Tibeto laisvės rėmėjai ragina Lietuvos Vyriausybę pareikšti poziciją dėl Tibeto (13)

Nuo šių metų kovo mėnesio etniniame Tibete, protestuodami prieš Kinijos vykdomą politiką, susidegino dešimt budistų vienuolių, kurie tokiu būdu paaukojo savo gyvybę už laisvą Tibetą ir tremtyje gyvenantį lyderį Dalai Lamą.

Lapkričio 2 ir 3 dienomis susirinkę Vilniaus Tibeto skvere Tibeto laisvės rėmėjai kvietė visus prisijungti prie pasaulinės akcijos ir savo miesto gatvėse palikti simbolinius solidarumo ženklus liudijančius Tibeto tautos tragediją. Akcijai reikėjo turėti kreidą ir žvakę: ant žemės kreida buvo piešiami gulinčio žmogaus kontūrai, šalia rašoma „10 vienuolių susidegino Tibete už laisvę“, „Tibete žmonės ir šiandien miršta dėl laisvės“, „Žmonės ir šiandien liepsnoja Tibete“, „Už Tibetą!“ ir panašiai. Uždegama žvakė. Šią akciją nepažeidžiant viešosios tvarkos buvo kviečiama vykdyti ir kituose miestuose.

Feisbuko nuotr.Neformali Tibeto laisvės rėmimo grupė paragina Lietuvos Vyriausybę pareikšti poziciją dėl Tibeto laisvės, atsižvelgiant į spalio pabaigoje priimtą Europos Parlamento (EP) rezoliuciją.

EP spalio 27 dieną priėmė rezoliuciją dėl Tibeto, kuriame reiškiamas susirūpinimas dėl Tibeto vienuolių vyrų ir moterų susideginimo atvejų. Rezoliucija taip pat smerkiamas Kinijos valdžios vykdomas susidorojimas su Tibeto vienuolynais ir žmogaus teisių nepaisymas.

Lapkričio 2 d. prie Vyriausybės rūmų piketą surengę Tibeto rėmėjai raštu kreipėsi į Vyriausybę, reikalaudami paremti šią EP rezoliuciją ir „pagal kompetenciją remti jų įgyvendinimą vykdant Lietuvos valstybės užsienio politiką“.

Anot akcijos Vilniuje dalyvių, šie susideginimo atvejai rodo beviltišką Tibeto padėtį. Tibete, pasak jo laisvės rėmėjų, kaip ir Kinijoje, nepaisoma žmogaus, religijos, žodžio laisvės.

„Mūsų akcijos tikslas, kad Lietuvos Vyriausybė bent išreikštų savo poziciją. Jeigu jiems yra tas pats, tegu tai pasako atvirai, jeigu ne – turėtų parodyti savo susirūpinimą kažkokiais veiksmais,“ – BNS sakė Tibeto laisvės rėmimo grupės atstovas Robertas Mažeika.

Feisbuko nuotr.Pasak Tibeto laisvės rėmimo grupės, iki šiol jie nėra sulaukę jokios Vyriausybės atstovų pozicijos Tibeto laisvės klausimu, nors spalio 17 dieną ministrui pirmininkui Andriui Kubiliui buvo įteiktas oficialus Dalai Lamos atstovo Thubteno Samdupo laiškas raginant pareikšti Lietuvos poziciją Tibeto klausimu.

Anot R.Mažeikos, trečiadienį vyksta ir Pasaulinė Tibeto palaikymo akcija įvairiose šalyse, raginanti atkreipti dėmesį į Tibete vykstančius įvykius.

1959 metais numalšinusi tibetiečių nacionalinį sukilimą, Kinija okupavo Tibetą, o 14-asis Dalai Lama ir tūkstančiai tibetiečių turėjo bėgti iš savo krašto, tūkstančiai jų žuvo.

Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama sako siekiantis ne Tibeto nepriklausomybės nuo Kinijos, bet realios autonomijos, kuri garantuotų Tibeto kultūros bei religijos išlikimą.

Lietuva Himalajų kalnuose esantį Tibeto regioną laiko Kinijos dalimi, tačiau kartu su kitomis Europos Sąjungos šalimis pasisako už taikų Kinijos valdžios ir tibetiečių dvasinio lyderio Dalai Lamos bei jo atstovų santykių sureguliavimą.

Kategorijos: Lietuvoje, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

13 komentarų

 1. Žygis:

  Ir ką darys tibetiečiai su laisve? Atkurs teokratiją ir stebuklingai išspręs etninius klausimus peiliais ir lazdomis (kaip prieš kelis metus)? Mados reikalas yra ginti Tibetą. Jei kas nors surengtų piketą už tuaregų, kurdų ar čečėnų laisvę (ten žmonės žūva ne dešimtim), gal ne taip graudžiai atrodytų.

 2. Lietuvninkas:

  GERIAU PAREIKSKIT NUOMONE DEL VILNIAUS RAJONO SAVIVALDYBES PASTATE LENKU KALBA LENTELIU IR UZRASU, Lietuvos Konstitucija skelbia lietuviu kalba esant valstybine, taciau sioje VALSTYBINEJE istaigoje jau prie pat iejimo “puikuojasi” uzrasas lenku kalba, visi kabinetu uzrasai irgi lenkiskai, stende – VIEN LENKISKI TAUTINIAI ANSAMBLIAI. Nuo 2014 m. Lietuva suteiks teise uzsienieciams pirkti zeme, kokios isvados, perspektyvos. KODEL LIETUVOS VALDZIA LEIDZIA TOKIA SAVIVALE? JUK MES ATIDUODAME VILNIJA LENKIJAI PATYS, KA JAU TEN “BE SUVIO”, DAR IR ANT PADEKLO. Gal kas atsiras norinciu suorganizuoti protesto akcija? Bet kryptinga ir gerai paruosta, ne tik kad keli zmones pastovetu su ranka rasytais pareiskimais ant A4 formato lapo.. REIKIA KAD REALYBE PAMATYTU VISA LIETUVA! PER TV KANALUS, RADIJA, INTERNETA IR LAIKRASCIUS

 3. lamatas:

  Įdomu ,ar palaiko mus tibetiečiai,ginče su lenkinimo gaivalais ?kažkodėl įtariu ,kad ne.Gal greičiau priešingai .Tada kam mums visa tai.

  • Pastebėjimas:

   O ko jums nepatinka, kad žmonės laisvanoriškai remia tibetiečius. Jūs remkite kitas engiamas tautas ar kovokite su Vilnijos polonizacija. Nereikia kurti priešpriešą – visi dirbkime tą darbą, kuris asmeniškai atrodo reikalingesnis. Lengviausia – tai komentaruose aršiai užsipulti kokį oponentą… O Tibete žūsta žmonės už savo žemę ir tikėjimą. O ką jie darys su savo laisve – ar ne taip Gorbačiovas gąsdino Baltijos respublikas?

   • lamatas:

    keista,rodos tik išreiškiau savo nuomonę.Kur matot kaltinimus žmonėms .Tuo labiau privačiai išreiškiantiems savo kieno tai palaikymą.Tai jų šventa teisė.kur čia užsipuolimas? Manau greičiau Jūs bandot tą daryti.O abejoti ką palaiko tibetiečiai , aš taip pat turiu teisę.O kas dėl valstybinės pozicijos, tai manau reikėtų elgtis labai atsargiai.Bukumas tarptautinėje politikoje draugų nepridės ,tik priešų.

    • tikras lietuvis:

     Pritariu.

     Iš esmės mes palaikome Tibeto išskirtinumą, norą turėti nepriklausomybę, bet tai būtų veiksminga tik tuomet, jei būtų visapasaulinis balsavimas už suteikimą Tibetui nepriklausomybės.
     Kitu atveju tai nieko nepadės.

   • lamatas:

    “Jūs remkite kitas engiamas tautas ar kovokite su Vilnijos polonizacija. Nereikia kurti priešpriešą – visi dirbkime tą darbą,….”Tai kad pagal tamstos Įsitikinimus,norint būti nuosekliems,reikėtų remti engiamus lenkus Lietuvoje.Bent jau taip atrodo žiūrint iš šalies.Arba pripažinti ,kad kiekvienu konkrečiu atveju ,reikia labai gerai pamąstyti ,o ne bėgti ten kur parodė madingasis šiuolaikinių daugumiečių pirštas.

 4. savas:

  Man atrodo mūsų,seneliai,kad ir labai sunkiais laikais labiausiai vertino TIESĄ,nesvarbu kokia ji buvo skaudi ir mums nenaudinga.TIESA tai neįkainuojama jokiais ekonominiais paistalais ar Kinijos rojum,……..Kaip greit pamirštam,juk jei žmogus nori būt laisvas,kas gali už jį spręsti,………………kaip tai paprasta ir kaip sunku.Dabar Kinija stipri,”apsimokanti bendraut valstybė”,bet praeis laikas ir gal žmogus supras,kad TIBETAS yra daug,daug “apsimokantis”.Žmogaus dvasią nenupirksi nei už visus Kinijos bankų turtus.Gal tada ir tapsim ŽMONĖMIS. GAL?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: