Radiacijos lygis Fukušimos AE normą viršija 10 mln. kartų (0)

www.alkas.lt

© REUTERS/ Tokyo Electric Power BBC ir Reuters agentūrų pranešimais Japonijos Fukušimos atominės elektrinės antrojo bloko turbinų rūsiuose aptikto vandens radiacija šiuo metu viršija normą10 mln. kartų ir spinduliuoja vieno siverto radiacijos dozes per valandą.

Japonijos branduolinės ir pramoninės saugos agentūros duomenimis radiacijos lygio padidėjimo priežastimi vandenyje galėjo būti radioaktyvių medžiagų nutekėjimas iš pažeistos antrojo AE reaktoriaus šerdies.

Reuters agentūra šįryt (kovo 27 d.) pranešė, kad dėl padidėjusios radiacijos visi darbai Fukušimos AE antrame reaktoriuje nutraukti, o elektrinės darbuotojai evakuoti.

Prieš tai Fukušimos elektrinę eksploatuojanti firma TEPCO pumpavo gėlą vandenį į antrojo reaktoriaus ertmę po apvalkalu, kad būtų išvengta druskų nusėdimo iš jūros vandens, kuriuo po avarijos buvo aušinamas reaktorius. Gėlą vandenį taip pat buvo pradėta pumpuoti į I-ojo ir III-iojo reaktorių ertmes.

Pasak branduolinės saugos agentūros, firma stengėsi pašalinti vandens „balas“, kuriose yra daug radioaktyvių medžiagų, nes šios balos susidarė prasisunkus vandeniui iš reaktorių ertmių ar panaudoto kuro baseinų. Tos „balos“ telkšo visuose trijuose blokuose ir jų gylis siekia nuo 40 centimetrų iki 1,8 metro.

Ankstesniais Japonijos branduolinės ir pramoninės saugos agentūros duomenimis radioaktyvaus jodo lygis jūros vandenyje ties elektrine normą viršijo 1850 kartų. Taip pat buvo pranešama, kad radioaktyviojo cezio koncentracija Fukušimos I-osios elektrinės aplinkoje 80 kartų viršijo leistiną normą.

Tokia jodo 131 koncentracija didina tikimybę, jog bus užteršti jūros produktai, kuriuos japonai vartoja dideliais kiekiais. Tačiau manoma, jog didelės įtakos žuvininkystei tai neturės, nes tame rajone nėra žvejojama. Be to radioaktyvus jodas yra trumpaamžis, todėl ilgalaikio poveikio jūros florai ir faunai neturėtų sukelti. Vis tik Japonijos valdžia nurodė griežčiau kontroliuoti žuvų ir kitų jūros produktų, gaunamų Ramiajame vandenyne prie Japonijos krantų, kokybę.

Jungtinių Tautų (JT) atominės energetikos agentūra perspėja, kad krizė gali tęsti dar ne vieną mėnesį.

Vis daugiau kritikos susilaukia Fukušimos 1-osios jėgainės operatorius, Japonijos kompanija TEPCO. Ji kaltinama laiku nepateikianti svarbios informacijos. Taip pat, aiškėja, kad avarijos padarinius AE likvidavę darbininkai nebuvo aprūpinti tinkama apranga, todėl patyrė sunkių nudegimų.

Paskutiniais Japonijos nacionalinės policijos agentūros duomenimis, praėjus beveik 2 savaitėm po žemės drebėjimo, buvo patvirtinta 10 035 žmonių žūtis. Dingusiųjų sąraše yra 174402 žmonės. 2777 asmenys yra sužeisti.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: