Parengtas Regionų kultūros plėtros 2012–2020 metų programos projektas (0)

Lietuvo Respublikos Kultūros ministerija praneša, kad jau parengtas Regionų kultūros plėtros 2012 -2020 metų programos projektas ir pakvietė teikti pasiūlymus ir pastabas iki šių metų birželio 22 d.

Regionų kultūros plėtros programos parengimo paskirtis – nustatyti regionų kultūros plėtros prioritetines kryptis, sudaryti sąlygas kultūros prieinamumui ir sklaidai, didinant regionų patrauklumą vietos bendruomenėms, investuotojams, turizmui.

Strateginiu programos tikslu yra –  sudaryti sąlygas regionuose žmogaus kūrybinei raiškai ir visapusiškai asmenybės raidai, kultūros įvairovei, sklaidai ir prieinamumui, kaip regiono socialinės ir ekonominės pažangos pagrindui, ugdyti pilietinę savimonę, puoselėjant regionų išskirtinumą ir patrauklumą.

Programos projekte išskirti 3 pagrindiniai šios programos tikslai:

1. Gerinti kultūrinės aplinkos ir paslaugų kokybę, prieinamumą regionuose, didinti jų patrauklumą vietos gyventojams, atvykstantiems svečiams ir turistams.

2. Skatinti regionines kultūros iniciatyvas ir kūrybinę raišką, didinant socialinį ir kultūrinį kapitalą regionuose, plėtojant bendruomeniškumą, pilietiškumą bei socialinę sanglaudą.

3. Skatinti tarptautinį, tarpregioninį, tarpinstitucinį bendradarbiavimą, sudarant sąlygas panaudoti kultūros procesus šalies ekonominei ir socialinei pažangai.

Numatyta, kad programos įgyvendinimo priemonės bus finansuojamos iš atitinkamų metų Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatyme atsakingiems vykdytojams patvirtintų bendrųjų asignavimų, ES struktūrinių fondų lėšų ir kitų Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka gautų lėšų.

Paskelbtus dokumentus galite parsisiųsti iš čia:

Regionų kultūros plėtros 2011-2020 metų programos projektas. 

Regionų kultūros plėtros 2011-2020 metų programos įgyvendinimo priemonių planas 2012 -2014 metams.

Kategorijos: Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: