Raguvos gimnazijoje – įvyko pirmasis mokyklų „Kaškių“ čempionato finalas (0)

Rima Dovydėnaitė, www.alkas.lt 

Kaškių čempionatas

Kaškių čempionatas

Birželio 2 dieną Raguvos gimnazijoje įvyko pirmasis naujo loginio stalo žaidimo „Kaškės“ 2011 m. čempionatas. „Kaškes“ – lietuvišką šaškių versiją praėjusiais metais sukūrė mūsų kraštietis, politikas, visuomenininkas Algimantas Birbilas, gimęs ir mokęsis Raguvoje, vėliau baigęs žurnalistikos mokslus Vilniaus universitete ir dabar dirbantis ir gyvenantis Vilniuje, bet dažnai atvykstantis į savo gimtąją sodybą Raguvos miestelyje. Dabar A.Birbilas važinėja su savo sukurtu žaidimu po Lietuvą ir visus norinčius moko naujo loginio žaidimo paslapčių.

Kodėl varžybos buvo surengtos Raguvoje? Anot Algimanto, jis tik „norėjęs pagerbti savo rajoną, tėviškę, mokyklą surengiant čia pirmąsias „Kaškių“ žaidimo finalines rungtynes“. Dėl pirmojo čempionato surengimo Raguvos gimnazijoje jau buvo sutarta 2010 metų gruodžio mėnesį, kai tik „Kaškės“ pradėjo savo gyvenimo kelią. A. Birbilas buvo kelis kartus atvykęs į Raguvos gimnaziją ir mokė raguviškius savo naujo žaidimo.

Į varžybų finalą atvyko penkios komandos iš Vilniaus, Ukmergės, Akmenės, jose taip pat dalyvavo ir šeimininkų – Raguvos moksleivių ketvertukas. Nors pagal išankstinius varžybų nuostatus finaliniame etape turėjo dalyvauti trijų moksleivių amžiaus grupių – 1-4, 5-8 ir 9-12 komandos (komandą sudaro keturi nariai), tačiau į varžybas dėl įvairių priežasčių neatvyko vyriausiųjų klasių moksleiviai, todėl vyko varžybos tik tarp 1-4 ir 5-8 klasių, bet ir čia aistrų netrūko.      

Kaškių čempionatas

Kaškių čempionatas

Pirmiausia rungtyniavo savo amžiaus grupėse „gudručiai“ (1-4) ir „jaunučiai“ (5-8), kur „gudručių“ grupėje pirmą vietą laimėjo Ukmergės Senamiesčio pagrindinės mokyklos moksleiviai, o tarp „jaunučiai“ stipriausi buvo Riešės gimnazistai iš Vilniaus rajono, antrą vietą „gudručių“ grupėje užėmė Riešės moksleiviai, o „jaunučių“ stovykloje antrą vietą iškovojo ukmergiškiai. Trečiosios vietos atiteko Raguvos „gudručiams“ ir Akmenės gimnazijos „jaunučiai“. „Kaškių“ komandinėse varžybose, kitaip nei šaškėse, skaičiuojamos ne pergalės, o taškai: kuri komanda surenka daugiau taškų, ta ir laimi. 

Superfinalas vyko dėl pagrindinio prizo – keturių bilietų į Europos krepšinio čempionato ketvirtfinalį naujojoje Kauno arenoje. Prie „Kaškių“ lentų tikrai pasidarė karšta., nes susigrūmė Ukmergės Senamiesčio pagrindinės mokyklos „gudručiai“ ir Riešės gimnazijos „jaunučiai“. Ir tik kelių taškų skirtumu 163 – 158 laimėjo moksleiviai iš Riešės. Jiems ir atiteko pagrindinis prizas – bilietai į krepšinio čempionatą, nors buvo pagerbti ir antrosios vietos laimėtojai – ukmergiškiai – jie iškovojo čempionato rėmėjo UAB „Banelituro“ įsteigtą prizą – nemokamą kelionę komandai ir mokytojui į Taliną.

Trečiųjų vietų laimėtojai ir visi kiti „Kaškių“ finalo dalyviai buvo apdovanoti puikiomis rungtynių rėmėjo leidyklos „Alma littera“ knygomis. Pagrindiniams varžybų organizatoriams: Raguvos gimnazijos direktorės pavaduotojai ugdymui Aurelijai Petrauskienei, Riešės gimnazijos mokytojai ir „Kaškių“ klubo viceprezidentei Laurai Muliarčikienei bei Ukmergės Senamiesčio pagrindinės mokyklos fizinio lavinimo mokytojui Tomui Striukiui buvo įteikti specialūs prizai – bilietai į Europos krepšinio čempionato varžybas Kaune.

Rungtynių nugalėtojų diplomus, įvairius laimėjimus ir kitus prizus varžybų dalyviais įteikė Raguvos gimnazijos direktorė ir varžybų šeimininkė Asta Sakalauskienė bei žaidimo kūrėjas Algimantas Birbilas.   

A.Birbilas ir A.Sakalauskienė su kaškių čempionato nugalėtojais

A.Birbilas ir A.Sakalauskienė su kaškių čempionato nugalėtojais

Kategorijos: Naujienos, Švietimas, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
alko-2-proc
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *