Ekologiškam ūkininkavimui – vandeniliu varomas „New Holland“ traktorius (3)

„New Holland“ pristatė pirmąjį vandeniliu varomą žemės ūkiui skirtą traktorių „NH2“ su nuline CO2 emisija. Šis dirvą paruošiantis, sėjantis, pakuojantis, turintis krautuvą bei tinkamas transportavimui žemės ūkio technikos agregatas, ruošiasi savo debiutui ekologiškame La Belotta ūkyje, Turino provincijoje, Italijoje. „NH2“ yra pirmasis alternatyvaus kuro traktorius, kuris nors ir su nuline CO2 emisija, gali pasigirti dvigubai didesne galia ir sukimo momentu nei bet kuris kitas panašios kategorijos traktorius.

Konceptualus šios žemės ūkio mašinos modelis aukso medaliu už inovacijas buvo įvertintas dar 2009 metais, o praėjusį šių metų mėnesį realus modelis jau buvo pristatytas agrotechnikos parodoje Hanoveryje. „NH2“ be sustojimo gali dirbti iki 3 valandų, priklausomai nuo darbo pobūdžio, o jo charakteristikos neatsilieka nuo modernių traktorių su vidaus degimo varikliais.

Kaina? Kol kas, kol nepradėta masinė šių traktorių gamyba, lai ji lieka verta apsvarstymų. Džiugina, vien tai, kad pagaliau imtasi ir žemės ūkio technikos ekologiško modernizavimo. Vandenilinis traktorius į orą išmeta ne dyzeliu dvokiančius dūmus, o tik šilumą ir vandens garus – ar ne tokia agrotechnika turėtų kultivuoti mūsų laukus jau netolimoje ateityje?

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: