Lenkų ekstremistai: kai bus naujos lentos, vėl užtepliosim (12)

Alkas.lt, J.Vaiškūno kompozicijaPer du laisvės ir nepriklausomybės dešimtmečius buvome įpratę girdėti, kad jokia tautinė mažuma negali būti įkaitė, kad neleistina prieš ją imtis represijų ar sankcijų dėl kitoje šalyje (tariamai ar tikrai) skriaudžiamų tautiečių. Gal šioje Europos dalyje kas pasikeitė, gal esame liudininkai ko nors, kas dramatiškai keičiasi. Antai prieš metus sunku buvo įsivaizduoti, kad į Punską atvykęs svarbiausios Lenkijos opozicinės partijos vadovas pasakys, jog esame įkaitai, kad mūsų padėtis priklausysianti nuo to, kaip Lietuva elgsis su Lietuvos lenkais.

Pastarosiomis dienomis Lietuva, Lenkijos lietuviai bei Lietuvos lenkai tapo svarbia tema artėjančių Lenkijos parlamento rinkimų kampanijoje. Ji beveik kasdien daugiau ar mažiau gvildenama spaudoje, radijuje ir televizijoje. Antai rugsėjo 8 dieną Lenkijos prezidentas B.Komorovskis (B. Komorowski), duodamas interviu lenkų radijui, pareiškė, kad Lenkija be Lietuvos gali apsieiti. Ji jai nėra reikšminga, bet Lietuva be Lenkijos gyvuoti negalėsianti.

Aklai simpatizuojanti Teisės ir teisingumo partijai  Varšuvos universiteto profesorė Jadvyga Staniškis (Jadwiga Staniszkis), kalbėdama programoje „Kropka nad i“ su Lenkijos televizijos žurnaliste Monika Olejnik, šokiravo nauju požiūriu Lietuvos atžvilgiu. Ji pasakė, kad santykių su Lietuva pablogėjimas prasidėjo, kai šalyje valdžią perėmė Donaldas Tuskas (Donald Tusk) ir jo vadovaujama Pilietinė platforma, kurioje pirmuoju smuiku griežia žmonės, deklaruojantys kuo geriausius santykius su Rusija.

„Reikia prisiminti, kad ten (Lietuvoje – red.) žmonės kovojo su rusais dėl savo nepriklausomybės, – įtikinėjo J.Staniškis. – Aš bandau, kadangi mano prosenelis buvo lietuvis, pažvelgti į tuos reikalus iš lietuvių pozicijų. Reikia turėti omeny, kad ši valstybė ir tauta patiria labai didelius sunkumus. Daugiau kaip 600 tūkst. lietuvių dirba už savo šalies ribų, o tie, kurie liko šalyje, nori kuo greičiau išvažiuoti. Įskaitant vaikus ir pensininkus.“

Artėjančių parlamento rinkimų reikalams kurstoma ugnis suranda palankią dirvą radikalėjančioje Lenkijos visuomenėje. Neseniai Punsko valsčiuje buvo uždažytos dvikalbės lentos, išniekinti lietuvių kultūros paminklai, internete pasirodė gausybė neapykantos kupinų komentarų, raginančių imtis smurto prieš čia gyvenančią lietuvių tautinę mažumą, vykdyti etninį valymą ir kt.

Prieš porą dienų Punsko valsčiaus viršaitis Vytautas Liškauskas gavo laišką, kuriame rašoma: „Didžiausi sveikinimai tiems, kurie užtepliojo lietuviškus užrašus. Čia yra Lenkija, ne Lietuva. Kai bus naujos lentos, vėl užtepliosim. Lietuviai į Lietuvą.“ Laišką pasirašė organizacija Lenkija lenkams.

punskas.pl

Kategorijos: Baltų žemėse, Lietuvos repolonizacijai – ne!, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

12 komentarų

 1. suomis:

  Hey. Bet šriftas tai moteriškas ir jaunos, dar besimokančios universitete asabos.

 2. lyvis:

  Lenkai yra Jotvingių krašto okupantai. Anksčiau ar vėliau jiems teks pripažinti Jotvingių valstybę. Nes energetinis laukas išmes lenkus iš Jotvingio krašto kaip mūsuose išmetė visus Pergalės, Pirmyn į komunizmą kolchozus. Ateitis tokia lenkams laikas persitvarkyti. lyvis

 3. Vilmantas Rutkauskas:

  Lenkų Liietuvos dulkinamasisisai žydkrikščioninamasisasai žydkrikščionizmas – lai poetiškai – šarvojimo salėse tesklando..
  Mūsuose atsistovėti Lietuvybė – lai Lietuvybė – Žemės Jėgoje – atsistovėti žydčionių krikšto užmačioms ir jų seniai prakeiktai okupacijai.

  Perkūne mylimasai, lai netikintieji žydkrikščionistiniai avinai
  mus nežydkrikščionistina okupacinėmis žydevangelijomis.
  Lai gudruoliai žydklūpalai sustingsta savosiose pozose – žydmelžti.
  Lai Protėvysė susitikime su Baltais Ugnimi amžinybei rusena,
  Lai mes kaip nors okupaciniuose žydkrikščioniuose beišliekam.
  .
  Lai mus palaiko tikri lietuviai – kaip nors beišlikti,
  Amžimoje Lietuvybėje.
  Lai jūsų mūsuose prigimtis rusena susitikimui – su Protėviais.

 4. Algis:

  Kai uzejo rusai su raudonaja armija i okupuotas lenkijos teritorijas tai lenkai tikejosi, kad rusai uz juos atkovos ju teritorija, bet rusai nedurni, kaip ir savus taip ir lenkus ju teritorijoje pastate i priesakine linija, ir atstate vamzdius i pacius lenkus, nes jeigu bent kuris bandys begti is musio lauko lenkas bus nudetas, o dabar mat su rusais susidraugavo… 🙂

 5. p.s.:

  Lenkijos valstybininkas: Kaip jūs lietuviai nesuprantate – mums Putinas liepė žūt būt surasti priežastį ir atsisakyti statyti nająją atominę elektrinę. Mes jus provokuojame, provokuojame, o jūs kaip tylite taip tylite. Užknisote negyvai. Supraskit – mes todėl ir pasivadinome strateginiais partneriais, kad strateginėje statyboje jus
  “išdurtume”.

 6. Algis:

  Bet matau, kad nesekasi musu isdurti, nes uzknisome nygyvai jus lenkai, parinkites ir toliau mums nuo to nei silta nei salta, darykites patys syki roda, nes megstate daug ka daryti kitu rankomis ir taip nieko savo neturite tik nusavine is kitu tautu ir valstybiu, atejums laikas syki patiems padirbeti…. 🙂

 7. tikras lietuvis:

  Lietuviai Punske nėra jokia mažuma – jie yra savo žemėje, kuri laikinai yra užgrobta imperialistinės Lenkijos.

 8. Algis:

  Pritariu…Turetu ta ,, mazuma” imti reikalauti, del atsiskyrimo nuo Lenkijos ir prisijunkti prie Lietuvos…

 9. Arvydas Damijonaitis:

  Baltarusijoje tuteišų (“lenkų”) bendruomenė yra Batkos išdraskyta.Apie kažkokią asimiliaciją čia “lenkai” nekalba. Matomai tuteišų bendruomenei Baltarusijoje rusiškos spec tarnybos paskirsto kitas nei Lietuvoje funkcijas..Tomaševskiai drasiai manipuliuoja antilietuviškais stereotipais,sušaudė lietuvišką Draučių kaimelį…Lietuviai ,kaip medžiojami tetervinai,nereaguoja į pasiutlenkių siautėjimą Rytų Lietuvoje..20 Vilniaus lenkiškos okupacijos ir 50 rusiškos okupacijos metų gerokai išplovė lietuviams smegenis,jie tapo tetervinais..

 10. Prusas:

  lenku nacius i kartuves pas hitleri, o uzgrobtas zemes sugrazinti Lietuvai…apie 100 000 km2

 11. Atgalinis pranešimas: Lenkai Vilniuje išniekino Lietuvos Respublikos vėliavą | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: