Kviečia Ugnies šventė ant Šatrijos kalno (1)

Ant Šatrijos kalno | T.Dirgėlos nuotr.

Ant Šatrijos kalno | T.Dirgėlos nuotr.

2011 07 16 šeštadienį 10 val. ant Šatrijos kalno (Telšių r.) baltų tikėjimo bendruomenės surengs Amžinosios Ugnies šventę.

Šventės rengėjai primena, kad protėvių Amžinoji Ugnis ant padavimais apipintos Šatrijos buvo atkurta 1994 m. Nuo Šatrijos kalno Amžinoji Ugnis buvo perkelta į Ryškėnus į Ringaudo dvaro židinį. Nuo to laiko šis židinys laikomas šventu Deivės Gabijos alku. Ugnis kasmet per Vidurvasarį, trečiąjį liepos mėnesio šeštadienį, nugabenama ant Šatrijos kalno. Visi atvykę gali dalyvauti Amžinosios Ugnies apeigoje, gauti palaiminimą, eiti baltų tikėjimo keliu, parsivežti į namus šventos Ugnies.

Liepos 16 d. 10 val. vyks Amžinosios Ugnies paėmimas iš Kunigaikščio Ringaudo dvaro (Adolfo ir Magdutės Gedvilų sodyba, Ryškėnai, Telšių raj.) ir išvykimas į Šatriją. 11 val. Amžinosios Ugnies sutikimas ir eisena į Šatrijos kalną. Po jos vyks Amžinosios Ugnies apeiga. Po apeigos bus surengtos šventinės suneštinės vaišės ir pokalbis apie prigimtinį tikėjimą Žemaitijoje. Šventę vainikuos vakaronė.

Šventės rengėjai šventės dalyviams siūlo atsivežti žibintus su žvake ir prisidėti prie Ugnies nešimo į kalną. Prašoma taip pat atsivežti po akmenį aukurui, o norinčius gauti Baltųjų žinių įšventimą eiti Baltų tikėjimo keliu prašoma turėti žvakę (pageidautina vaškinę), pasaginę segę ir baltus apdarus. Visi atvykstantys į šventę turi nepamiršti valgymo įrankių ir indų skirtų atsivežtoms vaišėms. Šventės apranga – tautiniai rūbai.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Religija, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: