Š.Navickis. Lauktuvės iš Anglijos (49)

Rūtos Meilutytės auksas | TV transliacijos stop kadras

Rūtos Meilutytės auksas

Rūtos Meilutytės iškovotas auksas, žiūrėk, dar ims ir užtemdys su krepšininkų sėkmėm ir nesėkmėm siejamus lūkesčius. Išties, ši pergalė ypatinga dėl daugelio priežasčių, tarp kurių ir sportininkės amžius – net futbolininkas Veinas Rūnis (Wayne Rooney) susižavėjęs įrašė socialiniame tinkle „Aukso medalis penkiolikos metų“ – ir itin nervus gadinanti situacija prieš plaukikių startą. Tačiau šis tekstas – ne sporto apžvalga, tad pasidairykime kiek platėliau.

Rūta Meilutytė gyvena ir treniruojasi Plimute (Plymouth), vakarinėje Anglijos dalyje. Emigrantė, besididžiuojanti, kad atstovauja Lietuvą. Taigi, nuo jos pergalės momento turime pripažinti, kad emigrantai ne tik remia savo Tėvynę finansiškai, bet ir gina jos orumą ir garbę tarptautinėje arenoje aukščiausiu lygiu. Neturiu nė menkiausios abejonės, kad dabar visa plejada Lietuvos politikų, kuriems bepolitikuojant ji „turėjo išsikraustyti“, puls fotografuotis su jaunąja čempione, spaus jos ranką ir girsis, tarsi patys būtų tą auksą laimėję. Premjeras gal net išlauš kokią jam būdingą sentenciją, vertą to žadėtojo vadovėlio, kurio niekas kažkodėl nerašo – na, pavyzdžiui, „iškovojome laisvę emigruoti“ ar dar ką nors. Jis juk gali.

Kiaurai nudriskusi piliečių Lietuva (valdžiažmogiai čia neįeina, jų gyvenimo standartai juk kiti) nuoširdžiai džiaugėsi ir tikėtina, dar ilgai džiaugsis šia pergale, akivaizdžiai rodančia, kaip be jokios pompastikos ir „politrukiškų“ pastangų giedama Tautiška giesmė ir kur plaka ne oficiozinė, o tikroji Lietuvos širdis. Taip, „lietuviais esame mes gimę“ ir ne iš valdžiažmogių malonės jais jaučiamės, ne jų dėka Anglijoje gyvenanti lietuvaitė laimi savo šaliai ir olimpinį auksą. Beje, ir pati Olimpiada vyksta ne šiaip kur nors, o būtent Rytų Londone, labiausiai lietuvių apgyventoje Anglijos sostinės dalyje.

Galiu paliudyti, kad bene kiekviename Londono klube – na, dėl šventos ramybės sakykime, kad daugelyje – būtinai sutiksi bent keletą besitreniruojančių lietuvių, tiek moterų, tiek vyrų. Kad net ir sunkiai dirbantys ir pinigais ne itin besitaškantys tautiečiai randa ir jėgų, ir išteklių mankštintis, lavintis ir gyventi aktyvų gyvenimą net ir svečioje šalyje. Kad čia jie galbūt turi tam daugiau galimybių, negu savo Tėvynėje… Ir netgi nujaučiu, kodėl taip yra.

Rašau šias eilutes, o galvoje kirba nerami mintis – esame neįtikėtinai darbšti ir valinga tauta, sugebanti išgyventi ir nugalėti sunkiausiomis sąlygomis. Tai kodėl gi niekaip nesuremiame pečių ir kartą ir visiems laikams tų sąlygų sau nepasigeriname? Kodėl vėl ir vėl darbščių ir valingų žmonių pastangomis sukurtas vertes leidžiame nusavinti saujelei suktų ir kostiumuotų gudragalvių ?

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Užsienio lietuviai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

49 komentarai

 1. Wlfs:

  Dabar būtinai KIEKVIENAS turi tarti savo žodį :)))) na, pasidžiaugėm. viskas, gyvenimas tesias. kam čia filosofuoti? norėčiau, kad Meilutytė dabar visus velniop pasiųstų – žurnaliūgas, rašytojus, ir kitus.

 2. Rytas:

  tas tai tikrai pasakys, kad “iškovojo laisvę emigruoti”, tai jo pagalba ir medalis yra.
  O kas žino kas būtų, jei nebūtų išvykę po 50 tūkst. per metus?

 3. tikras lietuvis:

  Čia gorila (taip Navickis pasirašinėdavo Delfyje savo komentarus) nusišnėkėjo: Meilutytė nėra emigrantė, nes ji – nepilnametė, todėl važiuoja ten ir gyvena ten, kur jai nurodo tėvas.
  Kada ji pati spręs ką ir kaip daryti, tada bus kita kalba.
  Beje, vokiečių valstybinė televizija ZDF paskleidė gandą, kad, būk, jos pasiekimas gali būti dopingo rezultatas.
  Nelabai tikėčiau:
  1. nejau Anglijoje būtų taip grubiai dirbama ir nebūtų pasitikima jauno organizmo neribotomis galimybėmis?
  2. ar jos tėvas sutiktų, kad kas jo vaikui šertų nežinia ką, dėl ko gali būti nežinia kokios pasekmės?

  • Sarunas Navickis:

   Savo komentarus pasirasineju taip pat, kaip ir savo straipsnius 🙂

   O visokio “brudo”, apibendrintai vadinamo dopingu, vartojimas sporte yra nuejes taip toli, kad kazin ar beimanoma grizti? Labiausiai akis badantis pavyzdys yra sunkiaatletes, kur jeigu nebutu parasyta, kad rungtyniauja moterys, pats kazin ar pagalvotum 🙂

   • tikras lietuvis:

    Nieko blogo nemačiau tame pavadinime, o ir eilės būdavo neblogos.
    Todėl nereikia slapstytis – vis tiek žinome. 🙂

    Dopingą vartoja, bet nelabai norėčiau sutikti, kad šiuo atveju kas rizikuotų šerti juo nepilnametę ir dar iš kitos valstybės?
    Betgi patikrins ir pamatysime.
    Tikiuosi, kad nesuklydau.

   • Ku Klux Klan:

    Toks dydis rašytojas, o šveplai komentuojam. Kut tamstos “lietuvybė”?

    Koks šios “rašliavos” moralas? bitik rašinėt, kad napamirštu?
    Negi manom, jog esam ant tiek buki ir nežinom patys, kad dabar visa elitinė šušara ims skambinti varpais, kad tik savo reitingus pasikelti?
    ———
    Ku Klux Klan

 4. Neišpasakyta!...:

  Manau, kad Tauta, pagerbdama savo šaunuolę dukrą, turėtų su ja priešakyje maršu praeiti Gedimino prospektu su dainomis ir muzika. Valdžia, kuria Tauta nepasitiki, neturėtų iš to sau reitingus krautis…, čia ji – “ne prie ko”…

 5. Himnas:

  Viskas būtu tvarkoj,bet, kad koks nors politrukas išmokintu mūsų sportininkus sugiedot tautos himną.Tai arba maivosi,arba kokią nors gumą kramto ,arba tyli ranka pridenges kiaušius.Rūtelės širdelė irgi aukščiau yra.Aš da prisimen ke bovo jauns kas te yr.

 6. Once:

  Sarunas teisus-dabar valdziazmogiai puls fotografuotis ir visom priemonemrodysis su ja,lyg tai butu ju nuopelnas ju vadovavimo deka-o mergaites tevas,priverstas dirbti Anglijoj ne is gero,-ar ne graudu,jog seimos is nulaizytu skatiku negali isgyventi gimtineje-valdziazmogiams niekad nebus gana,jiems tik grobti,plesti vargana liaudi,kuri gali tik tyliai inksti is neteisybes,is skausmo,is skurdo….,kai prie lovio esantys prabangoj maudosi,keliauja i prabangiausias salis,kai net savivaldybiu vicemerai naudojasi valdisku transportu,-tuo tarpu pensininkas jau net i savo artimu kapus nuvykti nebeisgali…

 7. 1 milijonui lietuvių iškovojo laisvę emigruoti 1 aukso medalis,:

  KBL 1 milijonui lietuvių iškovojo laisvę emigruoti 1 aukso medalis,
  o būtų iškovojęs 3 milijonams jau būtų 3 aukso medaliai?

 8. Elenytė:

  AČIŪ, pone Šarūnai Navickai!

  Būtų puiku, jei kas nors priverstų mūsų politikus ir žmones galvoti, ypač, kai jie pradeda smerkti kitur ar kitaip gyvenantį savo brolį bei sesę lietuvį…

  Gal Rūtelė nuskins dar vieną auksą Lietuvai – privers susimąstyti ir kitaip pažiūrėti ir į emigracijos priežastis, ir į pačius emigrantus? Gal ir Lietuvos pilietybės NEATIMINĖS? Juk jei ši mergaitė, sulaukusi pilnametystės, panorės turėti ir tos šalies,kurioje gyvena, kurioje dirbdamas jos tėvelis galėjo vienas išmatinti savo tris vaikus, kuri jai suteikė sąlygas mokytis ir gyventi kartu su savo tėvu, broliais, treniruotis, o tos šalies treneris padeda jai siekti pergalių, pilietybę, nes jaučia tai šaliai padėką ir norą ją pagerbti, tai ji juk (pagal dabar galiojantį Pilietybės įstatymą) netektų Lietuvos pileitybės ir jai būtų ATIMTA galimybė tarptautinėse varžybose atstovauti savo Tėvynei Lietuvai.

  O Lietuvą myli ne tik tie, kurie laimi auksą – ją mylime VISI, tik kai kas jaučiasi galįs nuspręsti, kam būti lietuviu, o kam ne….

  Mąstykime.

  • ESU LIETUVĖ IR TUO DIDŽIUOJUOSI pasakė Rūta Beatai Nicholson::

   Niekur neisiu iš tavęs, tėvyne,
   niekur neisiu, motm, iš tavęs,
   tavo skausmas, tavo veidas nusiminęs
   iš visur mane sugrįžt teves.

   Bernardas Brazdžionis

  • Na nedejuokite, gerbiamoji, ir neklaidinkite žmonių:

   1) pilietybių niekas neatima. Jos atsisakote PRIIMDAMA kitos šalies pilietybę. Daugiapatystės Lietuvoje nėra, jei norite ištekėti antrą kartą – skiriatės, ar ne?
   2) nepainiokite pilietybės ir TAUTYBĖS – lietuvis – tai tautybė. Jei nesuvokiate šito susiraskite kokį nors žydą ir paklauskite ar jis žydas ar ne – jei jis neturi Izraelio pilietybės.

   Na o Rūta Meilutytė nėra ir negali būti pavizdys šiuose Jūsų samprotavimuose, nes:

   Lietuvos žurnalistų klausimai Rūtai Meilutytei ir Rūtos atsakymai:

   15 min.lt:
   – Britų žiniasklaida apgailestauja, kad nesi Didžiosios Britanijos pilietė. Ką manai apie tai?
   Rūta Meilutytė:
   – Man tai negaila. Nebūsiu aš britė, būsiu lietuvė.
   15 min.lt:
   – BBC sakė, kad esi Lietuvos didvyrė ir „mums jie tikriausiai Rūtos neatiduos“.
   Rūta Meilutytė:
   – Be abejo. Tikrai niekada nekeisiu pilietybės. Nereikia net klausinėti. Durnas klausimas.

 9. suomis:

  Kodėl leidžiame? Todėl, kad meluojame. O meluojame sau. Gal nustokim vieną kartą melavę.

 10. Nuomoe:

  Daug zodziu bet naudos ….
  Tai arteja rinkimai ir parodykime ko mes verti … ir kaip tevyne mylim.
  Sluokit tuos valstybininkus kuo toliau nuo valdzios.

 11. Va:::::::::::::::

  LSDP lyderis A.Butkevičius padėkojo Sauliaus Meilučio šeimai už Rūtos olimpinę pergalę

  Seimo opozicijos lyderis, LSDP partijos primininkas Algirdas Butkevičius pasveikino auksinio medalio laimėtoją plaukikę Rūtą Meilutytę, o visai socialdemokrato Sauliaus Meilučio šeimai padėkojo už tiek gražių emocijų padovanojusią Rūtos pergalę.

  “Nepaprastai didžiuojamės Rūtos pergale, kuri suteikė daug džiaugsmo Lietuvos žmonėms ir pademonstravo visam pasauliui, kad dideli talentai gimsta ir užauga ir nedidelėse šalyse. O mūsų sportininkų pergalės ne tik suvienija tautą, bet kiekvieną žmogų paskatina labiau pasitikėti savimi, didžiuotis savo šalimi”, – rašoma LSDP pirmininko sveikinime.

  Socialdemokratų lyderis A.Butkevičius palinkėjo olimpinei čempionei Rūtai Meilutytei didžiulės sėkmės, ištvermės ir toliau skinant sportinius laimėjimus ir jais garsinant Lietuvą.

  LSDP Informacijos centras

 12. man:

  Kur Venckienės pareiškimas? Ko ji tyli?

 13. Rytas:

  Pasveikinimas yra mandagumo žestas, o bent kiek protingesni balsuoja už politikus pagal jų darbus.

  Kadangi Rūta TV sakė “ESU LIETUVĖ IR TUO DIDŽIUOJUOSI” ,

  Tautininkai ir galėtų ją sutikti su tokiu šūkiu. Būtų super. O be to gal ir kiti sportininkai taip pradės kalbėti?
  Pagarba jaunimui. Gerbia TAUTĄ.

 14. Arvydas:

  Redaktoriaus ir kitų žiniai!Čia patalpinta A.Butkevičiaus padėka. Saulius Meilutis buvo vienas iš pirmųjų LSDP Kauno skyriaus kūrėjų.Tačiau Google surinkę Sauliaus Meilučio pavardę rasite informaciją, kuomet visai neseniai A.Butkevičius yra pareiškęs, kad tokio LSDP nario S.Meilučio nėra girdėjęs.Suprantama, tuomet jo dukra dar nebuvo olimpinė čempionė.Pasirodo, apie partijos narius mielai sužinoma, kai jų vaikai tampa čempionais.Greičiausiai rinkimuose LSDP taip pat pasinaudos šio medalio blizgesiu.

  • Tai geras pavyzdys Šarūno straipsniui. Tiesiog chrestomatinis.

   • Rytas:

    Juokingi Jūs ?
    Visų pirma: Rūtos brolių vardai kokie : Margiris Mindaugas
    Visų antra: vaikai nebūtinai tokie patys kaip tėvai (socdemo vaikai negali būti tautininkais?)
    Visų trečia:yra į Londoną išvykusių tautininkų, kurie jau lietuviškai su akcentu kalba ir dar daugiau čia galėčiau parašyti, bet apkaltins…

  • Pikc:

   “Greičiausiai rinkimuose LSDP taip pat pasinaudos šio medalio blizgesiu” – neabejotinai pasinaudos.
   “visai neseniai A.Butkevičius yra pareiškęs, kad tokio LSDP nario S.Meilučio nėra girdėjęs” – o va čia būtų gera medžiaga, kurią vertėtų plačiau paskleisti (gal ne dabar, bet kai aistros nurims – arba prieš pat rinkimus). Mestelkit nuorodą (kitaip tiesiog melagiais apšauks) – paskleisim.

   • tikras lietuvis:

    Tu, žiūriu, esi konservuotas krikdemas?
    Tai jau tautininkų aljanso atsisakai?

    • Tu tai akivaizdus sosaldermokratas. Beje – juokinga stebėti kokie sosaldermokratai panašūs į cancerwatorius: jie visi įsivaizduoja, kad Lietuvoje egzistuoja tik dvi jų partijos, ir jei kas nors sukritikuoja vieną iš jų, tai būtinai dirba kitai.

     • tikras lietuvis:

      Ir vėl nusišnekėjai:
      1. aš nesitapatinu nei su jokia politine jėga – kiek sykių rašiau, kad iki šiol nebuvo partijos kuri dirbtų visuomenės daugumai;
      2. ir absoliuti dauguma visuomenės nesitapatina su jokiomis politinėmis šaikomis.

      • Tai kodėl taip susinervavai Pikc pasiūlius gerą planą, kaip prieš rinkimus parodyti tikrą sosaldermokratų veidą ir tokiu būdu sumažinti jų gaunamų balsų skaičių? Kodėl dėl šio pasiūlymo Pikc išvadinai “konservuotu krikdemu”?

       • tikras lietuvis:

        Pats tu – sysaldemokratas.;)
        Su anais kovoja tik krikdeminiai ir probanditiniai elementai (tu iš kurių? 😉 ).

        • tikras lietuvis:

         O tie, kurie nori dirbti visuomenės daugumai, su kitais “kovoja” geresne programa, geresnio išmanymo žmonėmis, tikra morale.
         Dašuto? 😉

         • Čia jau apibūdinai koaliciją “Už Lietuvą Lietuvoje”, kuri taip pat be kompromisų kovoja prieš komunistinius gaivalus.

          • tikras lietuvis:

           Nieko tu nenutuoki:
           kaip tik komunistai ir jų valdymo laike lietuviai pastatė Lietuvą, o landsberginiai su probanditiniais elementais ją griauna.
           Jei tautininkų aljansas pasiryš dirbti visuomenės daugumai, tada sukurs gerą programą, o jei tik sieks įlįsti į seimą su visokiais sąrašais, tai gero nelauk.

        • Na čia jau visai vaikiškai prasivardžiuoji.
         O prieš komunistinius gaivalus kovoja visi dori žmonės.

         • Rytas.:

          Lietuvos aidas:

          Besiklausydami prelegentų, daugelis susirinkusiųjų įsitraukė į diskusijas, prisimindami a.a. Vilių Bražėną, kuris mokė pamiršti kad yra kairė ir dešinė. Dabar reikia naudoti kitus pavadinimus. Tai yra tautininkai nacionalistai ir kitoje pusėje -globalistai. To neturime užmiršti, nes globalizmas -pasaulinis totalitarinis valdžios užgrobimas, tamsios nemoralios baudžiauninkų klasės kūrimas. Joje nebūtų vietos nei ligoniams, nei seneliams, net pensininkams. Tam pasiekti reikia sunaikinti šeimą, sunaikinti tautą, jos moralę. Ar mes norime matyti tamsų pasaulį su pilkomis gėlėmis, su viena materialistine religija, be jokio tautiškumo, jokios pareigos tautai?! Paimkime V.Bražėno mums parašytas ir paliktas knygas, skaitykime ir mąstykime.

 15. Dėl paskutinės pastraipos:

  norėčiau autoriaus paklausti – kaip suremti pečius ir kaip vieningai balsuoti už naujas jėgas, jei visose kmibžda buvusių raudonųjų ar valdžios trokštančių milijonierių ( pav. P.Gylys, S.Brunza)?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: