Euroviziją laimėjo Švedija (video) (29)

Organizatorių nuotr.Gegužės 26 dienos vakarą prasidėjo Eurovizijos finalo koncertas, per kurį paaiškėjo, kas šiemet tapo laimėtoju ir kur kitais metais vyks didžiausias šiame kontinente dainų konkursas.

Lietuvai atstovaujančiam Donatui Montvydui, kuris pasirodo sceniniu pseudonimu „Donny Montell“, šiemet išpuolė ketvirtas pasirodymo numeris.

Iš 26 šalių atstovų tik vienas tapo geriausiu. Laimėtojas buvo išrinktas susumavus profesionalios žiuri ir žiūrovų balsus.

Antradienį ir ketvirtadienį vykusiuose pusfinaliuose dvidešimt dalyvių, tarp kurių ir Lietuvos atstovas, iškovojo galimybę pasirodyti finale. Dar šešios šalys Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Italija, Azerbaidžanas, Ispanija ir Vokietija, automatiškai patenka į konkurso finalą, todėl šį vakarą stebėsime 26 atlikėjų pasirodymus.

Dvidešimt šešių Europos šalių atstovai pasirodė tokia tvarka: 1. Didžioji Britanija, 2. Vengrija, 3. Albanija, 4. Lietuva, 5. Bosnija ir Hercegovina, 6. Rusija, 7. Islandija, 8. Kipras, 9. Prancūzija, 10. Italija, 11. Estija, 12. Norvegija, 13. Azerbaidžanas, 14. Rumunija, 15. Danija, 16. Graikija, 17. Švedija, 18. Turkija, 19. Ispanija, 20. Vokietija, 21. Malta, 22. Makedonija, 23. Airija, 24. Serbija, 25. Ukraina, 26. Moldova.

Susumavus galutinius rezultatus, Eurovizijos konkursą laimėjo Švedijos dainininkė Loren (Loreen), lietuvis D.Montvydas liko keturioliktas.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Vieną tašką Lietuvai skyrė Makedonija, 8 balai – iš Baltarusijos, 4 balai – iš Azerbaidžano, 4 balai – iš Maltos, 3 balai – iš Prancūzijos, Jungtinė Karalystė mums davė 7 balus, Bulgarija – 5 balus, Norvegija – 6 balus, broliai latviai – 4, gruzinai mums skyrė maksimalų skaičių balsų – 12, Rusija – 5.

Lietuvos gyventojai daugiausiai balsų atidavė Azerbaidžanui, 10 – švedijai, 8 – Estijai.

Švedė iš viso surinko 372 taškus. Antroje vietoje likusios „babuškos“ iš Rusijos – 259 taškus, trečią vietą užėmusi Serbija – 214 taškų. Mūsų kaimynai estai taip pat neliko nepastebėti. Otas Leplandas su daina „Kuula“ užėmė 6 vietą.

Pirmų trijų vietų vaizdo klipai:

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

29 komentarai

 1. Donny Montell – gėdingas provincialumas.

 2. modric:

  ponas Jonai kur cia ta geda matote?

 3. Vilmantas Rutkauskas:

  Tik vistik rusų babuškos kietai pasišaipė iš kažkokio saldžiabalsių EU sulaukėjusio kapitalizmo. Šaunuolės. Šiaip ar taip – tarpkaimyninė karingoji politika aplamai ten ne paskutinėje vietoje.

 4. Jei viskas priklausytų nuo lenkų, tai š i t a s Donny Montel pasidarytų Donałd Montelewicz, jei nuo rusų – Данила Монтвид.

 5. Vilmantas Rutkauskas:

  Tiesa, girdėjau, kad vienos babuškos jos dieduška’s neišleido į EU viziją. Va čia tai patriotas.

 6. modric:

  Jonai jug donny montel istarti ir isiminti svetimsaliui lengviau nei tikra varda ir pavarde viskas jug daroma tikintis balsu jei tai atnese bent viena balsa tai jau gerai nors tokie iskraipymai nera grazu

  • Jei su savo vardais, pavardėmis ir lietuvių kalbos žodžiais elgsimės taip, kad ištarti būtų lengviau kitiems, tai greitai lietuvių kalbos neturėsime. Ne taip seniai vienas veikėjas, berods Žemaitijoje, nusprendė pasaulį nustebinti įkurdamas Japonišką parką ir pasikvietė japonus, kad jam tai padarytų. Aniems svetimtaučiams buvo sunku ištarti vietovės MAŽIUKAI pavadinimą (bent jau tam žemaičiui taip atrodė), tuomet tas veikėjas vietovę ir savo parką pervadino į MADZUKI. Tvarka – Japonams tinka ir ištarti lengviau. Kažin kaip man reiktų pervadinti Švenčionėlius, kad kai atvažiuos kinai – jiems būtų lengviau.

 7. lamatas:

  Mes vakar daug geriau sudainavom Tolminkiemio muziejuje ,svečiuodamiesi pas Kristijoną Donelaitį.Puikus renginys . Ir naudos daugiau ,nors kainavo,manau, n-šimtai kartų pigiau nei (montvydo?) stripinėjimas.

 8. Arūnas Rasakevičius:

  Nenuvertinkim, nes mūsų šalis reklamai skirtus pinigus ir taip iššvaisto… Donatas pasirodė garbingai, o Lietuvos vardas neliko paskutinėje vietoje.

  • Ne apie pasirodymą kalba, o apie nuolatinį prisitaikėliškumą, padlaižiavimą, savo tautos kalbos, kultūros, papročių ir tėvų pavardžių ir vardų negerbimą. Pritariu Suomiui, jei toks ir laimėtų MONTELL pagarbos vertas nebūtų. Laimėti padlaižiaujant ir „lendant į š…ną“ visada lengviau.

   • Kurmis:

    žiuaru, kita vertus, skaitau dabar 4 tomą “Lietuvos karžygių”, apie Vyčio kryžiaus kavalierius. Tai dauguma kavalierių, išvažiavusių į JAV ir kitas valstybes po karo, pasikeitė pavardes….
    Tas pats su vardais. Kai vaikam davėl lietuviškus vardus, pusė giminės sukiojo pirštus prie smilkinio, ir aiškino, kad….. užsieniečiai neištars…. va taip vat, “plieninis” argumentas. Todėl dabar vaiko darželio grupėj 3 Kamilės ir Martina, net ne Martyna, o Martina, kirtis ant pirmos “a”…. o motina su tokiu Vilkaviškio akcentu kalba …ir juokinga ir graudu…

 9. Eglė:

  Vaiškūnai, nebežiūrėkit jūs to televizoriaus…

 10. Tai jau...:

  Lietuvai gal viena paguoda, kad dainininkės lietuvišku pavadinimu “Baranauskų bobutės” laimėjo antrą vietą.
  Didesnio įžeidimo Tėvynei Lietuvai negali būti, kai jos sūnūs nusilietuvina pavardes, tai jau spekuliacija jomis.
  Tai faktas daug ką pasakantis…

 11. Apžvalgininko nuomonė:

  Svarbiausia, tur būt, yra tai, kad pasirodyta garbingai.

 12. Kęstutis:

  Už tai švedams… jau tokia garbė, kad “tikra” grynakraujė švedė su kurmio dantimis ( iš karto atsiprašau mūsų Kurmio komentatoriaus :)) atliko juodosios magijos apeigas (šokis pati tikriausia vudu apeiga pagražinta rytų kovos menų elementais, dėl to atrodė dar baisiau) ir laimėjo EU. Gal sakau kitais metais paprašom kokių nors mongolų, kad mums paatstovautu. Galės pasivadinti Donu Chanu Mongol…

 13. modric:

  Na siaip kaip rasiau jog donatas pasirinko donny pavadinima del prisitaikymo gal tai atnese mums balsu itai yra gerai bet dziugu jog yra vis daugiau tokiu patriotu kaip jonas kuo musu daugiau tuo geriau tevynei

 14. Vilmantas Rutkauskas:

  Man visai įdomiai žiūrėjosi prieš tai iš finalės iškritęs lyg ir gruzinas, kuris pradžioje dainavo apsirėdęs kažkokiu dvasiniu vienuolio bušlatu, ir vėliau viduryje dainos jį nusimetęs – tapo kažkokiu mergų fone neapsiverkusiu rokeriu.
  Matėsi, kad drąsus gaivališkas vyras, vertas 12 balų.

 15. Vaidilosvainis:

  Jo, visa eurovizija- grynų gryniausia plastmasė, “dainuojantys” prisukami manekenai- mumijos. Tik rusų bobutės buvo gyvos.

  Donatas- jaunas, kaip ir daug jaunų žmonių, suviliotas sintetine, mano nuomone jau mirštančia kultūra, nes vis daugiau jaunuomenės, kurią artimiau pažįstu, pamažu nuo jos nusigręžia, intuityviai nujausdami jos falšą, bandydami kultūringumą atrasti protėvių palikime, bendravime su Gamta- amžina gyvo Dievo kūrinija, o ne su indoktrinuojančia vienadiene sintetika…

 16. XL:

  Geda svedams, ant scenos abu afrikieciai, ta dainininke is Moroko, nieko svedisko, liko tik veliava.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: