Dariaus ir Girėno žūties vietoje bus atidengti lietuviški koplytstulpiai (3)

Darius ir Girėnas

Darius ir Girėnas

Šiandien, liepos 17 d., minint 78-ąsias „Lituanicos“ skrydžio metines, lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno žūties vietoje Lenkijoje, Myslibužo (vok. – Soldino) miške prie Pščelniko kaimo, bus atidengti trys tradiciniai lietuviški koplytstulpiai.

Tautodailininko Algimanto Sakalausko sukurti ąžuoliniai koplytstulpiai bus atidengti sekmadienį „Lituanicos“ skrydžio minėjime, vyksiančiame prie paminklo S.Dariaus ir S.Girėno žūties vietoje.

Koplytstulpių ansamblį lakūnų atminimui sudaro koplytstulpiai, pavadinti „Odė didvyriams“, „Aukščiausiojo globa“ ir „Motina Globėja“.

Jų autorius tautodailininkas A. Sakalauskas yra UNESCO kryždirbystės centro Lietuvoje organizatorius ir vadovas, knygų autorius ir sudarytojas. 2010 m. Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu.

Memorialas S.Dariui ir S.Girėnui atminti buvo pastatytas 1936 m. tuometinėje Soldino apylinkėje pagal architekto Vytauto Landsbergio-Žemkalnio projektą. Tai ant žemės paguldytas granitinis dvigubas kryžius, simbolizuojantis du iškilius lakūnus. Šalia paminklo, toje vietoje, kur buvo rastas S. Dariaus kūnas, buvo pastatytas ąžuolinis lietuviškas koplytstulpis su lakūnų žuvimo data.

Trys nauji koplytstulpiai statomi iš anksto rengiantis artėjančioms jubiliejinėms, 80-osioms, S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą metinėms. Jų pastatymą inicijuoja Lietuvos aeroklubas ir VšĮ „Meninė drožyba“.

Kategorijos: Istorija, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Žmonės | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: