Dvi Kauno paveldosaugininkės neteko teisės derinti projektus (1)

www.alkas.lt

Viešbučio anstatas (arch. V.Juozaitis) tapo lemtinga pražanga ilgoje Laisvės alėjos „gaivinimo“ intervencinėje grandinėje ©pilotas.lt Foto: A.BružasKultūros paveldo departamento (KPD) direktorės Dianos Varnaitės įsakymu dvi Kauno paveldosaugininkės neteko teisės derinti projektus. Sustabdyti KPD Kauno teritorinio padalinio vedėjos Irenos Vaškelienės ir vyriausiosios specialistės Rymantės Gudienės įgaliojimai. Jos neteko teisės išduoti tvarkomųjų paveldosaugos darbų projektavimo sąlygas, specialiuosius paveldosaugos reikalavimus ir planavimo sąlygas, derinti tvarkybos darbų projektus, tikrinti statybos, rekonstravimo ir atnaujinimo projektus, raštu pritarti statinio projektams, derinti teritorijų planavimo dokumentus, dalyvauti objektų, esančių Kauno mieste, tvarkybos darbų priėmimo ir statybos užbaigimo komisijose.

Pasak D.Varnaitės, taip siekiama užkirsti kelią naujiems, Kauno miesto kultūros paveldui žalingiems sprendimams. I.Vaškelienės ir R.Gudienės pavardės figūruoja visuomenėje didelį pasipiktinimą sukėlusio stiklinio antstato ant istorinio namo Laisvės al. 90 dokumentuose.

Po šio vadinamojo „stiklainio“ skandalo Kultūros paveldo departamentas ėmė tikrinti visus pastaraisiais metais Kaune suderintus ir rengiamus derinti detaliuosius planus. Buvo surastas dar vienas projektas, kuriuo Laisvės alėjoje leidžiama stikliniu antstatu aukštinti dar vieną seną namą. Jis pažymėtas 30 numeriu, stovi ant Laisvės alėjos ir Nepriklausomybės aikštės kampo, Kauno soboro kaimynystėje. A.Lapino namu vadinamas statinys yra įtrauktas į Kultūros vertybių registrą, nustatytos jo vertingosios savybės.

Stiklinį antstatą ketinta finansuoti Europos Sąjungos lėšomis. Gegužės 16 d. Kultūros paveldo departamentas sulaukė iš Lietuvos verslo paramos agentūros prašymo patvirtinti, kad KPD Kauno teritorinio padalinio vedėjos I.Vaškelienės pasirašytas pritarimas šio pastato rekonstrukcijos darbams yra galiojantis, turint galvoje jo architektūrinius sprendinius ir numatomą aukštinimą.

Departamentas informavo LVPA, kad Laisvės al. 30/Nepriklausomybės a.1 esantis pastatas yra valstybės saugomos kultūros vertybės – Kauno miesto istorinės Naujamiesčio dalies – sudėtinis elementas, kurio tūrinė erdvinė kompozicija, aukštų išplanavimas, fasadų kompozicija ir kt. yra saugomi. Todėl Kultūros paveldo departamentas nepritaria šio pastato rekonstrukcijos darbams užstatant antstatą ir kreipsis į Lietuvos Respublikos generalinę prokuratūrą dėl viešojo intereso gynimo.

Susiję straipsniai:
Spaudos konferencija skirta Kauno laisvės Alėjos „stiklainiui“
Kultūros paveldo departamentas kreipsis į prokuroratūra dėl Laisvės alėją darkančio antstato nugriovimo
Komisija siūlo griauti. Viešbutis Laisvės alėjoje pripažintas kaltu

Kategorijos: Architektūra, Kultūros paveldas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: