Įsteigta politinė partija – Lietuvos žaliųjų sąjūdis (16)

Juozas Dautartas | Asmeninė nuotr.

Juozas Dautartas | Asmeninė nuotr.

Sekmadienį, kovo 20-tąją, minint Žemės dieną ir ypatingą gamtos virsmą – pavasario lygiadienį bei tylos minute pagerbiant Fukušimos atominės jėgainės aukas, įvyko politinės partijos „Lietuvos žaliųjų sąjūdžio“ (LŽS) steigiamasis suvažiavimas. Žaliųjų partijos – pasaulyje senokai tradiciniu tapęs, tačiau Lietuvoje – naujas ir pavėlavęs reiškinys.

Žaliųjų partija, pasak iniciatyvinės grupės pirmininko Juozo Dautarto, dirbsianti ir dešiniąja ir kairiąja ranka, sieksianti santarvės su visomis politinėmis srovėmis. Žalieji žada keisti valstybės požiūrį, esą žmogaus gyvenimo kokybė priklauso nuo gausaus, neatsakingo vartojimo ir bendrojo vidaus produkto augimo (BVP).

Pasak LŽSP steigėjų – tikrasis žmogaus gyvenimo kokybės rodiklis – darni gamtos ir visuomenės būtis, socialinis aprūpinimas, bendruomeniškumas, pagarba įvairovei. Žalioji politika nukreipta  prieš bet kokios formos diskriminaciją, smurtą, karybą, sieks įgyvendinti darnią plėtrą: sumažinti Žemės išteklius eikvojantį ir taršą lemiantį vartojimą, skatins socialiai atsakingo verslo plėtojimąsi.

Suvažiavime buvo priimtas pareiškimas dėl itin aplinkai žalingų atominių elektrinių projektų sustabdymo Rusijoje, Baltarusijoje ir Lietuvoje.

Žaliųjų partiją raštu pasveikino buvęs Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus, socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius. Partijos steigiamajame suvažiavime svečiavosi Latvijos, Švedijos, Europos Sąjungos žaliųjų aljanso atstovai. Iš viso susirinko 173 steigėjai, atstovaujantys 2448 įgaliotojus.

Balsuojant už partijos įstatus partijos jaunimo „Progresyviajai koalicijai“ atstovaujantis Linas Kranauskas pasiūlė alternatyvius įstatus, kuriais siekiama sutrumpinti pirmininko kadencijos laiką, atsižvelgiant į kitų Lietuvos politinių partijų praktiką, suteikti daugiau galios nariams, siekiant skaidresnės demokratijos ir mažinant hierarchų įtaką partijoje.

J. Dautarto iniciatyvinė grupė, motyvuodama laiko stoką, vengė balsuoti už alternatyvų pasiūlymą. Politologui Andriui Bielskiui sukritikavus ne itin demokratiškai kvepiančią procedūrą, balsavimas įvyko. Nors buvo priimta J. Dautarto grupės įstatų versija, tačiau pažadėta, jog į „Progresyviosios koalicijos“ pasiūlymus bus atsižvelgta mat priimti įstatai, esą dar nėra galutiniai.

„Progresyviosios koalicijos“ remiamas L. Kranauskas kėlė savo kandidatūrą į partijos pirmininko postą, siekdamas sudaryti opoziciją J. Dautartui, tačiau  LŽS pirmininku buvo išrinktas J. Dautartas.

Lietuvos žaliųjų judėjimo (LŽJ) pirmininkas Rimantas Braziulis pareiškė, kad LŽJ atsiriboja nuo kuriamos Žaliųjų partijos ir pabrėžė, kad  Lietuvos žaliųjų judėjimas yra nepolitinė visuomeninė organizacija ir jokios partijos nekuria bei niekaip nėra susijęs su kuriamos partijos iniciatyvine grupe.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

16 komentarų

 1. Kalvis:

  Valinskas pasakytų, kad dabar dažniau girdėsime žodį “žalia” ir dėl to gyvenimas taps linksmesnis. Atkreipiau dėmesį, kad kai kurie asmenys tiesiog žaibiškai sureagavo ir pareiškė savo simpatijas neožaliesiems veikėjams. Jaučiu, kad vadinami “Žaliųjų” sajūdžio funkcionieriai pudrins smegenis kalbomis apie Baltarusijos atominę, o seime už “atkatus” pratemps sumažintas sanitarines zonas skatindami danų kiaulidžių plėtrą. Tai dar kartą paskatins užsienio verslininkų kolonizavimo vyksmą. Ir panašiai. Liaudiškai šnekant šituos žaliuosius būtų galima prilyginti stribų atstovams partizanų struktūrose.Panašu, kad Pikšrys pagaliau priartėjo prie lovio.

 2. Kalvis:

  Jeigu jūs panaudojot medviedo su šešiais kailiais metaforą tai reikia suprasti, kad ir Tamstos mintys krypsta į partijos prakartėlę kažkur medviedų pūščioje? Daugelis komentarių įžvelgia, kad “Žaliųjų sąjūdžio” partija gimė iš šventosios dvasios socialdemokrato Butkevičiaus pavidale. Dėl “palaukimo” tai lauk šuneli, kol nudvės kumelė. Valinskis irgi sakė kad reikia palaukti ir kad bus linksma. Taigi laukiam laukiam, o linksma nesidaro. Palauksim dar, laiko turim. Jei Dautartas uždarys Lukašenkos elektrinę tai kodėl gi nepalaukus ir neužlipus ant naujesnio grėblio?

 3. Rūta L.:

  įdomiausia, kad žaliųjų organizacijos nuo šitos partijos atsiribojo, ir teigė, kad partiją sukūrė žmonės, nieko bendra su žaliųjų judėjimais neturinčiais. O iš marketinginės patirties galiu pasufleruot, kad toks veidelis už partijos vairo daug simpatijų nepelnys – absoliučiai jokios charizmos ir sudėjimas tikrai kad ne nuo ekologiško maisto toks…

  • vycka:

   pritariu dėl marketingo, bet juk koks nors Kubilius irgi ne iš pieno plaukęs.

   kaip ten su tuo žalumu nežinia, visgi partiją steigia ir palaiko žalumą mėgstantys žmonės, tai nebūtinai turi būti žaliųjų aktyvistai.

 4. Kalvis:

  Nejauku darosi, kai komentariai kritikuoja kūno sudėjimą. Tokios konstrukcijos veidas negali būti niekinamas ir diskriminuojamas. Kada kalbama apie 40 politinių partijų ideologijas reikia apsimesti saliamonais ir bandyti atrasti 40 ideologinių skirtumų, dėl kurių yra priežastis kurti vis naujas ir naujas valdžios remiamas partijas. Kas nors pasakykit kuom skiriasi Mazuronio veidas nuo Kubiliaus veido – jie sveria panašiai. Jie kalba panašiai. Kodėl jie negali susivienyti, ko jie nori?

 5. Vaida:

  gaila, kad Lietuvos žalieji per savo tingumą pražiopsojo tai, kas jiems būtų gal ir pasisekę. Dabar vėl atsirado chebrutė, svajojanti apie “karūną”. Tai dabar jau tik melstis reikia, kad lietuvaičiai vėl nebūtų užhipnotizuoti žaliais rūkais…

 6. Alma:

  Nesusilaikysiu šįkart ir nekorektiškai pakomentuosiu pono Juozo Dautarto fotografiją, nes labai jau panašu, kad gerbiamas ponas pats kenčia “nuo gausaus, neatsakingo vartojimo”.
  Tikiuosi, kad šitie staigiai pažaliavę veikėjai neapmaus ekologiškai mąstančių rinkėjų.

 7. Ievaras:

  Gražiai “žalieji” atsiskleidžia: “Pasak LŽSP steigėjų – tikrasis žmogaus gyvenimo kokybės rodiklis – darni gamtos ir visuomenės būtis, socialinis aprūpinimas, bendruomeniškumas, pagarba įvairovei.” – jiems svarbiausia ŽMOGAUS gyvenimo kokybė!!!

  Visi ‘gamtosaugininkai’ saugo gamtą dėl ŽMOGAUS. Žmogaus gerbūviu rūpinasi daug institucijų. Kas pasirūpins EŽIUKO ar BRIEDŽIO gerbūviu? Gyvūnai pinigų neturi miškams išpirkti, politikoje nedalyvauja 🙁

 8. auksinis kardas:

  žinant europines tendencijas, tai “žalieji” visada būna su ryškiai raudonu atspalviu. ne be reikalo socdemas atvyko pasveikinti partijos įsikūrimo. kvepia tuo, kad tai bus dar viena antilietuviška partija skirta “įsisavinti” aplinkosaugai skirtus pinigus iš eurosajūzo. tikėsimės rinkėjai bus blaivūs ir ta partija neturės jokios įtakos mūsų valstybei.

 9. lyvis:

  Susikūrė dar viena eNKaVėDistų partija. Šiandien pirmas klausymas tai išsireikalauti okupacijos žalą iš Rusijos. Taip pat apsiginti nuo žydų reketo dėl turto grąžinimo. Jų turtą nusavino TSRS t y šiandien Rusiją, kažkodėl žydai reikalauja iš Lietuvos. Šį žaliųjų partija nesimato kad gins Lietuvos piliečių nuo žydų reketavimo. Daug Alkoje rašliavos, stipriai drumsčiamos smegenys, o pagrindines valstybės ir pilietinės svarbos šiandien šios dvi problemos nutylimos. Kas tai raštininkų manipuliavimas ir smegenų pudrinimas. Ar tai pataikavimas Černiauskininkams, kurie prisidengę pensininkais, kurių pensijos rusų okupacijos žalos atliginime yra, ar tai socialistų paleckininkų kovojimas už stalino saulę, ar tai nacionalistų kovojantys prieš vidaus priešus t y konservatorius.

 10. Prusas:

  kai isgirdau siu zaliuku pasisnekejimus apie energetika tai man jie pasirode gudi neizengiama pirmykste giria…jie yra eiliniai burtininkai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: