Už mergaitę ir Lietuvą (nominacija už pilietiškumą) (8)

Spektaklis „Kontrabosas“ vaid. Š.Puidokas | nuotr. teatras.lt

Spektaklis „Kontrabosas“ vaid. Š.Puidokas | nuotr. teatras.lt

Balandžio  24 d. 12 val. Garliavoje, Klonio gatvėje prie Kedžių namų įvyks Nominacijos „Už pilietiškumą“ įteikimas. Ten pat  vakare, 19 val. numatomas Nacionalinio dramos teatro aktoriaus Šarūno Puidoko puikus mono spektaklis „Kontrabosas“.

Garliava šiandien yra jautriausia Lietuvos vieta, kur sprendžiasi ne vien mažos mergaitės likimas ir vaikystės perspektyva. Garliava šiandien yra scena, kurioje vyksta istorinė Lietuvos drama. Nuščiuvusi Lietuva stebi, kokia bus šios dramos kulminacija ir atomazga, ar nugalės tiesa, meilė, viltis ir tikėjimas, ar smurtas, jėga ir pasityčiojimas iš teisingumo ir už tiesą budėti stojusių mūsų piliečių.

Mes, laisvi  nepriklausomos Lietuvos menininkai, išpažindami pamatines pilietines vertybes, priedermę ir įsipareigojimą ginti tiesą ir laisvę, solidarizuojamės ir reiškiame pagarbą budinčiai Garliavai. Jūs esate nesavanaudiško sąžiningumo pavyzdys neteisybių, godulio ir makabriškų intrigų nualintoje Lietuvoje.

Kas mane apgins? | efoto.lt, Fototipe nuotr.

Kas mane apgins? | efoto.lt, Fototipe nuotr.

Mes, laisvi laisvos Lietuvos menininkai, steigiame nominaciją UŽ PILIETIŠKUMĄ ir teikiame šį sąžinės padiktuotą įvertinimą už mergaitę ir Lietuvą budinčiai Garliavai.

Nominacija už pilietiškumą

Pasirašo: Kino režisierius Arūnas Matelis, Aktorė Rimantė Valiukaitė, Tarpdisciplininio meno kūrėja Eglė Rakauskaitė, Kino režisierė Agnė Marcinkevičiūtė, Aktorius Šarūnas Puidokas, Rašytojas Vytautas V. Landsbergis, Rašytojas Liudvikas Jakimavičius, Aktorius Audrius Nakas …

Kategorijos: Lietuvoje, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

8 komentarai

 1. Eglė:

  Chebra, chebra, pagelbėkit, pasimečiau, če tipa rimts? Pakol topinambus pasodinau, atsilikau nuo Lietuvos ir nebežinau naujausio pilietiškumo apibrėžimo…

 2. Zenonas:

  Ačiū Jums nuostabūs ŽMONĖS. Būtinai atvyksim.. Sėkmės Jums ir Jūsų vaikams.

 3. Šaunu, sveikinu meno kūrėjus. Jūs galite tapti naujo Lietuvos atgimimo šaukliais. Tik Liudvikas Jakimavičius susipainiojęs, pamenu jo smerkiančius rašinius apie žmones ginančius Mergaitę.

 4. Zenonas:

  Deja deja – jau du metai atgal, šen bei ten, kalbama apie kitokius įvykius – copy-past >>>>>
  ————————————————————————–

  296. nepatogus komentarai
  2012-04-18 12:21
  IP: 92.96.18.176
  1
  -1
  Vakar,pasirodžius šiai publikacijai “Laisvas laikraštis” ,interneto portale,jis buvo užblokuotas ir lieka neprieinamas iki šiol. Galima daug diskutuoti apie leidinio vyr.redaktorių Aurimą Drižių ir jo reputaciją,tačiau stebina operatyvumas,kaip greitai portalas buvo užblokuotas,tik pasirodžius šiai publikacijai. Prokurorų melą išsprogdina netik Diržius “Laisvame laikraštyje”,bet ir TV laidos “Akistata” kūrybinė grupė,suradusi liudininkę,mačiusią J.Furmanavičiaus nužudymą ir žudikus,tarp kurių Kedžio nebuvo. “Laisvas laikraštis” rašė:
  ________________________________________

  303. nepatogus komentarai (2dalis)
  2012-04-18 12:23
  IP: 92.96.18.176

  -1
  „Kur tik nesikreipė, visur jam kelias buvo užkirstas, kol galiausiai patį Drąsių Kedį ėmė persekioti, – LL pasakojo viena šios tragedijos liudininkė, – tuomet ir D.Kedys nutarė, kad laikas jam pačiam veikti ir ieškoti to Aido. Jis mūsų paprašė, kad padėtume ieškoti to Aido, nes kaip kaimynai matome, kokios mašinos prie Violetos namų stovi. Taip, sakiau D.Kedžiui, kad Violeta, matyt, turi kažkokį kavalierių, nes ėmė pati rengtis gražiau ir jos dukrelė buvo gražiau apsirengusi. Dar su kaimynais pasikalbėjome, kad, matyt, Violeta gerą turtingą draugą susirado. Mes pradėjome užsirašinėti numerius tų automobilių, kurie sustodavo prie Violetos namų, tai aš, tai mano vyras užsirašydavo. Ir siuntėme tuos numerius telefonu D.Kedžiui“.
  ________________________________________
  308. nepatogus komentarai (3dalis)
  2012-04-18 12:24
  IP: 92.96.18.176

  „Spalio 5 d. D.Kedys atvažiavo prie Violetos namų ne taip jau anksti ir mes kaip tik buvome kieme, – pasakojo moteris, – Drąsius paklausė, ar ne mes skambinome ir pasakėme, kad važiuok staigiai pas Violetą, nes Aidas kaip tik atvažiavo. Oi ne, mes atsakėme su vyru, kad neskambinome. D.Kedys paklausė, tai kaip čia dabar suprasti. Mes pasakėme, kad tu žiūrėk – prie Violetos namų stovi tokia pat mašina, kaip tavo. D.Kedys pasakė, kad išsiaiškins. Jis įsėdo į savo automobilį ir pradėjo pamažu važiuoti link Violetos namų. Sustojo netoli jos namo, ir mes žiūrime, kad D.Kedys rankose laikė ginklą. Nu kas čia dabar bus? D.Kedys priartėjo prie tos mašinos durų, kaip staigiai iš jos išlipo du vyrai ir pribėgę sako: „rankas aukštyn“. Jie staigiai užlaužė D.Kedžiui rankas ir surakino antrankiais bei įsodino į savo automobilį.
  ________________________________________

  319. (4 dalis) nepatogus komentarai
  2012-04-18 12:26
  IP: 92.96.18.176
  1
  -2
  Po to vienas iš tų dviejų, toks apypilnis mažo ūgio pribėgo prie D.Kedžio automobilio, matyt, pažiūrėti, ar ten nesėdi kas nors dar. Jis įsėdo į D.Kedžio automobilį ir dideliu greičiu nuvažiavo. Aš sakau, nu eisiu, iškoliosiu Violetą, kad su savo išdaigomis padarė D.Kedžiui pasalą, kad jį suimti. Tačiau mano vyras neleido to daryti, todėl abu parėjome namo. Papasakojau apie šį įvykį kaimynei, tai ji ir sako, ot mergos prisidarė. Mums bekalbant prie Violetos namų pradėjo viena paskui kitą važiuoti policijos mašinos, ir taip sužinojome, kad Violeta nušauta. O viešpatie, tai Aidas nušovė su savo kitu neužauga, ir D.Kedį pagrobė. Tačiau policininkai mums liepė eiti, netrukdyti.
  ________________________________________

  322. (5 dalis) nepatogus komentarai
  2012-04-18 12:27
  IP: 92.96.18.176

  -1
  Parėję namo, per radiją išgirdome, kad D.Kedys nušovė teisėjus ir Violetą. Pagalvojome – kas čia darosi, juk jis net iki Violetos durų nebuvo nuėjęs, jį patį pagrobė nežinia kokie gangsteriai, Aido pasamdyti. Ir iš vis ar čia Aidas, tokie žmonės tikrais vardais nesivadina. Kai kitą dieną per televiziją parodė, kad žurnalistai klausinėja kaimynų, tai vėliau atėjo moteris, prisistatė, kad iš kriminalinės policijos ir mums liepė nieko nepasakoti, net žurnalistams. Nes paskui būna nemalonumų. Todėl tylime, kad nieko nematėme, esame įbauginti ir kur kreiptis, papasakoti, kad bent prokurorais pasitikėtume. Tačiau sekame, kas vyksta, ir matome, koks tai melas.
  ________________________________________
  ________________________________________

 5. Mantas:

  Įdomu, didžiausi nihilistai ir neaiškių aferų tvarkytojai įteikinės apdovanojimus “už pilietiškumą”. Ar čia sarkastiškas pavadinimas?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: