V.Palčinskaitė – vaikų metų knygos karalienė (video) (0)

V.Palčinskaitė. V.Braziūno nuotr.

V.Palčinskaitė. V.Braziūno nuotr.

Balandžio 2 d. Vilniaus „Lėlės“ teatre vykusioje Tarptautinės vaikų knygos dienos šventėje dramaturgė Violeta Palčinskaitė paskelbta Metų vaikų knygos karaliene už knygą „Muzika troliui“.

Laurealė taip pat pelnė Švietimo ir mokslo ministerijos įsteigtą Vaikų literatūros premiją.

 

„Knyga – gyva, kaip ir žmogus, turi savo nepriklausomą gyvenimą ir likimą. Esu tikra, kad kiekviena knyga skleidžia tam tikrą energetinį lauką, net tada, kai nėra atversta. Todėl niekada nepatikėsiu, kad bedvasė elektroninė erdvė gali pakeisti knygą. (…) Šiais laikais man be galo gaila vaikų, kurie neskaito knygų. Šiais laikais iškyla begalė klausimų, į kuriuos ne visada pajėgūs atsakyti tėvai ar mokytojai. Į tokius klausimus dažnai atsako knyga. Ar vaikai, neskaitantys knygų, išmoks mąstyti, atjausti, mylėti, svajoti? Dabar, kai pasaulis toks praktiškas, dažnai žiaurus ir neteisingas, lieka tikėjimas, kad jis bus geresnis. Todėl norėčiau, kad mano mažieji skaitytojai kuo ilgiau tikėtų, kad pasakos baigiasi laimingai“, – iškiliai kalbėjo V. Palčinskaitė, o ją cituoja ELTA.

Antroji premija už geriausią metų knygą vaikams paskirta rašytojui Vladas Braziūnas už knygą „Kuosos Kro gyvenimas ir atvirkščiai“.

Dar viena premija už reikšmingiausius metų vaikų literatūros tyrinėjimus įteikta literatūrologei dr. Džiuljetai Maskuliūnienei už knygą „Peldų takais“.

Meniškiausiai knyga paskelbta dailininkės Ievos Babilaitės iliustruota Vytauto V. Landsbergio knyga „Kiškis Pranciškus be abejo“.

Knyga „Brolių Grimų pasakos“ išrinkta kaip gražiausia metų knyga. Dailininkė Lina Dūdaitė.

Raimondos Jonkutės į lietuvių kalbą įversta švedų rašytojo Sveno Nordkvisto knyga „Kalėdų Senelio staigmena“ išrinkta geriausia vaikams skirta vertine knyga.

Vaikų literatūros debiuto premija ir geriausios metų knygos mažiausiems skaitytojams apdovanojimas paskirtas vienai knygai. Ja tapo Nomedos Marčėnaitės „Lėlė“.

Vaikų poetė ir dramaturgė Violeta Palčinskaitė parašė naują knygą „Muzika troliui“

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: