G.Songaila siūlo už energetinės nepriklausomybės interesų išdavimą laisvės atėmimą iki 12 metų (7)

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Šiandien, birželio 11 d., Seimo narys Gintaras Songaila įregistravo Baudžiamojo kodekso (BK) 117 straipsnio papildymo įstatymo projektą (XIP-4524). Šiuo projektu numatoma papildyti BK straipsnį, nustatantį sankcijas už valstybės išdavystę, į išdavystės sąvoką įtraukiant ir energetinės nepriklausomybės interesų išdavimą.

Lietuvos Respublikoje, nors ir yra deklaruojamas esminis valstybės interesas – siekis užtikrinti energetinę nepriklausomybę ir energetinį saugumą, tačiau realios sankcijos pareigūnams, veikiantiems prieš šio tikslo įgyvendinimą, nėra numatytos. Tikriausiai todėl slenka jau dešimtmečiai, o nacionaliniai energetinės nepriklausomybės interesai nėra užtikrinami (nevykdomas susijungimas su kontinentine elektros energijos sistema, nepastatomas suskystintų dujų terminalas; prisidengiant energetinės nepriklausomybės interesais siūlomi įvairūs avantiūristiniai ar net nusikalstami projektai, delsiamas laikas).

Seimo nario Gintaro Songailos nuomone, tie asmenys, kurie būdami valstybės tarnautojais viršijo įgaliojimus arba sąmoningai neatliko pareigų, arba netinkamai jas atliko ir dėl to padarė Lietuvos Respublikos energetinės nepriklausomybės ir energetinio saugumo interesams prieštaraujančią veiką, dėl kurios padaryta ar galėjo būti padaryta didelės žalos, privalo būti baudžiami. Įstatymo projekte siūloma sankcija – laisvės atėmimas iki dvylikos metų.

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: