Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Dalia Asanavičiūtė-Gružauskienė kartu su kolegomis registravo politinių organizacijų įstatymo pataisas, kuriomis siekiama nustatyti, kad Lietuvos piliečiai, kurie taip pat turi ir kitos valstybės, pripažintos priešiška Lietuvai, pilietybę, negalėtų būti politinių organizacijų steigėjais ir nariais.
Remiantis valstybės saugumo departamento ataskaitomis, priešiškomis mums valstybėmis yra laikomos Rusija, Baltarusija ir Kinija.
„Tiek nuo 2022 m. pradėto Rusijos pilno masto karo Ukrainoje, tiek ir anksčiau Rusija skiria milžiniškas lėšas tam, kad darytų įtaką demokratiniams ir politiniams procesams pasaulyje, o ypač mūsų regione. Šita teroristinė valstybė išnaudoja visas galimybes kištis į mūsų valstybės gyvenimą ir situacija, kuomet rusijos federacijos piliečiai gali būti Lietuvos politinių partijų steigėjais ir nariais kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui.
Galima įtaka
Lietuvai priešiškų valstybių piliečiai, ypač susiję su rusijos oligarchais, galimai gali siekti daryti įtaka per politines partijas. Todėl siekiant tokios veiklos užkardymui, teikiame ribojimus tokiems asmenims tapti politinių partijų steigėjais ar nariais ir mokant nario mokestį ar kitaip finansiškai remti partijas“, – teigė projekto iniciatorė D. Asanavičiūtė-Gružauskienė.
Seimo narė pridėjo, kad aiškiausiai esamos padėties pavojingumą parodė 2025 m. liepos 7 d. „Redakcijos“ publikuotas žurnalistinis tyrimas „Nemuno aušroje – rusų oligarchų patikėtinis | Redakcijos tyrimas“. Publikuotame tyrime atskleista, kad vienas iš „Nemuno aušros“ partijos steigėjų yra Lietuvos ir Rusijos pilietybes turintis Alvydas Brusokas, didžiąją dalį savo gyvenimo praleidęs Rusijoje, kur palaikė artimus ryšius su Rusijos oligarchais.
Įstatymo projektu siūloma keisti ir dabartinę tvarką, pagal kurią politinės partijos privalomai Teisingumo ministerijai kiekvienais metais teikia savo narių sąrašą. Siūloma, kad teikiant sąrašą partijos privalėtų pažymėti jų sąraše esančius daugybinę pilietybę turinčius asmenis bei patikslinti jų turimą (-as) pilietybę (-es).
D. Asanavičiūtė-Gružauskienė atkreipė dėmesį, kad yra registravusi ir Rinkimų kodekso 110 straipsnio pakeitimo pataisas, kuriomis siekia uždrausti ir priešiškų valstybių pilietybę turintiems asmenims finansuoti politinių kampanijų dalyvius. Visgi šioms pataisoms registruoti reikia surinkti 36 parašus, nes rinkimų kodeksas yra priimtas konstituciniu įstatymu, tad Seimo narių parašai vis dar yra renkami.
Parengta pagal TS-LKD pranešimą
O kodėl tik Rusijos piliečiams draudimas- visiems turintiems užsienio pilietybes turi būti draudžiama būti partijų nariais.
Ir dalyvauti rinkimuose!
Gal tai nepavojinga didžiulėms, draugiškų valstybių apsuptoms galiūnėms, bet tai mirtinai pavojinga mažoms tautoms bei jų valstybėms, esančioms ES pakraštyje, agresyvių valstybių kaimynystėje!
Tokį, visiems vienodą, į valstybių skirtumus neatsižvelgiantį reikalavimą gali sugalvoti nebent visiškas neišmanėlis, arba tarptautinėse organizacijose besidarbuojantys agresorių agentai, o jų uždavinys – įteisinti reikalavimus, kurių priverstinis laikymasis pavers agresorių dominančias valstybes bejėgėmis jam pasipriešinti.
Tai aišku.
O kaip su kortų turėtojais? Jų irgi nemažai.