Marso link paleistas rusų kosminis aparatas sugedo (video) (3)

Fobos grunt | Wikipedia.org nuotr.Naktį iš lapkričio 8 į 9  d. Marso planetos link paleistas rusų kosminis aparatas „Fobos-grunt“ patyrė gedimą ir į planuotą skrydžio trajektoriją neišėjo. Buvo numatyta, kad šis kosminis zondas pasieks Marso palydovą Fobą ir paėmęs šio dangaus kūno grunto pavyzdžių atgabens juos į Žemę.

00 val. 16 min. iš Rusijos Baikonūro kosmodromo startavęs „Fobos-grunt“ raketos nešėjos „Zenit“ dėka buvo sėkmingai išvestas į orbitą aplink Žemę, tačiau bandant stotį nukreipti Marso link nesuveikė tam skirti kosminio aparato varikliai.

Manoma, kad taip atsitikti galėjo dėl nesklandumų programinėje įrangoje. Tokiu atveju specialistai galėtų ištaisyti šią klaidą ir skrydis galėtų būti pratęstas. Tačiau jei pasirodys, kad nesklandumų priežastimi yra kosminio aparato techninės įrangos gedimas tai „Fobos-grunt“ jau negalės tęsti savo kosminės kelionės.

Rusijos informacinė agentūra RIA Novosti pranešė, kad sugedusiame „Fobos-grunt“ yra tam tikras kiekis radioaktyvių medžiagų, tačiau jie, esa jokios grėsmės nekelia.

Sugedusioje kosminėje stotyje yra įrengta apie 20 įvairių prietaisų ir įmontuotas specialus Kinijos mikropalydovas kuris nuo kosminės stoties turėjo atsiskirti 2013 m. jai pasiekus Marso orbitą. „Fobos-grunt“ taip pat gabena ir gyvus „keleivius“ – mikroorganizmų ir vabzdžių lervų kolekcija, katrie atlikę kosminę kelionę turėjo sugrįžti atgal į Žemę.

Kategorijos: Mokslo naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: