Kosminis kiaušinis – pradžių pradžios paslapties simbolis: tobulas savo paprastumu, neperprantamas gyvybės atsiradimo stebukle.
Pavasario lygiadienio naktis Šventaragio slėnio sapnalaikyje, kaip kasmet, – burtų metimo laikas. Šviesa ima viršų, tamsa traukiasi. Tačiau šviesa be tamsos neįmanoma, naktis be dienos neapmąstoma.
Šią naktį regimasis pasaulis kalbins vidinį, paslėptąjį, bendraus vienas su kitu – kaip naktis su diena – daina ir muzika – geriausiais laidininkais tarp Čia ir Ten. Šventaragyje – juodajame dangaus šulinyje – Vilniaus vaikai ir jaunimas įžiebs tūkstančius šviesų.
Septyni kiaušiniai – septyni žmogaus gyvenimo kelionės laivai. Kiekviename iš jų – kelio atspindys ar šešėlis: vaikystė, jaunystė, branda, tėvas ir motinėlė, ir galiausiai senatvė.
Ugnies šokėjai čia – pats gyvasties siūlas, virpantis, pulsuojantis, degantis.
Tebūnie Darna…
V.Daraškevičiaus nuotraukos iš Pavasario lygiadienio šventės Šventaragio slėnyje 2012 m.:
V.Daraškevičiaus nuotraukos iš Pavasario lygiadienio šventės Šventaragio slėnyje 2011 m. Šios nuotraukos dalyvavo pasaulinėje folkloro fotografijos parodoje „Humanity Photo Awards“ („Žmogiškumo fotografijų apdovanojimai“) HPA 2011 Kinijoje, Kunming mieste 2011 m. rugsėjį ir pelnė apdovanojimą:
Vytautas Daraškevičius, www.etno.lt
Gražu. Sveikiname Vytautai.
Saunuoliai! Sirdis mano zemaitiska dziaugiasi…
Pas mus,Joniškyje,žodis “žemaitis” yra keiksmažodis!!!
A pats kas per paukštis būsi, mažu manam krašte skamba kaip keiksmažodis a?
Ech..Vis nepataikot Vilniečiai jūs į Lygiadienius ir Saulėgrįžas,darot jums patogiu laiku,o ne per tikrąsias dienas,tuo ir skiriasi “asfalto” žmonės nuo žemės žmonių…Ką jau bekalbėt apie senuosius probočių naujus metus..
Jokio pasiteisinimo šioje vietoje negali būti,tiesiog eilinis “teatras” miestiečiams,miestiečių palankiu laiku,pritraukiant kuo daugiau miestiečių…O svarbiausia nusisukimas nuo Gamtos motulės,šiurkštus ėjimas prieš Ją..