Jungtinės Karalystės parlamentas svarstys riaušininkų iškeldinimą (6)

Reuters/Scanpix nuotr.Internetinė peticija, kuria reikalaujama iš riaušių Didžiojoje Britanijoje dalyvių atimti visas pašalpas ir iškeldinti juos iš socialinių būstų, surinko reikiamą skaičių balsų tam, kad būtų svarstoma parlamente. Šeštadienio, rugpjūčio 13-osios, rytą šį dokumentą jau buvo pasirašę daugiau kaip 176 tūkstančiai žmonių. Norint, kad atitinkamos priemonės būtų apsvarstytos parlamente, pakanka 100 tūkstančių balsų.

Peticijos autoriai mano, kad Britanijos mokesčių mokėtojai neprivalo užtikrinti pragyvenimo tiems, kurie naikino nuosavybę, vogė iš bendruomenės ir rodė nepagarbą šaliai, kuri jais rūpinasi. Jie reikalauja nubausti atimant socialines lengvatas ir išmokas visus, kurie dalyvavo pogromuose, vykusiuose nuo rugpjūčio 6 iki 10 dienos Londone ir kituose Anglijos miestuose.

Ši peticija buvo patalpinta vyriausybiniame tinklalapyje rugpjūčio 10 dieną ir greitai tapo vienu populiariausių dokumentų. Dėl didelio norinčių pasirašyti ją skaičiaus ketvirtadienį kurį laiką tinklalapis netgi buvo nepasiekiamas.

Rugpjūčio 6 dieną Londone prasidėjo riaušės ir plėšimai, pretekstu kuriems tapo juodaodžio gangsterio Marko Dagano žūtis jį sulaikant. Jau kitą dieną į gatves išėjo šimtai jaunų chuliganų – daugiausia juodaodžių ir anarchistų, kurie daužė vitrinas, padeginėjo pastatus ir užpuldinėjo policijos poskyrius.

Londono policija šeštadienį pranešė, kad buvo areštuoti 1 222 įtariamieji, kurių 704 buvo apkaltinti didžiausių visoje šalyje riaušių kėlimu.

Šių riaušių metu buvo išplėšta šimtai parduotuvių, padegta daug pastatų, žuvo penki žmonės. Praėjusį šeštadienį šios riaušės prasidėjo sostinėje ir per keturias naktis išplito kone visoje Anglijoje.

Visoje šalyje buvo areštuota daugiau kaip 1,7 tūkst. žmonių.

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

6 komentarai

 1. tikras lietuvis:

  O apie deportacijas nekalbama?
  Prancūzai su tokiais padarė kaip tik taip.

 2. tikras lietuvis:

  Kad gimę, tai dar nereiškia, kad jie yra piliečiai.
  O jei ne piliečiai, tada galima pasielgti su jais prancūziškai.

 3. Elena:

  Kokia “gera” valdžia. Kokia galinga, kai reikia žmones suiiminėti ir ištremti, atimti iš jų paskutinį duonos kąsnį ar stogą virš galvos. Gal jie juos įdarbins, sukurs naujų darbo vietų šitiems “valkatoms”?

  Kad ta valdžia būtų tokia stropi ir tokia gera, kai reikia žmonėms sudaryti sąlygas dirbti, kai reikia remti verslininkus, kuriančius darbo vietas, kai reikia nustatyti teisingus darbo santykius, garantuoti, kad žmonės ne tik darbo turėtų, bet už jį gautų nežeminantį atlyginimą, išgyventų iš jo be pašalpų bei labdarų.

  Kad ta valdžia taip uoliai remtų švietimą, investuotų į jaunų žmonių mokymą, lavinimą ir teiktų jiems viltų, jog, įgyję išsilavinimą, profesiją, turės ir darbo.

  Nė kiek neteisinu chuliganų ir nesakau, kad jie elgėsi gerai, teisingai. Bet valdžia ir jų globojami turtingieji, kurie dirba ir dažnai net yra užsėdę kelias drbo vietas, kai kitas negauna nė vienos, nemanytų, jog užtenka pasirūpinti tik savo asmenine gerove ir jau bus jo gyvenimas gražus, tvarkingas.

  Ne, mes gyvename visuomenėje, todėl gal protingiau yra ne tvertis kuo aukštesnėmis tvoromis, apsistatyti pikčiausiais šunimis, vaikus vežioti vos ne šarvuočiais į privačias mokyklas ir taip jau būti apsigynusiems nuo tų “nenaudėlių” skurdžių, kurie begėdžiai irgi nori dirbti, nori valgyti, nori vaikus gimdyti ir jiems duoti galimybę mokytis, o pasirūpinti soacialiniu teisingumu, skatinti solidarumą su skurdžiau gyvenančiai, su mažesnes galimybes turinčiais, su ne tokiais protingas ir ne taip puikiai viską sugebančiais,?

 4. savas:

  Už kiršinimą,lenkams reikia tokio įstastymo-TUOJ NURIMTŲ.

 5. Henrix:

  Kas čia per informacija? Pilna klaidų ir netikslumų… Gėda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: