Gimtadienį švenčianti Veronika Povilionienė apdovanota Pasaulio Folkloro Oskaru! (video) (21)

Veronika Povilionienė | Wikipedia.org nuotr.

Veronika Povilionienė | Wikipedia.org nuotr.

Lapkričio 17 d. Tarptautinių folkloro asociacijų sąjungos (IGF) kongrese vykusiame Čeliabinske (Rusija) Lietuvos dainininkei Veronikai Povilionienei  buvo įteiktas  Pasaulio Folkloro Oskaras!

Rusijoje Čeliabinsko srityje lapkričio 15-18 dienomis vykusiame penktajame Tarptautinės folkloro asociacijos (IGF) kongrese, kuriame dalyvavo daugiau kaip 30 nacionalinių folkloro asociacijų atstovų, buvo  nuspręsta prestižinius folkloro Oskarus skirti 10-ies šalių atstovams.

Folkloro Oskarai

Folkloro Oskarai

„Oskaras“ apskritai skamba gražiai. Tačiau aš šį įvertinimą priimu ne kaip savo nuopelną, bet kaip visos tautos kultūros šaknų įvertinimą. Kaip įvertinamas visos Lietuvos meno kraitis. Šitoje srityje savo nuopelno, nepykite, bet nematau“, – sakė „Vakaro žinioms“ Veronika Povilionienė .

Taip sutapo, kad šis garbingas pasaulinis apdovanojimas Veronikai Povilionienei buvo įteiktas jos 65-tojo gimtadienio išvakarėse.

„Taip jau sutampa, kad aš per jubiliejus vis kokį nors įvertinimą iš gyvenimo gaunu. Pavyzdžiui, per savo 60-metį koncertavau Niujorko Brodvėjuje. Žmonės į salę net netilpo“, – „Vakaro žinioms“ sakė Veronika Povilionienė.

Folkloro Oskaras yra aukščiausias tarptautinės folkloro asociacijos (IGF) apdovanojimas įsteigtas 2008 metais. Nuo to laiko jis teikiamas kasmet už pasiekimus populiarinant folklorą ir tautinės kultūros bei folklorinio judėjimo plėtojimą. Kam skirti šį garbingą apdovanojimą sprendžia ekspertų taryba sudaryta iš nacionalinių asociacijų prezidentų.

Lietuva tokį apdovanojimą pelno jau antrą kartą. 2009 m. iš Portugalijos Pasaulio Folkloro Oskarą parsivežė choreografė Birutė Akelaitienė.

Folkloro Oskaru įteikimo ceremonijos atlikejos

Folkloro Oskaru įteikimo ceremonijos atlikejos

Tarptautinė folkloro asociacijų sąjunga yra pasaulinio lygio folkloro puoselėtoja ir festivalių organizatorė nuo 1953 metų. Organizacijos tikslas yra stiprinti santykius tarp tautinių folkloro grupių ir nacionalinių organizacijų skirtingose šalyse, skatinti bendradarbiavimą.

Ši organizacija prisideda prie tokių žinomų pasaulinių organizacijų veiklos kaip UNICEF ir UNESCO. Tarptautinei folkloro asociacijų sąjungai priklauso 86 folkloro organizacijos.

Veronika Janulevičiūtė-Povilionienė yra žymiausia lietuvių liaudies dainų atlikėja, tapusi išskirtiniu mūsų tautinės kultūros šviesuliu. Iš Dzūkijos kilusi dainininkė paveldėjo tradiciją iš senųjų legendinių dainingojo krašto giesmininkų. Stiprus ir įtaigus Veronikos Povilionienės balsas ypač išraiškingai atskleidžia nepaprastą dzūkiškų vienbalsių dainų melodiką, dermes bei intonacijas, protėvių pasaulio grožį ir būties autentiką. Atlikėjos repertuare skamba kone visos lietuvių dainų rūšys – šeimos, darbo, švenčių, karo, jaunimo, meilės, vestuvių dainos, kalendorinės, advento ir Kalėdų giesmės, sutartinės, raudos, lopšinės.

Atstovaudama Lietuvos kultūrai Veronika Povilionienė dalyvauja aukščiausio lygio renginiuose įvairiuose pasaulio kraštuose, prestižiniuose folkloro ir džiazo festivaliuose. Ji ne tik dainininkė, bet ir žymi visuomenės veikėja, uoli tautinio paveldo puoselėtoja ir gaivintoja, už savo šviečiamąją veiklą pelniusi ne vieną valstybinį apdovanojimą ir nuoširdžią lietuvių Tautos pagarbą.

Dainininkė Veronika Povilionienė LRT laidoje „Kultūra“ (2006 m., LRT „Aukso fondo“ įrašas):

 

Veronika Povilionienė „Ak tu saula sauliula“:

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: