Nuo šiandien „Google“ keičia privatumo nuostatas (4)

Interneto milžinė „Google“ nuo kovo 1-osios, kaip ir žadėjo, pakeitė privatumo nuostatas ir neatsižvelgė į Europos Sąjungos atsakingų institucijų įspėjimus, kad šitaip ji gali pažeisti galiojančius ir vartotojų privatumą ginančius įstatymus.

Esminis pokytis yra tas, kad „Google“ surinktais asmeniniais duomenimis gali būti dalinamasi su kitomis jos platformomis, tokiomis kaip „YouTube“, „Gmail“ ar „Blogger“.

Kompanijos atstovai pranešė, kad tai bus naudinga vartotojams, nes tai leis geriau pritaikyti paieškos rezultatus kiekvienam asmeniškai.

Tačiau jau anksčiau buvo pastebėta, kad toks informacijos rinkimas apie vartotojų atliekamą paiešką internete gali prieštarauti europietiškiems įstatymams, kurie gina asmeninio gyvenimo neliečiamumą. Buvo siūloma atidėti šių pakeitimų pradžios datą, kad būtų galima nuodugniau ištirti teisinius niuansus, bet „Google“ atsisakė laukti dar bent dvi savaites, nors sutiko mielai bendradarbiauti vykstant tyrimui.

„Google“ plėtoja reklamos verslo modelį, kuris paremtas vartotojų paieškos duomenimis, todėl besireklamuojantiems siūlo pateikti jų reklamą tik tiems asmenims, kurie bus labiausiai suinteresuoti vienu ar kitu produktu.

Iki šios dienos vartotojo atliekamos informacijos paieškos duomenys negalėjo būti perduodami tarp atskirų kompanijos valdomų paslaugu, tokių kaip „Gmail“, „Youtube“ ir t.t. Dabar šia informacija galės dalytis visi padaliniai.

Savo ruožtu noriu pastebėti, kad dar visai neseniai fantastiniuose kino filmuose buvo rodoma, kad ateityje pagal pirštų antspaudus ar akies rainelę atpažinus asmenybę jau einant gatve bus rodoma reklama, pritaikyta būtent pagal žmogaus pomėgius ar poreikius. Ar tai jau tampa realybe?

Naujų privatumo taisyklių išvengti nepavyks – jau dabar visiems „Google“ vartotojams automatiškai pritaikytos naujosios nuostatos. Vienintelis kelias nepaklusti – visiškai atsisakyti kompanijos paslaugų.

Kategorijos: Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: