Antradienis, 11 rugpjūčio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Visuomenė Ukrainos balsas

Ateis ir smūgių į Maskvą diena

Rusijos invazijos apžvalga 2024 06 07

Aurimas Navys, Mindaugas Sėjūnas, www.visagentura.com, www.alkas.lt
2024-06-07 11:23:58
147
PERŽIŪROS
3
Kremlius ugnyje | koliažas pagal pixabay.com, V. Gliter nuotr.

Kremlius ugnyje | koliažas pagal pixabay.com, V. Gliter nuotr.

Kalbos, kalbelės

Nors JAV prezidentas Džo Baidenas teigia, kad amerikietiški ginklai neturėtų būti naudojami atakuojant Maskvą ar Kremlių, kitų valstybių, tokių, kaip Norvegija ar Nyderlandai lyderiai leidžia smogti bet kokiems Ukrainai grėsmę keliantiems taikiniams.

Teoriškai, tai galėtų būti bet kokios karinės bazės Maskvoje ir Maskvos srityje, iš kurių organizuojamos atakos prieš Ukrainą.

Mes neabejojame, jog ateis ir raketų smūgių į Maskvą valanda. Ta diena mums visiems reikš Rusijos ir Putino nevykėlių kapituliaciją.

Tačiau kol kas Vašingtonas riboja JAV ginklų naudojimą daugiau nei 300 km. gylyje. „Step by step“ – panašu, jog tokios taktikos laikosi Vakarai, pratindami Kremlių prie didėjančio karinio spaudimo ir atakų į Rusijos gilumą.

O juk dar visai neseniai toks precedentas būtų buvęs laikomas Trečiojo pasaulinio karo pradžia.

JAV prezidentas, komentuodamas Putino pareiškimus, kad ginklų tiekimas atakoms prieš Rusijos Federaciją yra „tiesioginis dalyvavimas kare“, pareiškė, kad JAV padeda Ukrainai naikinti ginklus, kuriais žudomi ukrainiečiai.

D-dienos (JAV ir JK išsilaipinimo Normandijoje 80-metis) ceremonijų metu, JAV gynybos sekretorius Loidas Ostinas pareiškė, kad „Ukraina šiandien, kaip niekad yra svarbi“, o prezidentas Baidenas pažymėjo, jog kova už Ukrainą atkartoja kovą už laisvę per D dieną.

Tuo būdu minėjime nedalyvaujanti Rusija buvo prilyginta fašistinei Vokietijai, o Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis tarptautinėse iškilmėse pasitiktas ovacijomis.

JAV prezidentas Džo Baidenas be kita ko pareiškė, kad Amerika nepasitrauks ir nepaliks Ukrainos. „Negalima leisti, kad taip atsitiktų. Pasiduoti banditams, nusilenkti diktatoriams – tai neįsivaizduojama“, – sakė D. Baidenas

Proveržiai

Pekinas savo komunistine šikna mėgina užsėsti visas akiplotyje matomas kėdes. Ką tik buvo baigtos Ukrainos ir Kinijos politinės konsultacijos, kuriose aptartas šalių prekybinis ir ekonominis bendradarbiavimas bei sąveika tarptautinėse organizacijose.

Komponentus, ukrainiečių žudymui skirtiems ginklams tiekianti Kinija tuo pat metu atsisakė dalyvauti pasaulio taikos viršūnių susitikime Šveicarijoje, palaikydama Rusiją.

Pataikaudamas Maskvai, Pekinas klaidina Kijevą ir Vakarus, meluodamas, jog prisideda prie taikos ir Ukrainos sienos vientisumo atkūrimo.

Kinų komunistams nusispjauti ant Ukrainos. Ir ant Rusijos. Pekino tikslas – kiršinti visas puses, lieti kuo daugiau kraujo, silpninti priešininkus, o tada paleisti drakoną pribaigti aukų ir susirinkti grobį.

Vokietijos kancleris Olafas Šolcas paaiškino (Maskvai?), kodėl leido Ukrainai panaudoti vokiškus ginklus prieš taikinius Rusijoje. Politikas nykiai pareiškė, jog pagal tarptautinę teisę Ukraina turi teisę gintis nuo priešo atakų.

Įvyko taip, kaip sakėme. Vokiečių kancleris bijojo Rusijos, pritarė Paryžiui, tačiau pasielgė taip, kaip parodė stipresnysis – Vašingtonas. Minios vasalas Berlyne nebestebina. Jis visuomet bus ten, kur bus dauguma.

Vokietijoje pagerbta, vadinamoji, Rusijos opozicijos lyderė Julija Navalnaja. Jai suteiktas vieno svarbaus leidinio „žodžio laisvės apdovanojimas“. Nors daug kas iš kolegų bei rusų opozicionierių mano kitaip, esame tikri, jog Navalnas ir Navalnaja kovoja imtinai tik prieš Putino klaną, siekia jį nuversti ir pakeisti.

Navalnai nesiekė ir nesiekia sunaikinti fašistinės Rusijos imperijos, FSB, SVR, GRU.

Veiksmai

Kaip ir dera teroristinei – fašistinei chuntai, Rusija į Vakarų moralinę ir karinę paramą Kijevui atsakė oro smūgiais ir aršiomis atakomis fronto linijoje.

Naktį Rusijos okupantai pakėlė į dangų strateginius bombonešius Tu-95MS, raketomis bei dronais buvo smogta Kijevo regionui. Ataka truko keturias valandas, tačiau dauguma priešo objektų sunaikinta, žuvusiųjų nėra. Dėl oro atakos kilo gaisras viename pramoninių objektų.

Mūsų šaltiniai praneša, kad rusai mėgina pralaužti ukrainiečių gynybos liniją Avdejevkos srityje, atakuodami įtvirtinimus aviacinėmis bombomis. Kremlius nesitrauks, išnaudos visą įmanomą ginkluotę, o ypatingai „gyvąją mėsą“, kurios Rusijoje yra dar labai daug.

Tuo tarpu ukrainiečių karo žvalgyba renka duomenis apie Rusijoje ir okupuotose teritorijose dislokuotas S-300, S-400 raketų paleidimo sistemas ir sistemingai jas naikina. Darbas atliekamas HIMARS pagalba. Tačiau pagrindiniu taikiniu lieka rusų karo aviacija – lėktuvai Mi-24, Mi-28, Ka-52.

Ukrainos gynėjas | facebook.com/GeneralStaff.ua nuotr.
Ukrainos gynėjai | facebook.com/GeneralStaff.ua nuotr.

Lietuvoje

Užsienio žiniasklaida toliau sėja bereikalingą paniką ir Baltijos šalims skirtas Kremliaus žinutes. Skelbiama, jog Baltijos šalių pasienio miesteliai virto tvirtovėmis, o gyventojai kasdien laukia, kada įsiverš okupantai.

Kariniuose poligonuose neva dieną ir naktį girdėti sprogimų garsai, o pasienis įrenginėjamas, kaip neįžengiama vietovė, pristatyta bunkerių ir „drakono dantų“.

Tačiau žmonės esą tuo nesidžiaugia, nes kiekvienas gynybinis įtvirtinimas – tai priešo taikinys. Dabar NATO stiprina savo rytinio flango gynybą, todėl pasienio miestai virto karinėmis stovyklomis.

Ši žinutė apie tariamus Rusijos taikinius NATO šalyse ir Lietuvoje (Rheinmetall) platinama SVR agentūros bei patikimų idiotų žiniasklaidos priemonėse.

Kremlius tokiu būdu kursto pilietines bendruomenes neįsileisti vakarietiškų karinių bei pramoninių objektų. Na žinoma. Kam tie objektai. Kam ta NATO. Kam tos JAV, kurios niekada mums nepadėjo.

Juk geriau neutralumas ir brolio ruso ranka, kuri mus ir toliau globos taip, kaip seniau, kuomet lavonais nusėtose miestų gatvėse liejosi kraujo upės.

Skelbiami kliedesiai, jog neutralios Baltijos šalys gyveno gerai, kuomet „po SSRS žlugimo mažuose Baltijos miestuose pradėjo klestėti tarpvalstybinė prekyba ir turizmas, nes būtent čia ėjo prekybos ir turizmo keliai tarp Rusijos ir Europos“.

Na tai aišku, kurgi ne – visi prisimenam, kaip atrodė neapšviestos Lietuvos gyvenvietės prieš stojimą į ES ir kaip jose „klestėjo“ skurdas, badas ir pilstukas.

Esame tikri, jog šios ir panašios žinutės yra suaktyvėjusios SVR, dirbančios Baltijos šalių kontrolės departamente, gaminys.

Lietuva niekada nebuvo tokia saugi, kaip šiandien. Nėra jokio pagrindo kalbėti apie nestabilią ekonomiką ar ieškoti būsto užsienyje. Visos mūsų prognozės buvo tikslios ir teisingos.

Nuotraukoje: ivanai, štai kaip atrodo Vilnius!, atidžiai įsižiūrėk.

visagentura.com nuotr.
visagentura.com nuotr.

Itin dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, poniai Salvai M., UAB Vilkeda, Lietuvos aludarių gildijai bei visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Maskva nori derėtis
  2. Maskva negali negąsdinti
  3. Maskva – pasaulinio terorizmo sostinė
  4. Maskva bijo. Labai. Ir tai yra gerai
  5. Karas Rusijos teritorijoje: planas – išvaduoti Maskvą
  6. Vašingtonas spaudžia Kijevą ir Maskvą pradėti derybas
  7. Per dieną driskynas neteko orlaivių daugiau nei už 100 mln. JAV dolerių
  8. Ar Donaldas Trampas subombarduotų Maskvą?
  9. Artėja diena, kai putinui maldos nepadės
  10. Ar mes, vakarai, galime išeiti už mąstymo dėžutės ribų?
  11. Rusijoje į orą lekia pastatai ir strateginiai objektai
  12. Po kiekvieno Irano ir Rusijos smūgio reikia atsakyti dviguba jėga
  13. A. Navys, M. Sėjunas. Rusijos nacionalinė vienybės diena – Lietuvos ir Lenkijos pergalės prieš Maskvą minėjimas
  14. Kuo Kremlius ruošiasi pakeisti Putiną?
  15. Ukrainiečių dronai sprogdina Rusijos ekonomiką

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 3

  1. Klaustukas says:
    2 metai ago

    ” Mes neabejojame, jog ateis ir raketų smūgių į Maskvą valanda.” Tuo niekas neabejoja , tik kada ? Ir kas bus , kai ateis ? Kas jos ant žydro žirgo Raudonaja aikšte ? Juk Zelenckio galiojimo laikas pasibaigęs. JAV jo nepratesė. Zelenckio žodžiai ir parašai niekiniai. Su kuo Rusija pasirašys kapituliacijos aktą ?

    Atsakyti
    • Bartas says:
      2 metai ago

      Per karą rinkimų nieks nepraveda. Todėl siūlau nesukti galvos . Viskas bus gerai.

      Atsakyti
      • Klaustukas says:
        2 metai ago

        Kaip tai nepraveda ? O Afganistanas , kodėl Karzajų perrinko ? Europoje buvo kilęs net murmėjimas, atseit jis visą Vakarų paramą išgabena į privačias sąskaitas Šveicarijoje, per Kabulo oro uostą , bet JAV pasakė, jog kito kandidato neturi ir perrinko. NATO kontroliavo vos ne tik Kabulą ir keletą NATO bazių, bet įvyko laisvi, teisingi ir demokratiški rinkimai. Karzajus tapo legalus. Kodėl to nepadarė su Zelenckiu ? JAV neturi ant jo akies ?

        Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Žemės ūkis
Lietuvoje

Tiesioginių išmokų avansas ūkininkams: kada, kiek ir kam?

2026 08 11
Darželis-pradinė mokykla
Lietuvoje

Sostinėje išduotas leidimas statyti naują darželį-pradinę mokyklą

2026 08 11
Lietuvoje

Septyni mėnesiai – septyni rekordai Lietuvos oro uostuose

2026 08 11
Žemės ūkis
Lietuvoje

Vyriausybė padvigubino paramą žemės ūkiui

2026 08 11
Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės skyriaus teatras „Pakeleivis“
Kultūra

Basanavičiaus gimtinėje vyks 22-oji Sūduvos mėgėjų teatrų šventė „Atžalynas“

2026 08 11
Vasaros derlius keliauja į stiklainius
Gamta ir ekologija

Vasaros derlius jau keliauja į stiklainius: ką verta žinoti prieš pradedant konservuoti

2026 08 11
Vilniuje nubausti trys nelegalūs gidai iš užsienio
Lietuvoje

Vilniuje nubausti trys nelegalūs gidai iš užsienio

2026 08 11
Žemės ūkis
Lietuvoje

Vyriausybėje aptarti ūkininkams svarbiausi klausimai

2026 08 10
Elektra
Lietuvoje

Dalis gyventojų sulauks mažesnių sąskaitų už elektrą

2026 08 10
Pinigai, biudžetas | pixabay.com, Bru-nO nuotr.
Lietuvoje

TVF: Lietuvos ekonomika rodo atsparumą, tačiau yra iššūkių

2026 08 10
Darbai
Lietuvoje

Klaipėdos Ernesto Galvanausko bulvare – naujas darbų etapas

2026 08 10
Su javapjūtės pradžia – ir kombainų gaisrai
Lietuvoje

Javapjūtė: svarbu – ne tik derlius, bet ir saugumas

2026 08 10

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • P.Skutas apie V. Sinica. Ištrinti žmonės
  • Rimvydui apie V. Sinica. Ištrinti žmonės
  • Rimvydas apie V. Sinica. Ištrinti žmonės
  • Rimvydui apie V. Sinica. Ištrinti žmonės

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Tiesioginių išmokų avansas ūkininkams: kada, kiek ir kam?
  • Sostinėje išduotas leidimas statyti naują darželį-pradinę mokyklą
  • Septyni mėnesiai – septyni rekordai Lietuvos oro uostuose
  • Vyriausybė padvigubino paramą žemės ūkiui

Kiti Straipsniai

Vilniuje nubausti trys nelegalūs gidai iš užsienio

Vilniuje nubausti trys nelegalūs gidai iš užsienio

2026 08 11
Stanislovas Buškevičius lietuvių kalbos, Vilniaus savivaldybės ir Lietuvos valstybingumo motyvų koliaže.

S. Buškevičius. Nėra kitos kalbos, išskyrus Lietuvių!..

2026 08 10
Jonas Vaiškūnas, grupės „Sedula“ dainininkės ir Dangaus šviesulių stebykla Kulionyse

Dangaus šviesulių Žolinė Kulionyse: nuo duonos kvapo iki krentančių žvaigždžių

2026 08 10
A. Daraškevičienė

Kas buvo iki lazerio? Rugpjūtį Istorijų namai kviečia pažinti senąsias technologijas

2026 08 10
Sveikos gyvensenos puoselėtoja, sveikatos klubo „Žolinčių akademija“ įkūrėja ir prezidentė Danutė Kunčienė

Prakalbinkime vaistažoles kartu su D. Kunčiene

2026 08 09
Pasienietis surištomis rankomis prie po Lietuvos pasienio užtvara iškasto tunelio

J. Vaiškūnas. Kas apsaugos Lietuvos sieną, jei pasieniečių rankos surištos, o vadovybė meluoja?

2026 08 08
Alvydas Medalinskas

A. Medalinskas. Ar Putinas lauks, kol NATO pasirengs?

2026 08 08
Neopagonybė

M. Lietuvis. Dėl sąvokos „pagonis“

2026 08 07
Gintaras Beresnevičius piliakalnių ir degančio protėvių aukuro fone

J. Vaiškūnas. Gintaras Beresnevičius – dvidešimt metų Dausose

2026 08 06
Zenonas Knyza

Mirė žymus Punsko ir Seinų krašto skulptorius Zenonas Knyza

2026 08 06

Skaitytojų nuomonės:

  • P.Skutas apie V. Sinica. Ištrinti žmonės
  • Rimvydui apie V. Sinica. Ištrinti žmonės
  • Rimvydas apie V. Sinica. Ištrinti žmonės
  • Rimvydui apie V. Sinica. Ištrinti žmonės
  • Rimvydas apie V. Sinica. Ištrinti žmonės
Kitas straipsnis
Kontrabanda

Kliūtys pasienyje mažina kontrabandą, ji keliasi į orą

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai