Netekome režisieriaus Vytauto Dabašinsko (0)

V.Dabašinskas | lrt.lt

V.Dabašinskas | lrt.lt

Eidamas 85-uosius metus, Anapilin iškeliavo garsus kino filmų kūrėjas, režisierius Vytautas Dabašinskas, palikęs Lietuvai gausų dokumentinių ir muzikinių filmų aukso fondą.

Vytautas Dabašinskas gimė 1929 metais Klaipėdoje. Baigė Kinematografijos institutą Maskvoje, kartu su režisieriumi Baliu Bratkausku kūrė vaidybinį filmą „Julius Janonis“, o jau nuo 1961 metų atėjo dirbti į Lietuvos televiziją visam laikui.

Televizijoje sukūręs pusiau vaidybinį filmą „Laiškas žuvėdrai“ ir vaidybinę juostą „Mano Irena“ pagal Viktoro Miliūno apysaką, V. Dabašinskas galutinai atsigręžė į dokumentinį kiną ir stengėsi kurti filmus apie Lietuvos miestus ir žmones (Vilnių, grafiką Joną Kuzminskį, mokytoją S. Guobį), norėdamas kuo labiau išvengti sovietmečiui būdingų politinių šūkių. Išvengti ne visada pavykdavo, gal todėl į to meto tikrovę žvelgė su ironija, gana sąmojingai pajuokdamas susiformavusius veidmainiškus mąstymo stereotipus, nepiktai dėl jų įgeldamas ir savo kolegas.

Tai pat vyresniajai kartai gerai žinomi muzikiniai filmai: „Subatos vakarėlį“, „Keturi sugrįžimai“, „Rūta žalioji“.

Atsisveikinimas su velioniu laidojimo namuose „Nutrūkusi styga“ (Ąžuolyno g., salė Nr. 3) nuo balandžio 28 d. 15.30 val. Laidotuvės vyks sekmadienį, balandžio 29 dieną, 14 val. Saltoniškių kapinėse.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: