laiko įstaiga dirba. Autobusų stotis, prekybos centrai – tai visą parą arba iki vėlyvo vakaro dirbančios įstaigos. Miesto savivaldybė yra didžiausioje pėsčiųjų gatvėje, be to, į ją užeina daug žmonių. Miesto rotušė – taip pat gerai žinoma, lankoma ir populiari vieta. Užsienio šalyse dažnai šių prietaisų galima rasti oro uostuose, tačiau Kauno oro uostas yra rajono teritorijoje, todėl tai yra Kauno rajono savivaldybės kompetencijoje“, – teigė L. Stankevičienė.

Apie tai, kad yra įrengtas defibriliatorius, žmonėms „bėgančia eilute“ praneš skaitmeninė reklama. Pasak L. Stankevičienės, tuo turėtų domėtis bei atkreipti dėmesį į informaciją žiniasklaidoje ar televizijoje ir patys žmonės.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: