Įvyko antrasis sprogimas Japonijos Fukušimos Daijiči atominėje elektrinėje (video) (2)

www.alkas.lt

Sprogimas 3-čiame AE reaktoriuje, AP nuotr.

Sprogimas 3-čiame AE reaktoriuje, AP nuotr.

Šiandien kovo  14 d. 4 val. 01 min. Lietuvos laiku Japonijos Fukušimos-Dajiči AE šiandien įvyko antras galingas sprogimas. Sprogimo metu buvo sužeisti 6 darbuotojai, tačiau pranešama, kad sprogimas Fukušimos jėgainėje nepadarė žalos reaktoriaus apsauginei kapsulei. Detalios informacijos apie konkrečią sprogimo priežastį ir pobūdį kol kas nepateikiama.

Specialistų vertinimu, dėl minėtos avarijos galimos pasekmės bus panašios kaip ir po sprogimo pirmajame bloke. Informuojame, kad dėl kovo 14 d. naktį įvykusio sprogimo Japonijos Fukushima Daiichi atominės elektrinės trečiajame bloke, Lietuvos gyventojams nėra pagrindo nerimauti, nes dėl didelio atstumo galimai į atmosferą išmesti radionuklidai Lietuvos gyventojų apšvitai bei jų sveikatai įtakos neturės. Radiacinės saugos centras, gavęs naujausią oficialią informaciją, praneš apie situaciją.

Lietuvos radiacinės saugos centras informuoja, kad TATENA oficialiu pranešimu patvirtino, kad iš Japonijos Tohoku Electric Power Company gavo pranešimą, jog techninių problemų kilo dar vienoje Japonijos atominėje elektrinėje.

Onagava atominės elektrinės aikštelėje dėl kol kas nežinomų priežasčių buvo registruojamas didesnis nei leidžiamas jonizuojančiosios spinduliuotės lygis aplinkoje, tačiau vėliau jonizuojančiosios spinduliuotės dozės galia grįžo į normalų lygį. Detalūs tyrimai aikštelėje parodė, kad tai nebuvo radionuklidų išmetimai nei iš vieno Onagawa atominės elektrinės reaktorių. Japonijos atsakinga institucija mano, kad dozės padidėjimas gali būti susijęs su radionuklidų išmetimais iš Fukušima Daijiči atominės elektrinės pirmojo bloko, kurie nulėmė tokius pakitimus.

Kovo 11-osios žemės drebėjimas Japonijoje pripažintas galingiausiu šalies istorijoje ir penktu galingiausiu visoje planetoje, skaičiuojant nuo 1900 m. Žemės drebėjimo epicentras nuo šalies sostinės Tokijo buvo už 373 km į šiaurės rytus, ir už 130 km į rytus nuo Sendai miesto. Galingąjį požeminį smūgį lydėjo maždaug šimtas menkesnės galios pakartotinių smūgių, iš kurių bent dvidešimt siekė mažiausiai 6 balus.

httpv://www.youtube.com/watch?v=pIZKlaEZMLY&feature=player_embedded

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: